Krótka opowieść o Antychryście

Aniela Czendlik
Wydawnictwo AA
religia
Aniela Czendlik

Mocna rzecz. Dla wierzących. Autor w skromnej formie literackiej zmieścił ogromną treść teologiczną.
Wydanie również na plus. Kilka merytorycznych dodatków ułatwia orientację w temacie.

Prorocza wizja Włodzimierza Sołowjowa z roku 1900, opisująca XX stulecie jako wiek wojen światowych, dyktatur i zbrodniczych ideologii i ukazująca wiek XXI - epokę pokoju, zjednoczenia Europy i świata, dobrobytu i nastania rządów Antychrysta. Niepokojące, przenikliwe i trafne. Kazuistyka diabła kontra milczący wymiar Krzyża.

Ksiazke przeczytalem za rekomendacja Witolda Gadowskiego. Poczatkowo wydawala mi sie dziwna, zupelnie pomieszana, a jednak, od pewnego momentu opowiesc zaczela nabierac ksztaltow. Napisana ponad 100 lat temu, kiedy nikomu nie snilo sie jeszcze o tym, co z punktu widzenia dzisiejszego czytelnika nazwac juz mozna historycznymi faktami. Mysle, ze bede musial przeczytac to...

Antychryst często kojarzy nam się z diabłem lub kimś straszliwym, gdyby budził grozę został by jednak szybko rozpoznany. Z tego bardziej opowiadania i książki można dowiedzieć się czym tak naprawdę pociągnie ku sobie ludzi.

• Religia
  • 2021