Pascendi Dominici gregis. O zasadach modernistów

Okładka książki Pascendi Dominici gregis. O zasadach modernistów
Pius X Wydawnictwo: Te Deum Sp. z o. o. Seria: Magisterium Kościoła Katolickiego religia
religia
Magisterium Kościoła Katolickiego
Pascendi Dominici gregis
Te Deum Sp. z o. o.
2002-01-01
1996-01-01
Kościół katolicki tradycjonalizm

Nic dodać, nic ująć. Św. Pius X po prostu rozbiera herezję modernizmu ,,na czynniki pierwsze'' i wskazuje na liczne powiązania pomiędzy modernistą-filozofem, -wierzącym, -teologiem, -historykiem, -krytykiem i -apologetą, które łączą się w jednej osobie - moderniście, w którym współistnieją, pomimo tego, że często z logicznego punktu widzenia nawzajem sobie przeczą. Każdy...

Jest to bardzo mocna encyklika skierowana przeciwko modernistom, którzy wszelkimi siłami wdzierali się w struktury Kościoła. Dzisiaj niestety triumfują.
Papież bardzo mocno uderzył w modernistów zarówno świeckich jak i duchownych. W encyklice tej dokładnie opisuje rodzaje modernistów oraz jakimi kierują się poglądami. Papież Pius X udziela także środki zaradcze w walce z...

Trudno oceniać, wszak encyklika to nie zwykła książką.

Żałuję, że nie żyję w takich czasach, w których takie działania, jak te wynikające z tej encykliki, były podejmowane. Niestety żyję w takich, w których potępiane w encyklice zasady i postawy królują i są pochwalane. Cieszę się, że mogę wracać to takich treści i upewniać się dzięki nim w swoich przekonaniach.

Papież...

• Polecam
  • 2015
  • Próby
  • Posiadam - przeczytane (religia)
  • Filozofia i sprawy ducha
  • Religia
  • X2015

Dodaj cytat z książki Pascendi Dominici gregis. O zasadach modernistów