Jak dbać o włosy. Poradnik dla początkującej włosomaniaczki

Okładka książki Jak dbać o włosy. Poradnik dla początkującej włosomaniaczki Anna Kołomycew
Okładka książki Jak dbać o włosy. Poradnik dla początkującej włosomaniaczki
Anna Kołomycew Wydawnictwo: Sensus zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Sensus
2014-11-12
2014-11-12
włosy Anwen włosomaniactwo włosomaniaczka maska wcierka szampon

Okładka książki Naukowe spojrzenie na równowagę PEH czyli Proteiny, Emolienty i Humektanty w pielęgnacji włosów Anna Kołomycew, Katarzyna Sawicz-Kryniger
Naukowe spojrz... Anna Kołomycew, Kat...
Okładka książki Partnerstwa międzysektorowe na obszarach wiejskich Gąsior-Niemiec Anna, Anna Kołomycew, Agnieszka Pawłowska
Partnerstwa mi... Gąsior-Niemiec Anna...

Największym minusem książki jest brak zdjęć. Każde zagadnienie powinno zobrazować zdjęcie na przykładzie realnych włosów. A tu mamy zdjęcia z banku zdjęć. Niczym w ulotce z apteki.

Opinię podwyższam o jedną gwiazdkę po lekturze książki Agnieszki Niedziałek. Ta jest bardziej godna polecenia dla początkujących włosomaniaków, wiedza bardziej uporządkowana, styl lepszy. Tym niemniej wszystkie informacje są za darmo w internecie, więc czytanie, a tym bardziej kupno uważam za zbyteczne.

Ania Kołomycew , czyli internetowa Anwen to jedna z bardziej znanych blogerek piszących o pielęgnacji włosów, a od kilku lat producentka własnych kosmetyków.

Ania Kołomycew , czyli internetowa Anwen to jedna z bardziej znanych...

Książka dobra, ale mnie nie zachwyciła. Z problemem z włosami zmagam się już jakiś dłuższy czas. Ale nadal jestem włosowym laikiem. Nie znałam wcześniej autorki, ale gdzieś w czeluściach Internetu pojawiała się mi okładka tej pozycji. Osobiście czegoś mi brakowało, nie do końca pasował mi styl, niestety trudne nazwy które autorka nam omawiała już mi wyparowały z głowy... Nie mniej napewno zastosuje prostsze metody peelingu o którym jakoś często zapominam. Książkę raczej traktuje jako taką formę encyklopedii tylko troszkę bardziej chaotycznej. Sporo się dowiedziałam ale jak wiemy każdy szuka odpowiedzi do swoich problemów, a nie do wszystkich typów włosów - stąd może mnie tak nużyła momentami...

Książka zdecydowanie dla początkujących. Dla mnie jest to podstawowa wiedza na temat włosomaniactwa, a niektóre rzeczy można znaleźć w innych miejscach podane w bardziej przystępnej formie .
Książka jest podzielona na rozdziały, ale i tak panuje w niej chaos. Wkurzało mnie to wszędobylskie "o tym przeczytacie w kolejnych rozdziałach".
Duży minus za brak przykładowych produktów albo chociażby jak takich produktów szukać.
Poza tym książka wydana 5 lat temu, obecnie nie jest już za bardzo na czasie.
Plus za skondensowaną wiedzę w jednym miejscu i rozdział o czytaniu składów kosmetyków.

Duży minus za brak przykładowych...

Myślę, że ten poradnik jest dobrym początkiem dla osoby, która świadomie chce zacząć dbać o włosy.
Wszystko łatwo wytłumaczone i nawet dla mnie gdzie nie miałam zielonego pojęcia co to jest równowaga PEH ani jakiej porowatości mam włosy, tak po przeczytaniu tej książki jestem jeszcze bardziej zmobilizowana by należycie dbać o nie.
Wiem już jakich składników unikać w pielęgnacji, a z jakimi moje włosy się polubią.

Wiem już jakich składników unikać w...

Bardzo fajna książka, cieszę się, że trafiła w moje ręce. Nie znałam wcześniej autorki, książka po prostu zwróciła moją uwagę na sklepowej półce i od razu zapragnęłam ją mieć, bo niestety moje włosy zawsze sprawiały mi problemy. Poradnik pomoże rozpoznać typ włosów, poradzić sobie z najbardziej powszechnymi problemami oraz przedstawi prawidłową pielęgnację włosów zarówno od zewnątrz (zabiegi i produkty pielęgnacyjne),jak i od środka (prawidłowa dieta). Autorka omawia także składniki produktów do włosów i dzieli się przepisami na naturalne, domowe odżywki. Początkujące w temacie osoby znajdą całą masę interesujących i praktycznych informacji.

Mimo niewątpliwych zalet tej książki mogłabym się do paru rzeczy przyczepić ;) Po pierwsze nie podobają mi się zbytnio zdjęcia, są takie „sztuczne”. Po drugie troszkę zmieniłabym kolejność rozdziałów. Poza tym, kiedy szukałam informacji np. o olejowaniu włosów, nie znalazłam wszystkiego w jednym miejscu, a w kilku rozdziałach po trochę. Ogólnie nie żałuję zakupu, na pewno często będę zaglądać do tej książki :)

To zestawienie wszelkich podstawowych informacji w jednym miejscu, czyli w postaci tego podręcznika – na temat urody włosów. Książka jak najbardziej dedykowana kobietom z racji długich włosów, ale niektórzy mężczyźni też chodzą z długimi – niech więc czytają. Każdy zainteresowany pielęgnacją włosów i kondycją skóry głowy śmiało może sięgać po tę książkę. Autorka na początku zestawia informacje konieczne do przeprowadzenia analizy. Wymienia problemy ze skórą i włosami, daje porady praktyczne, włącznie z domowymi sposobami, na wszelkie wyszczególnione dolegliwości. Omawia najważniejsze i najczęściej spotykane składniki kosmetyków. Wszystko to jak w pigułce.

Ciekawa książka, ale raczej dla początkujących.
Dziś większość tych informacji można znaleźć on-line, w dodatku z przykładami konkretnych kosmetyków (czego w książce brak),więc poleciłabym raczej ten sposób nauki.

Ciekawa książka, ale raczej dla początkujących.

Książka zawiera bardzo podstawowe informacje na temat dbania o włosów i przede wszystkim bardzo ogólne. Szkoda, że autorka bardziej nie skupiła się na konkretnych przykładach i ich nie rozwinęła.

Z jednej strony super polecam zacząć interesować się pielegnacja włosów, z drugiej strony w książce jest wiele informacji, które trycholog wybił mi z głowy. Wiec mam mieszane uczucia. Na pewno troche wiedzy zaczerpnęłam.

• Poradniki
  • 2015

Dodaj cytat z książki Jak dbać o włosy. Poradnik dla początkującej włosomaniaczki