Niesamowite 1000x połącz kropki. Superbohaterowie Marvela

Okładka książki Niesamowite 1000x połącz kropki. Superbohaterowie Marvela Thomas Pavitte
Okładka książki Niesamowite 1000x połącz kropki. Superbohaterowie Marvela
Thomas Pavitte Wydawnictwo: Insignis hobby
48 str. 48 min.
hobby
Insignis
2017-02-01
2017-02-01
48 min.

Jakiś czas temu na popularności zyskały kolorowanki antystresowe, teraz przyszedł czas na łączenie kropek! Muszę przyznać, że ten sposób spędzania wolnego czasu o wiele bardziej przypadł mi do gustu. Satysfakcja po ujrzeniu ulubionego herosa, który wyłania się z bezładnego gąszczu krupek, jest bezcenna! Publikacja jak najbardziej na plus.

Tytuł: "Niesamowite 1000x połącz kropki. Superbohaterowie Marvela"
Autor: Thomas Pavitte
Liczba stron: 48
Wydawnictwo: Insignis

Kolejny tytuł, który wpadł w moje ręce to 1000 razy połącz kropki z bohaterami Marvela. Zasada jest ta sama co przy Arcydziełach.
Mamy tu 20 portretów superbohaterów jak:
Thor;
Goddess of Thunder;
Iron Man vs Kapitan Ameryka;
Czarna Wdowa;
Dr. Strange; Thor Odinson; Daredevil; Ms. Marvel; Ant-Man; Squirrel Girl...

Łączymy kropki, a potem kolorujemy danego bohatera. Pewnie większość z Was, zna ich nie tylko z komiksów, lecz także ekranów kin, zabawek. Sądzę, że jest to nie tylko sposób na nudę, dla tych "starszych", ale i młodszych :-)
Autor co chwila wymyśla coraz to ciekawsze i zaskakujące rzeczy i oby tak dalej :)
Polecam serdecznie.

Opinia opublikowana również na moim blogu: http://wiedzminka-ciri.blogspot.com/2017/03/kwerkle-arcydziea-i-1000-razy-poacz.html

Tytuł: "Niesamowite 1000x połącz kropki. Superbohaterowie Marvela"
Autor: Thomas Pavitte

Hulk;
Wolverine;
Iron...

2029

Mamy niezwykle dużo publikacji, które w ostatnim czasie zyskały dużą popularność. Chodzi tutaj o kolorowanki, których antystresowe działanie ma mieć dobroczynny skutek na kolorujących. A to nie wszystko. Wydawane są również różnego rodzaju pozycje, w których naszym działaniem jest uzyskanie niezwykłych obrazów, wystarczy że połączymy kropki, zgodnie z numeracją, lub pokolorujemy obrazki zgodnie z instrukcją. Jeśli spiszemy się dobrze, naszym oczom ukażą się arcydzieła sztuki malarskiej, zwierzęta, rośliny, cuda architektury i o wiele więcej.

Dla fanów uniwersum Marvela, również znajdzie się co nie co. Nakładem Wydawnictwa Insignis ukazała się właśnie ciekawa pozycja. "Niesamowite 1000x. Połącz kropki". Z dwudziestoma najbardziej znanymi bohaterami komiksów, filmów i seriali.

Poczynając od Czarnej Wdowy, Hulka, czy Thora, mamy możliwość podążając za numerkami uzyskać obraz postaci, którą poznamy dopiero po połączeniu wszystkich kropek. Ekscytujące, czyż nie? Zabawa jest przednia i rzeczywiście antystresowe działania skutecznie nam pomagają.

Podsumowując doskonała zabawa dla wszystkich, którzy nie tylko lubią komiksy, ale i niewinne zabawy, które dopiero gdy włożymy w nie trochę pracy, ujawniają swoją głębię. 20 postaci, które przekładają się na przednią rozrywkę. Nie samą literaturą człowiek żyje, ot co. Polecam, zachęcam do zapoznania się z tą publikacją.

MARVEL W PUNKT TRAFIONY

Po serii pozycji „1000x połącz kropki” poświęconych arcydziełom sztuki, miastom i zwierzętom, wydawnictwu Insignis sięgnęło po kolejne dzieła mistrza gatunku. Tym razem Thomas Pavitte przygotował prawdziwą ucztę dla fanów komiksów – dwa tomy przeznaczone tylko dla bohaterów Marvela. W pierwszym z nich znajdujemy dwadzieścia grafik ze Spider-Mana, drugi zabiera nas w świat superherosów, gwarantując wiele godzin wciągającej zabawy dla dorosłych wciąż posiadających w sobie coś z dziecka.

Kapitan Ameryka, Hulk, Wolverine, Iron-Man, Spider-Man i inni powracają by zaprezentować się nam w pełnej okazałości na reprodukcjach plansz znanych artystów, które teraz sami możemy przywołać do życia jedynie za sprawą pociągnięć ołówkiem, cienkopisem, mazakiem czy kredką. Thor (również w wersji kobiecej),Daredevil, Czarna Wdowa, Miss Marvel, nawet mniej znana w Polsce Squirrel Girl – wszyscy oni są tutaj. A gdzieś pomiędzy czai się prawdziwa Wojna Bohaterów – liczący 1500 kropek plakat przedstawiający pojedynek Iron Mana z Kapitanem Ameryką. Gotowi?

„Niesamowite 1000x połącz kropki. Superbohaterowie Marvela” i „1000x połącz kropki. Spider-Man” Thomasa Pavitte to pozycja, można chyba tak powiedzieć, w punkt trafione. Szczególnie jeśli będąc fanem komiksu jednocześnie lubi się modne w ostatnich latach, kreatywne i w pewnym sensie antystresowe zabawy dla dorosłych. Oczywiście hasło „dla dorosłych” nie oznacza tutaj ani erotyki, ani brutalności – chodzi jedynie o maksymalne skomplikowanie przedstawionych ilustracji. Każda z nich, formatu A3 (poza wspomnianym plakatem posiadającym dwa razy większe wymiary) składa się z 1000 kropek, które trzeba ze sobą połączyć. Co więcej kropki często są gęsto rozlokowane, ich szukanie niekiedy jest wyzwaniem samym w sobie, a sporządzenie jednego rysunku zajmuje średnio około godziny. Są oczywiście prace prostsze (tu mam na myśli np. Deadpoola),są jednak także naprawdę fascynujące skomplikowaniem – jak choćby chyba najlepsza z zawartych tutaj ilustracji przedstawiająca Storm z drużyny X-Men.

Oczywiście zawarte rysunki nie są byle jakimi pracami, tylko reprodukcjami dzieł znanych i cenionych artystów takich, jak Oliver Coipel, Adi Granov, J.G. Jones, Jack Kirby czy Joe Quesada. Zabawa z odtwarzaniem ich jest więc przednia i przywołuje konkretne wspomnienia, jeśli zna się oryginały. I nie ma znaczenia, jeśli czasem pomyli nam się jakaś kropka, stopień skomplikowania rysunków sprawia, że nie psuje ich drobny błąd. A kiedy skończymy, całość można pokolorować, wyrwać i powiesić na ścianie jako plakat.

Podsumowując: warto. „1000x połącz kropki” to znakomita i wciągająca zabawa, świetnie wydana i dostarczająca wiele radości. Oby więcej takich pozycji ukazywało się na naszym rynku. Rzeczy, które każdy z nas chciałby odtworzyć w taki sposób jest naprawdę mnóstwo, więc artyści pokroju Pavitte’a mają wielkie pole do popisu. Póki co cieszmy się tym, co mamy, a naprawdę jest czym. Polecam bardzo gorąco.

Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/01/30/niesamowite-1000x-polacz-kropki-superbohaterowie-marvela-thomas-pavitte/

MARVEL W PUNKT TRAFIONY

• Od Wydawnictw
  • 2017r.
  • Recenzje na moim blogu.
  • Komiksy
  • Współpraca