Komornik III. Kant

Michał Gołkowski Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Komornik (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
Komornik (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2017-11-17

Szkoda, zmarnowany potencjał i to nie w warstwie fabularnej a w szczeniacko-gówniarskiej narracji , odzywki Ezekiela jakby chłop miał lat piętnaście i nie do końca panował nad tym co mówi.
"Okej, oh wait, fuck...." .
A byłaby postać na miarę Geralta.

Zwieńczenie trylogii Komornika. Chyba dobrze, że autor nie zdecydował się na kolejny tom, bo biorąc pod uwagę tendencję w jaką zmierzało opowiadanie to otrzymalibyśmy jakąś chałturę. 3 tom okazał się być równie słaby co drugi, a może i gorszy. Osobiście traktuję tą trylogię jako wielkie rozczarowanie.
Pierwotnie stworzony świat był dla mnie powiewem świeżości, ciekawym...

Z zakończeniami cyklów najczęściej bywa negatywnie i rozczarowująco, jednakże pan Gołkowski postanowił na koniec swojej trylogii odpalić największe działa apokaliptyczne tworząc przy tym dzieło wybitne w swojej dynamice i spójności z bardzo nieszablonowym tzw. twistem finalnym. Kant, w odróżnieniu od poprzedników, rozkręca się wolno składając wszystkie wcześniejsze elementy...

Oto nadchodzi dzień Pana, okrutny, pełen srogości i płonącego gniewu, aby obrócić ziemię w pustynię, a grzeszników z niej wytępić.

Księga Izajasza 13:9, Psalm 86, Dzieje Apostolskie 9

Świat musi spłonąć.

Ale jeszcze można pokazać pazur.

Jeszcze można przetrącić skrzydełka tym zasranym cherubinkom.

Jeszcze skundlona ludzkość do końca nie sczezła.

Jak by tak zebrać...

Zakończenie bardzo rozczarowujące.

Geniusz sam w sobie!

Ehh, finał rozczarowuje. Druga część wzbudziła domysły co tu autor napisze w finalnej części ale niestety, w mojej opinii nie wyszło 😐

Trzeci tom to dalej rozrywka na wysokim poziomie. Akcja przyspiesza i zmierza do apokaliptycznego finału. Dużo zabawy miałem nadal z rozszyfrowywania w jakich miejscach rozgrywa się akcja. Sporo też było śmiesznych odwołań popkulturowych. Niestety rozczarowało mnie zakończenie. Zapewne trudno było wymyślić klasyczny happy end. Ale moim zdaniem autor trochę przekombinował....

Cały cykl mnie powalił. Uważam, że jest to jedna z lepszych książek jakie przeczytałam.

Zakończenie to jest jakiś żart...

Dyskusje

• 2018