Marcin Luter - morderca i samobójca

2016-01-01
Maria Kominek
Marcin Luter religia protestantyzm

Subiektywna książka.

Genialna książka, zupełnie inna od makulatury protestanckiej na temat M. Lutra. Pokazuje sporo wyimków z jego "nauk" obnażając go jako kłamce i morderce, który musiał szukać azylu w klasztorze. Groził mu wyrok śmierci za dwa morderstwa i pozostawienie dwóch kobiet z dziećmi, których był ojcem - źródło stanowią jego własne listy do rodziny, skrzętnie przemilczane przez...

• Chcę kupić
  • Chcę w prezencie