Ziemia kłamstw

Anne B. Ragde Wydawnictwo: Smak Słowa Cykl: Saga rodziny Neshov (tom 1) Seria: Arcydzieła literatury norweskiej literatura piękna
Berlinerpoplene
2017-05-08
2010-05-17
Ewa M. Bilińska
Smak Słowa
Ewa M. Bilińska literatura norweska rodzina Neshov saga
Berlinerpoplene
Saga rodziny Neshov (tom 1)
literatura piękna
2017-05-08
Ewa M. Bilińska
Arcydzieła literatury norweskiej
Ewa M. Bilińska literatura norweska rodzina Neshov saga

Książka bardzo dobra. Czuje się specyficzny skandynawski klimat. Bardzo dobrze zarysowane postacie. Chce się poznać tych ludzi i ich historie. Bardzo prawdziwy opis współczesnego świata. Samotność, chęć bliskości, ludzkie fobie i uprzedzenia, ale też walka o swoje przekonania i godność. Bardzo dobrze opisane charaktery ludzi i ich emocje

Zaczynam czytać sagę rodziny Neshov i muszę przyznać, że te wszystkie zachwyty są jak najbardziej zasłużone.

Nie jest to literatura, która wstrząsnęłaby moim życiem i zrzuciła mi kapcie, ale czytało się świetnie.

Niezbyt mocno mnie wciągnęła ta saga. Mam nadzieję, że kolejne części będą ciekawsze.

Jedna z najlepszych powieści, jakie miałam w rękach w ostatnich miesiącach, a może nawet latach i nie mogę uwierzyć, że to dopiero początek tej lekturowej przyjemności, bo cała saga ma aż pięć tomów.

Ziemia kłamstw jest dla mnie powieścią idealną. Wyważoną z ciekawymi i bardzo różnorodnymi bohaterami, którzy zostali zarysowani z prawdziwą głębią psychologiczną. Każdy...

Wciągająca historia pewnej rodziny, pełnej tajemnic, skrywanych żali i niedomówień, gdzie o pewnych rzeczach po prostu się nie mówi. Szczerość to towar deficytowy i dopiero śmierć wywołuje całą lawinę emocji, której nie można już chyba zatrzymać. To wszystko wśród malowniczych fiordów. Polecam.

Saga rodzinna, jakże inna od tych , które dotychczas czytałam.
Na początku wydawała mi się dziwna, ale z każdą kolejną stroną wciągała i zaskakiwała coraz bardziej.

Bardzo jestem ciekawa kolejnych części.

Polecam, M :o)

Bardzo bobrze czyta się tę sagę. Związałam się z bohaterami do tego stopnia, że zapominałam o otaczającej rzeczywistości, Polecam!,!

Fiordy, widoki wokół Trondheim zapierają dech, ale atmosfera w chylącym się ku upadkowi obejściu Neshovów jest ciężka, przygnębiająca. Brudne, zapuszczone pomieszczenia, niedomyci ludzie, umierająca Anna odkąd synowie pamiętają niechlujnego, milczącego męża zawsze traktowała jak śmiecia. Na gospodarstwie został jedynie najstarszy syn, Tor. Hoduje świnie, z którymi czuje się...

Ciekawa sytuacja, chyba już kiedyś czytałam tę książkę, bo pamiętam niektóre wątki, ale całości nie pamiętałam zupełnie. Przeczytałam więc jeszcze raz, zwłaszcza, że kolejnych części nie czytałam na pewno. Zawsze miałam słabość do skandynawskich klimatów, a tutaj jest wszystko - zima, piękne krajobrazy, tajemnica rodzinna, zamknięci w sobie, skryci bohaterowie. Lubię sagi,...

Dyskusje

1 042