Ziemia kłamstw

Anne B. Ragde Wydawnictwo: Smak Słowa Cykl: Saga rodziny Neshov (tom 1) Seria: Arcydzieła literatury norweskiej literatura piękna
Berlinerpoplene
Ewa M. Bilińska
Smak Słowa
Berlinerpoplene
Saga rodziny Neshov (tom 1)
literatura piękna
Ewa M. Bilińska
Arcydzieła literatury norweskiej

Ciekawa historia rodziny, która bardziej przypomina rozbitków. Każdy funkcjonuje na swojej własnej samotnej wyspie. Trzęsienie ziemi w postaci choroby matki, styka ze sobą te wyspy. Świat każdego z bohaterów przestaje być znany i bezpieczny. Rodzina musi się spotkać, musi rozmawiać, musi patrzeć sobie w oczy. A dla tej rodziny jest to niezwykle trudne. Powieść o trudnych...

Powieść zaczynała się dość nietypowo, więc czytało się ja z zaciekawieniem ale im dalej brnęłam po stronach książki tym coraz mniej mnie zadziwiała.
Dziwna powieść o trojgu braci, którzy dostają informacje, że matka leży w szpitalu z wylewem.

Dla mnie powieść nie trzymała się niczego, stawała się nudna im więcej się czytało.

Zachwyty świniami i chlewem nie do...

Nie wiem jakim cudem ta książka zdobyła tyle nagród. W sumie w całej Norwegii jest ok. 5 mln osób, więc może nie trafił się nikt z talentem, a może to tłumacz nie do końca się spisał i wyszło jak wyszło.
O ile fabuła w tym tomie nie jest taka zła, to niestety książka jest napisana bardzo źle, na pewno nie na poziomie zasługującym na jakąkolwiek nagrodę. Płaskie dialogi,...

dla mnie super klimatyczna książka. Wszystkie części

Bardzo lubię sagi rodzinne, a jeżeli na dodatek skandynawskie z ich prostotą, surowością i "ludzkimi" ludźmi, to już jestem w niebie. Już wpadłam po uszy - i następne 5 tomów pochłonę bardzo szybko. :)

Książka bardzo dobra. Czuje się specyficzny skandynawski klimat. Bardzo dobrze zarysowane postacie. Chce się poznać tych ludzi i ich historie. Bardzo prawdziwy opis współczesnego świata. Samotność, chęć bliskości, ludzkie fobie i uprzedzenia, ale też walka o swoje przekonania i godność. Bardzo dobrze opisane charaktery ludzi i ich emocje

Zaczynam czytać sagę rodziny Neshov i muszę przyznać, że te wszystkie zachwyty są jak najbardziej zasłużone.

Nie jest to literatura, która wstrząsnęłaby moim życiem i zrzuciła mi kapcie, ale czytało się świetnie.

Niezbyt mocno mnie wciągnęła ta saga. Mam nadzieję, że kolejne części będą ciekawsze.

1 061
  • 2018