Zbrojni

Terry Pratchett Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Świat Dysku (tom 15) fantastyka, fantasy, science fiction
Men At Arms
Świat Dysku (tom 15)
fantastyka, fantasy, science fiction
Piotr W. Cholewa
Ankh-Morpork humor Straż Nocna Vimes Marchewa

Uwielbiam Cykl o Straży Miejskiej.

Fajnie było wrócić na chwilę do lektur ze swoich nastoletnich czasów. Intryga trochę toporna, ale humor przebijający z każdego prawie akapitu i każdego dialogu, nadal bawił.

Momentami czytanie mi się dłużyło ale nadal to Pratchett, więc jest super

Kolejna genialna pozycja ze świata dysku. Dużo akcji, fabuła została wybornie poprowadzona. Nie było postaci, która hamowałaby opowieść. Brakło jej tylko odrobinę, aby w moim prywatnym rankingu przeskoczyć Pomniejsze Bóstwa. Bardzo polecam.

Druga po Kosiarzu z tych, które do tej pory przeczytałem. Coś pięknego, najbardziej trafiona w "mój" humor, przez co musiałem uważać podczas czytania w pociągu, żeby sobie maseczki nie zapluć. Polecam!

Na półkach: , , , ,

Druga część serii o Straży. Warta przeczytania z pewnością ;-)

Co ma wspólnego schłodzony do prawie zera bezwzględnego troll i superkomputer? Obaj myślą, ale jeden z nich robi to o wiele rzędów wielkości wolniej.

Pratchett. Gdy już uznałem, że ta książka zasługuje na 10 gwiazdek, to On wciąż był w stanie mnie zaskoczyć i przekonać, że jednak zasługuje na jedną gwiazdkę więcej.

Kontynuacja Nocnej straży, bardzo fajna opowiastka, dużo nawiązań do naszej szarej rzeczywistości, jest tutaj zagadka kryminalna i inteligentna broń, kilka nowych fajnych postaci i bardzo mocny Happy end. W cyklu bywały lepsze tomy ale nadal jest ok.

"Zbrojni" to typowa dla Pratchetta solidna robota, a przy okazji godna kontynuacja pierwszego tomu o straży Ankh-Morpork; stanowi zarówno przedłużenie oryginalnej idei, kontynuację poszczególnych wątków, jak i wprowadza akurat tyle nowości, żeby nie znudzić. Być może największą umiejętnością Pratchetta jest pisanie postaci inteligentnych, prawdopodobnie dlatego, że ich...

Tyle niezwykłych postaci w jednym miejscu jeszcze nie było. Każda z nich jest oryginalna, zachowując przy typowy charakter znany z powieści Pratchetta. Bryluje tutaj zwłaszcza Marchewa. Jeśli taka ekipa pojawia się na mieście, koniecznie trzeba zobaczyć, jak to się skończy.

Dyskusje

6 208