Szklana wyspa

Nora Roberts Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Gwiazdy fortuny (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Island of Glass
Data 1. wydania:
2016-12-04
Prószyński i S-ka
Island of Glass
Gwiazdy fortuny (tom 3)
literatura obyczajowa, romans
Bogumiła Nawrot

Ciekawe, ale fantasy mnie wciąga. Zarówno czytane, jak i oglądane. A Nora Roberts pokazuje, że zna się na rzeczy.

Skończyłam trylogię " Gwiazdy fortuny". Mimo, że to bajka to miałam nadzieję na odrobinę inne zakończenie. Co prawda książka kończy się tak jak lubię czyli dobrze ale myślałam, że królowa magii zrobi coś więcej dla tych sześcioro śmiałków, którzy uratowali świat. Nie mniej jednak książkę czyta się szybko i lekko. Dobrze się sprawdza jako lekarstwo odstresowujące.

Jak zawsze u tej autorki ciekawa intryga , intrygujący bohaterowie i ten fantastyczny świat wyobraźni .

Książka, która momentami wciąga. Bohaterowie z pozostałych części szykują się do ostatecznej rozgrywki dobra ze złem. Irlandia niekiedy przedstawia się iście bajecznie. Akcja książki biegnie momentami spokojnie, a kiedy indziej pędzi na łeb na szyję, czym przypomina ludzkie życie. Powieść warta uwagi po dwóch poprzednich. Jednak jako całość- trylogia nie należy moim zdaniem...

Ostatnia część cyklu Gwiazdy fortuny jest moim zdaniem najsłabsza ze wszystkich i muszę przyznać, że według mnie nie dorównuje reszcie.. Tym razem w parę autorka łączy nieśmiertelnego wojownika i wilkołaczkę-archeologa, ale to nie ich postacie i relacja zepsuły fabułę, ale sama końcówka książki, której nie mam zamiaru spoilerować. Po prostu wszystkie wydarzenia po...

Do zalet powieści na pewno trzeba zaliczyć charakterystyczną dla autorki lekkość pióra, dzięki której zwolennicy jej prozy żwawo zabiorą się za lekturę i najprawdopodobniej w trymiga przerobią solidną porcję utworu. (…) Niestety, znów pojawia się też mankament, jakim obarczona była „Zatoka westchnień”, czyli środek trylogii. Mianowicie piję do nadmiernej wtórności względem...

Oceniam jako całość.
Świetna trylogia, trzymająca w nieustannym napięciu. Porywająca, magiczna i wzruszająca zarazem.

Jestem zauroczona twórczością Pani Nory! Czytałam kiedyś trylogię kluczy i tak samo byłam zachwycona. Zdecydowanie w przyszłości sięgnę po inne pozycje autorki.

Najlepsza z wszystkich czesci bo wszystko sie wyjasnia i zlo zostaje pokonane. Milosc zas sprawia ze to co wydawalo sie niemozliwe stalo sie mozliwe.

Chyba najmniej mi się podobała z calej trylogii długawa, rozciągnięta i nadmuchana aby tylko były strony. Wiele wątków powtarzających się. Na tle z pozostałą dwójką blado

Dyskusje

• Nora Roberts
  • 2018
  • Romans
  • 2017
  • Z biblioteki
  • E-book
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Szklana wyspa