Kwerkle. Zwierzęta

2016-06-02
2016-06-02
50 min.
kolorowanka kolorowanie zwierzęta

"Kwerkle: Zwierzęta" – zupełnie inna kolorowanka. Odkryj cuda królestwa zwierząt w tej oryginalnej kolorowance Thomasa Pavitte’a, twórcy bestsellerowej serii "1000x połącz kropki". Rysunki, na których początkowo nie widać nic poza gąszczem okręgów, kryją w sobie tajemnice czekające na rozwikłanie.

Thomas Pavitte - grafik i artysta eksperymentalny, który często posługuje się skomplikowanymi technikami, by tworzyć dzieła o wysokim stopniu złożoności. Łamigłówki "1000x połącz kropki" jego autorstwa bawią ludzi na całym świecie. W 2011 roku ustanowił nieoficjalny rekord, tworząc najbardziej skomplikowany na świecie rysunek z połączonych kropek, przedstawiając Monę Lisę w postaci 6239 ponumerowanych punktów. Opracowanie obrazu zajęło mu kilka tygodni, a samo łączenie kropek trwało dziewięć godzin. Więcej prac artysty można znaleźć na jego stronie, gdzie można też zakupić limitowane edycje wydruków jego dzieł.

Książka zawiera dwadzieścia pięknych portretów zwierząt i zapewni wiele godzin twórczej zabawy starszym i młodszym. Wybierz pięć kolorów albo odcieni i podziwiaj, jak twoje oryginalne dzieło sztuki nabiera życia. W nagrodę uzyskasz niesamowity obraz, który możesz nawet powiesić na ścianie.

Wraz ze wzrastającą popularnością kolorowanek, wzrasta ich liczba. Jednakże dostępność nie przelicza się na jakość, dlatego też te naprawdę godne zainteresowania, można wyliczyć na palcach jednej dłoni. "Kwerkle: Zwierzęta", autorstwa Thomasa Pavitte’a, jak najbardziej do nich się zaliczają. Jak zostało napisane na okładce, "Kwerkle: Zwierzęta" to zupełnie inna kolorowanka. Ilustracje przeznaczone do pokolorowania składają się z ponumerowanych okręgów. Koła trzeba zakolorować pięcioma kolorami, które są zależne od naszego gustu. Zwierzęcia umieszczonego na obrazku, nie można rozpoznać przed ukończeniem kolorowania ilustracji. To też w ostateczności dzieła mogą zaskakiwać. Jednakże, jeżeli ktoś woli wiedzieć co koloruje, to ostatnia strona przedstawia zwierzęta w pełnej krasie.

Kolorowanka charakteryzuje się większym formatem, niż wiele jej konkurentek. Może to stanowić pewien minus, dla osób które lubią przechowywać swoje dzieła w standardowych foliowych koszulkach, bądź teczkach. Każde z obrazków mieści się na innej karcie. Umieszczone są one także na środku stron. Książka jest bardzo dobra jakościowo. Papier posiada dużą grubość, a każda z kartek ma nacięcie umożliwiające łatwe usunięcie jej ze zbioru. Aczkolwiek nie trzeba się martwić o uciekanie kartek z kolorowanki.

"Kwerkle: Zwierzęta" - Thomasa Pavitte’a relaksują, odprężają i dają upust naszej artystycznej stronie. Jednakowoż nie da się zataić, iż najbardziej spodobają się młodszemu gronowi odbiorców. I prawdopodobnie na nim będą robić największe wrażenie.

Thomas Pavitte - grafik i artysta eksperymentalny, który często posługuje...

Kolorowanka zdecydowanie dla trochę starszych fanów tej formy spędzania czasu wolnego. Mnogość elementów, w tym tych bardzo małych, wymaga precyzji i skupienia. Ich kształt kółeczek dodatkowo relaksuje nie tylko nasz umysł, ale także rękę. Ilustracje przypadły mi do gustu, nieco trudności nastręczyło dobranie odpowiednich narzędzi - znacznie lepiej sprawdzają się mazaki niż kredki, jednak należy dobrać takie, które się nie rozmazują i nie mieszają ze sobą na krawędziach poszczególnych elementów. Bardzo fajna alternatywa dla tradycyjnych kolorowanek.

2029

Zabawa polegająca na łączeniu kropek, w skutek czego możemy odkryć obraz ukryty w pozornie bezwładnym zestawie, znana jest od dawna.Już jako dziecko, bawiłem się łącząc kropki i czekając, co też ukryło się pod spodem.

Jednak "Kwerkle.Zwierzęta", to podobna, ale zupełnie inna zabawa.Polega ona na zamalowywaniu poszczególnych kropek określonym kolorem bądź odcieniem jaśniejszym, lub ciemnym.Po jakimś czasie naszym oczom ukazuje się obraz danego zwierzęcia.

Zabawa jest przednia, sam spędziłem nad niektórymi obrazkami dobrych parę chwil.Jednak przede wszystkim to doskonała zabawa dla dzieci, a jeszcze lepiej dla całej rodziny.Doskonały zbiór, w którym zawarto kilkanaście obrazków ukrytych w chaosie.Dodatkowym prezentem jest plakat, oraz instrukcja, mówiąca krok po kroku, jakich cudów można dokonać z tymi wszystkimi"bazgrołami".To nie książka, ale doskonale relaksuje i polecam każdemu.Wyobraźnia się szlifuje-książki potem same się czytają...

Kwerkle, czyli kolorowanka inna niż wszystkie...

Poczynając od wydania, na każdej kolorowance z osobna kończąc, Kwerkle zdobyły moją sympatię. Duży format i grube kartki ułatwiają kolorowanie pod każdym względem. Kolorowanie sprawia mnóstwo frajdy, gdyż dopiero wypełniając ostatnie kółko, widzimy efekt końcowy. A jaki jest ów efekt końcowy? Świetny! Dzięki używaniu różnych odcieni prezentuje się ona naprawdę fenomenalnie. Zdecydowanie polecam!

LINK DO PEŁNEJ RECENZJI: https://www.youtube.com/watch?v=gSYnOgyu92A

Kwerkle, czyli kolorowanka inna niż wszystkie...

Kolorowanki są ciągle popularne nie tylko jako rozrywka dla dzieci, lecz także dla dorosłych. Jednak tradycyjne obrazki z setkami szczegółów często nie spełniają oczekiwań niektórych osób. Dlatego też powstały całkiem nowe kolorowanki – Kwerkle. Zwierzęta autorstwa znanego z kropkowego łączenia Thomasa Pavitte’a.
Wzory składają się z kółek, które nakładają się na siebie, krzyżują i przecinają. Oznaczono je cyframi od 1 do 5, a część zostało pustych. Te ponumerowane należy kolorować, uważając jednak na to, by jeden kolor przypisany był jednej cyfrze. Najlepiej, jeśli wybierzemy kolorystykę od najciemniejszego do najjaśniejszego albo będziemy używać jednej barwy, kolorując inaczej kółka – kreskując z odpowiednią intensywnością.
Wzory zwierząt ujrzymy dopiero, gdy zaczniemy kolorować. Na pierwszy rzut oka to plątanina kółek, a z czasem zaczyna nam się ukazywać konkretny kształt. Najlepiej, gdy podczas kolorowania zajmiemy się najpierw jedną cyfrą, a z czasem przejdziemy do kolorowania kolejnych. W ten sposób nie pogubimy się w trakcie pracy.
Ta kolorowanka uczy skupienia i uważności. Dzięki temu, że kółka się nakładają, musimy przypatrzyć się wzorowi, nie możemy się spieszyć. Ułatwieniem jest to, że cyfry drukowane są coraz jaśniej, co pomaga w odszukiwaniu ich na obrazku.
Zamysł tej książki bardzo mi się podoba. Lubię kolorować, według mnie to świetna zabawa, która odpręża i miło wypełnia czas. Nie spotkałam się jednak wcześniej z tego typu kolorowanką. Lubię, gdy obrazki są bardzo szczegółowe i te tu takie są. Podoba mi się, że trzeba kolorować kółka, że trzeba się skupić i uważać. Po skończonej pracy pokazują nam się piękne wzory, które zachwycają przejściem kolorystycznym. Polecam, jeśli lubicie czasem oderwać się od rzeczywistości i spędzić czas miło i kreatywnie. To świetna zabawa na wiele godzin!

Wzory składają się z kółek, które nakładają się na siebie,...

Mimo, że nie jestem już dzieckiem, to nadal uwielbiam kolorowanki albo łączenie kropek. Jestem pewna, że niektórzy dorośli również uwielbiają takie rzeczy, tylko po prostu nie mają na to czasu. Ja właśnie znalazłam chwilkę, aby opowiedzieć Wam o kolorowance, która już jakiś czas temu znalazła się w moim posiadaniu, a mowa tutaj o "Kwerkle. Zwierzęta"

"Kwerkle" nie jest zwykłą kolorowanką, w której jest jakiś zwyczajny obrazek i trzeba go pokolorować. "Kwerkle. Zwierzęta" składa się z dwudziestu portretów zwierząt, w tym jednego dużego plakatu o wymiarach 48x35 cm. Każdy portret składa się z różnej wielkości nachodzących na siebie i ponumerowanych od jeden do pięć okręgów i jeżeli ktoś jeszcze nie odgadł idei tych okręgów, to każdy okrąg posiada swoją cyfrę, a każda cyfra odpowiada jakiemuś kolorowi, który sobie wybierzemy, więc do jednego obrazka będziemy potrzebowali tylko pięciu kolorów. To, co mi się spodobało i dało kolorwance wielkiego plusa to to, że każdy portret znajduje się na osobnej kartce i dzięki perforacji bez problemu możemy ja wyrwać. Zaletą kolowanki jest także papier. Czego byście nie użyli to kartka to przyjmie (np.: Farba Wam nie spłynie, bo jest śliski papier) i nie przebije na druga stronę.

"Kwerkle" jest świetną zabawa, która dostarczy Wam mnóstwo frajdy, więc nie wahajcie się i kolorujcie. Podziwiam autora, który wykazał się niezwykłą kreatywnością i wyobraźnią tworząc to wszystko. Jeszcze raz polecam.

"Kwerkle" nie...

Tytuł: "Kwerkle. Zwierzęta"
Autor: Thomas Pavitte
Liczba stron: 50
Data premiery: 02-06-2016
Wydawnictwo: Insignis

Bardzo lubię popularne ostatnio "kolorowanki dla dorosłych", bo dają nam możliwość skupienia się, zrelaksowania i małego powrotu do dzieciństwa :)
Nie zastanawiając się dwa razy - otworzyłam "Kwerkle" i byłam od razu pozytywnie zaskoczona.

Format kolorowanki jest duży (360 x 255) i zawiera 20 wzorów zwierząt, które musimy pokolorować. Ale... ale... To wcale nie taka prosta sprawa, bo z początku nic na tych zdjęciach nie widać. Mamy jakieś ponumerowane okręgi i wraz z upływem czasu tj. zapełniania ich kolorem - tworzy nam się upragniony obraz.

Brzmi zawile? Nic podobnego. Należy po prostu przy każdym rysunku wybrać 5 kolorów i zabrać się za malowanie. Wtedy ujrzymy np. żyrafę, czy inne zwierzaki - a co lepsze - możemy kartkę wyrwać, oprawić i powiesić swój "własny obraz" na ścianie. :)

Sądzę, że takie "nowatorskie" pomysły na hm, znane i lubiane przez większość osób - kolorowanki są bardzo fajną sprawą. Autor Thomas Pavitte jest bardzo uzdolnionym grafikiem i artystą. Polecam każdemu jego pozostałe prace.
Opinia opublikowana również na moim blogu: http://wiedzminka-ciri.blogspot.com/2016/07/kwerkle-zwierzeta-thomas-pavitte.html

Tytuł: "Kwerkle. Zwierzęta"
Autor: Thomas Pavitte
Liczba stron: 50
Data premiery: 02-06-2016
Wydawnictwo: Insignis

Format kolorowanki...

Do Kwerkli zachęciła mnie sama ich konwencja. Nie wiemy co kolorujemy? Jak to? Alr tak jest na prawdę. Na każdej stronie znajduje się plątanina kół mniejszych i większych a poszczególne pola oznaczone są konkretnymi cyframi od 1 do 5 oznaczającymi natężenie barwy. Dokładna instrukcja znajduje się oczywiście w środku. Ale najlepszym jest to żre sami dobieramy kolory. Może dzięki temu powstać zielony słoń czy fioletowa żyrafa.

Bardzo ważna jest jednak strona techniczna tej publikacji. Przede wszystkim strony są bardzo grube dzięki czemu nic nie przedostaje się na drugą stronę, nawet przy malowaniu mazakami. Wydawcy pomyśleli też o osobach, które nie lubą kolorować w książce a wolą wyrywać strony by móc nimi swobodnie manipulować przy malowaniu. Dlatego każda kolorowanka została opatrzona w "podziurkowaną linię", dzięki której można stronę łatwo oderwać.

Jeśli mogę wam coś poradzić, to lepiej jest kolorować dobrymi kredkami. Oczywiście nie mówię o takich zestawach po 100 zł za 20 kredek. Ale przyznam że pierwszą pracę sama zmarnowałam. Użyłam do tego kredek które zostały mi po okresie gimnazjum i podstawówki i muszę przyznać, że efekt był okropny. Jasne, zaczął się pokazywać jakiś obrazek, ale wyglądało to jakby było to dziełem przedszkolaka. Choć sama wiem że moje umiejętności w tej dziedzinie są dość mierne, to liczyłam na lepszy efekt. Zatem skoczyłam do sklepu po pakiet kredek i zaczęłam tworzyć, czego efekt widzicie poniżej.

Jest to jak do tej pory najlepsza z kolorowanek z jakimi miałam do tej pory styczność. Nie dość że potrafi zaskoczyć to jest bardzo funkcjonalna pod względem technicznym oraz pod względem doboru kolorów do obrazka. Szkoda tylko że na rynku polskim dostępna jest tylko wersja ze zwierzętami.

Można już oficjalnie ogłosić początek tegorocznych wakacji. Uczniowie zakończyli zajęcia szkolne, z radością wyruszą wkrótce na poszukiwanie letnich przygód. Pogoda sprzyja wielu wojażom i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. A wieczory tak długie i aromatyczne, że żal iść spać. Co można robić ciesząc się wolnością i upragnionymi urlopami? Poza aktywnym wypoczynkiem można kolorować. W ostatnich latach jest to wyjątkowo modne. Kolorują dzieci i kolorują dorośli. I nikt się tego nie wstydzi.
Po pierwsze dlatego, że jest to bardzo przyjemny sposób spędzania wolnego czasu, który odpręża i uspokaja. Po drugie, wydawnictwa starają się dostarczać publikacje coraz lepiej wydane i trafiające w indywidualne gusta użytkowników (jeszcze dwa lata temu w księgarniach można było znaleźć podobne do siebie książki, wypełnione niemal identycznymi wzorami do wypełnienia kolorami). Taką właśnie książką są "Kwerkle. Zwierzęta" autorstwa Thomasa Pavitte'a.

Nazwisko artysty grafika z Nowej Zelandii znane jest dzięki projektowi, w którym ponad 6 tysięcy kropek należało połączyć tak, by ujrzeć słynną Monę Lisę Leonarda da Vinci. Był to wyjątkowy eksperyment, który zapoczątkował serię podobnych prac, na przykład: 1000x POŁĄCZ KROPKI. ARCYDZIEŁA oraz 1000x POŁĄCZ KROPKI. ZWIERZĘTA. Niedawno do kompletu dołączyło 1000x POŁĄCZ KROPKI. PEJZAŻE MIAST.

Jednak kropki to nie wszystko. Thomas Pavitte postanowił wejść na jeszcze wyższy poziom kreatywnej rozrywki przeznaczonej dla każdego wielbiciela tych zabaw. Powstała kolorowanka inna niż wszystkie. Kolorowanka złożona z kwerkli, czyli przecinających się okręgów różnej wielkości. Wystarczy je tylko odpowiednio wypełnić kolorami. Można to zrobić na wiele sposobów, ale najlepszym wydaje się być dobór pięciu kolorów w odcieniach od ciemnego do jasnego.
Zabawa jest naprawdę przednia. A efekt wyjątkowy, ponieważ po wycieniowaniu i wykreskowaniu (w zależności od naszych upodobań) kółek różnej wielkości naszym oczom ukażą się świetne portrety zwierząt (dokładnie 20 oraz plakat wielkości 48 x 35 cm).

"Kwerkle. Zwierzęta" to bardzo przyjemna kolorowanka. Jej wypełnianie nie jest męczącym zajęciem. Okręgi są różnej wielkości, tylko w niektórych portretach zwierząt mamy do czynienia z malutkimi polami do pokolorowania. Dlatego też kolorowanka nie męczy wzroku.
Mimo załączonej instrukcji w postaci porad dotyczących wypełniania kwerkli, możemy robić to zgodnie z naszą koncepcją. Niezależnie od tego, jaki sposób wybierzemy efekt końcowy zawsze będzie zadowalający.

Warto dodać, że książka wydana została na wysokiej jakości papierze (użycie flamastrów, kredek i farb wodnych nie robi różnicy, nic nie przebija na drugą stronę kart z rysunkiem). Każdy z portretów znajduje się na odrębnej karcie, którą w każdej chwili możemy wyrwać z książki (strony są perforowane) i powiesić na ścianie, aby podziwiać swoje dzieła.

"Kwerkle. Zwierzęta" to kolorowanka wyróżniająca się pośród wielu dostępnych na rynku. Ciekawie zaprojektowana przez artystę obdarzonego dużą dozą wyobraźni.
Praktycznie jest to książka dla każdego, można z nią pracować samodzielnie i w grupie. Wszyscy powinni być zadowoleni z efektów końcowych. A potem nie pozostaje nam nic innego, jak pokazać kwerkle w sieci, na przykład w popularnym Instagramie, nie zapominając o dodaniu specjalnie stworzonych tagów: #kwerkle i #querkles.

Polecam i zapraszam do zabawy. Jak znalazł w letni czas.

Nie posiadam wielkiego doświadczenia w kolorowankach dla dorosłych, powszechnie określanych mianem antystresowych. Do tej pory w ramach współpracy recenzenckiej miałam przyjemność uczestniczyć w tej zabawie tylko raz. Kwerkle. Zwierzęta Thomasa Pavitte'a od Wydawnictwa Insignis, to moje drugie spotkanie z tą niewątpliwie szalenie przyjemną formą wykorzystania wolnego czasu.

Chociaż, jak wspomniałam, moja praktyka nie jest dostateczna, to jednak z pełną odpowiedzialnością mogę napisać, że Kwerkle to przede wszystkim zupełnie inny wymiar książki do kolorowania, jestem przekonana, że każdy z Was w tejże kolorowance odnajdzie mnóstwo radości, bez wątpienia zachwyci Was owoc Waszej twórczej pracy.

Kwerkle. Zwierzęta składają się z 20 efektownych portretów zwierząt o wymiarach 27 × 37 cm, ukrytych za ponumerowanymi, nakładającymi się na siebie, różnej wielkości okręgami. Dodatkową atrakcją jest plakat o wymiarach 48 × 35 cm. Każdy obrazek wydrukowany jest na osobnej kartce, kartki z łatwością można wyrywać, dzięki czemu kolorowanie jest znacznie łatwiejsze i bardziej przyjemne. Można eksperymentować również z technikami, papier jest dobrej jakości, dlatego możecie używać, kredek, ołówków, flamastrów, pasteli czy też farb. Wypełnianie okręgów to także dowolna technika — możecie zapełniać je w całości, czy też stosując różnorodne wzory. Możliwości jest naprawdę mnóstwo, wszystko zależy od Waszej inwencji twórczej. Potrzebujecie zaledwie 5 kolorów, które najlepiej wybrać i zaplanować na początku zabawy, rezultat dzięki świetnie opracowanym graficznie obrazkom, jest zdumiewający.

Nie ulega wątpliwości, że Kwerkle dostarczą mnóstwa znakomitej i twórczej zabawy całej rodzinie. Wszyscy domownicy przy jednym stole? Mnóstwo kredek, mazaków i innych przyrządów? Bezspornie będzie wesoło, kreatywnie, nieszablonowo i bardzo sympatycznie — szybko osiągniecie nić porozumienia, a Wasz zapał będzie wzrastał z każdym wypełnionym kółkiem — jeszcze długo będziecie wspominać ten uroczo spędzony czas! W tych portretach jest magia, która zachwyca efektem bez względu na zastosowaną technikę.

Autorowi należy się uznanie za projekt, wyobraźnię i drobiazgowe przygotowanie portretów, składających się wyłącznie z okręgów — to wymagało sporej pomysłowości i niemałego nakładu pracy. Wśród ukrytych zwierząt znajdziecie portret: konia, sowy, lisa, łabędzia, orła, nosorożca, wilka i wielu innych sympatycznych zwierzaków.

Odkrywajcie zamaskowane w okręgach zwierzęta, nie bójcie się eksperymentować, poczujcie w sobie na nowo dziecko, zaproście do zabawy swoje pociechy i bliskich — gwarantuję świetną zabawę, kreatywną rozrywkę i zachwycające rezultaty! Na koniec swoje dzieła możecie umieścić w antyramie, powiesić na ścianie i jeszcze długo czerpać satysfakcję z własnej pracy twórczej! GORĄCO POLECAM!
__________________________________________________________
Efekty kolorowania na blogu - serdecznie zapraszam: http://nieterazwlasnieczytam.blogspot.com/2016/06/recenzja-kwerkle-zwierzeta-thomas.html

• Kolorowanki
  • Od Wydawnictw