Odważona Dziewczyna minus 70kg

Danuta Awolusi Wydawnictwo: Pascal biografia, autobiografia, pamiętnik
Pascal
biografia, autobiografia, pamiętnik
2017-01-01

Bardzo osobista opowieść o udanym zgubieniu 70 kilogramów.
Książkę przeczytałam na jeden raz, dobrze się czyta, bo językowo jest zgrabnie napisana.
Wiele razy potakiwałam bohaterce, bo miewam podobne myśli, rozterki, obawy itd. Urzekły mnie też refleksje nad tym, że sama utrata nadwagi to jeszcze nie wszystko - i wcale nie mam tu na myśli obaw o efekt jo-jo.
Przeszkadzał mi...

Super pozycja dla wszystkich, którzy nie czują się dobrze w swoim ciele. Motywuje do zmian.

Zdecydowanie odważna, temat dla wielu wstydliwy podany w bardzo lekki sposób, przepisy tak proste, że aż żal nie spróbować. Zdecydowanie uzależnia. U mnie awansowała do ulubionych książek kucharskich :)

Na półkach: , , , ,

Każda z nas chce schudnąć kilka, a czasami kilkadziesiąt kilogramów. Czy jest to możliwe? Jeśli tak, to co trzeba zrobić?

Przy takim trybie życia, jaki w tych czasach prowadzą kobiety nie jest łatwo schudnąć, a co najgorsze nie podjadać. Łatwo wpaść w kompleksy, a nawet w depresję słuchając niewybrednych komentarzy na temat swojej tuszy czy kiedy porównujemy się do swoich...

Inna niż wszystkie książki Danusi. Zaskakująca tematyka. Do dziś mam w pamięci "Na wysokim niebie" i chyba ją przeczytam milion razy jeszcze, a tu niespodzianka...Dojrzała, mocno osobista książka o zmianie swojego stylu życia. Danusia Awolusi na swój sposób stara się wytłumaczyć i pokazać, że utrata wagi, zdrowe odżywianie i sport wcale nie musi być katorgą w naszym życiu i...

Inspiruje, obnaża, pokazuje z drugiej strony. Książka jak dla mnie ma kilka dużych plusów, między innymi fakt, że w końcu ktoś powiedział, że samo zrzucenie kilogramów nie powoduje, że jest się szczęśliwą, że musi zadziać się coś więcej. Zabrakło mi wątku z najbliższego podwórka, czyli ówczesny dom pani Danusi, reakcji jej męża na tą całą rewolucję, bo o ile rozumiem...

Przykro mi, że nijak nie mogę znaleźć wartości w tej książce. Rozumiem, że autorka dużo schudła, super! Kibicuję każdemu i szanuję każdego, komu się udało, wiem, jakie to trudne. Sama smagana różnymi chorobami miałam w życiu różne wahania wagi, zatem rozumiem bardzo dobrze drugiego człowieka, który ma "jakiś" problem ze swoją wagą. Ale co czyni tą panią wyjątkową?...

Ciepła, a jednocześnie brutalnie szczera i krytyczna opowieść o walce z kilogramami, kompleksami i zapomnianej Dzikiej Kobiecie. Dla tych, którzy już walczą i tych, którzy dopiero mają zamiar walczyć.

Książka o tym jak inni ludzie oceniają ludzi " przy kości". Smutne również jest to jak osoby otyle spostrzegaja innych ludzi.
Dużo psychologii w książce.
Ogólnie polecam

Dyskusje