Apartament

Amber
2016-06-21
2016-06-21
Barbara Kwiatkowska

Mój powrót do Danielle Steel.

Danielle Steel jest niezwykle płodną pisarką. Jej książki są poczytne i na szczęście dla jej fanów jest w czym wybierać. Osobiście uważam, że książkę czyta się lekko i można się w nią wciągnąć, bo historie są życiowe, ale nie jest to najlepsza książka Danielle Steel.

Cztery współlokatorki wynajmują apartament w Nowym Jorku. Są przyjaciółkami i jednocześnie traktują się jak siostry, choć nie łączą je więzy krwi.

Morgan jest jedyną, która ma stałego partnera i stałą pracę na Wall Street.
Claire pracuje przy butach, ale jej szef utrudnia pracę i sprawia, że nie może rozwijać swojego talentu. Jedynym jasnym punktem w jej życiu jest George, w którym się zakochuje. Sasha jest studentką medycyny, ma siostrę bliźniaczkę, która ciągle wpada w kłopoty a Sasha za to płaci. Jest szczęśliwa z Alexem. Abby jest w związku z Ivanem, który trwa już trzy lata i od tylu obiecuje, że wystawi jej sztukę. Ale Abby ma dość, chce pisać powieści i odchodzi od Iana, postanawiając, że zrealizuje swoje marzenie.

Bohaterki w swoim życiu lawirują pomiędzy szczęściem i smutkiem, radością a tragedią. I jak to w życiu, następuje u nich wiele zmian i tych dobrych i tych złych, ale są w tym razem i się wspierają.

Książka w sam raz na parę posiedzeń, do poczytania na plaży czy podczas opalania. Na relaks w sam raz, szybko się czyta.

Mój powrót do Danielle Steel.

Cztery współlokatorki wynajmują apartament w Nowym Jorku. Są przyjaciółkami...

Ciekawa książka.
Opowiada historię czterech dziewczyn, które razem mieszkają. W ich życiu są dobre i złe chwile, ale nigdy nie przechodzą przez nie same, ponieważ mają siebie. Autorka pozwała nam spojrzeć na świat z perspektywy każdego bohatera, co daje nam większy obraz na przedstawione w książce sytuacje.
Zachęcam do sięgnięcia po tę lekturę.

Ciekawa książka.
Zachęcam do sięgnięcia po tę lekturę.

Bardzo fajna książka, o czterech przyjaciółkach i ich rodzinach. Chociaż nie zabrakło tutaj dramatów w ich życiach, co przeżywałam razem z nimi, to i tak szybko mi się czytało tę książkę.

Lekka , fajna obyczajówka w stylu autorki

Lekka , fajna obyczajówka w stylu autorki

W swoim życiu czytałam kilka powieści Danielle Steel, „Apartament” jest najgorszą z nich.
Po pierwsze: dość nudna fabuła. Jakiś pomysł był, mogło wyjść z tego coś naprawdę fajnego, mam jednak wrażenie, że autorka nie wiedziała jak wspomniany pomysł przenieść na strony powieści. W rezultacie wyszła kupka potencjalnie dobrych wątków, które przetrawia się bez większych emocji.
Po drugie: nijakie postacie. I znowu — był pomysł, brakło odpowiedniego przedstawienia go w powieści. Dodatkowo odniosłam wrażenie, że główne bohaterki były niejako pozbawione wad, a przynajmniej tak próbowano je przedstawić.
Po trzecie: tekst pisany jak dla siedmiolatków. W szczególności ciągłe powtarzanie imienia danej postać, w opisywanym wątku — dosłownie, potrafiło się pojawiać w każdym zdaniu! Coś na zasadzie książek dla dzieci: „Jaś nie lubi brokułów, ale lubi cukierki. Jaś mógłby jeść cukierki codziennie, a w szczególności Jaś lubił cukierki malinowe”... Serio? Dorosły człowiek potrafi ogarnąć umysłem, że Jaś nie lubi brokułów, ale lubi cukierki. W szczególności malinowe. I wie doskonale, że w danej chwili czyta o Jasiu, a nie o Oli. Nie trzeba mu o tym przypominać po każdej kropce!
Do tego wszystkiego dochodzą lekko żałosne i śmieszne teksty, rodem ze słynnych radosnych historyjek, z pewnego znanego magazynu. „Wszyscy cieszyli się razem z nią”. Szczerze, pogubiłam się w liczeniu, ile razy pojawił się w powieści ten tekst. I dla mnie brzmi tandetnie.
Co poza tym? Dialogi — niestety nie porywały bystrością.

Pomimo wszystkich minusów powieści Danielle Steel, które niczym kłody pod nogami, utrudniały mi czytanie, a niekiedy wręcz sprawiały, że odczuwałam czytelniczy ból, uwzięłam się, że skończę tę książkę. Szczególnie że była to moja książka „półmetkowa”, w wyzwaniu 52 książki w 2019. Gorszego półmetka nie mogłam sobie zafundować. Autentycznie, była to jedna z najgorszych pozycji, po jakie sięgnęłam w swoim życiu.

Nie polecam nikomu.

Historia czterech kobiet, które przez kilka lat wynajmują wspólne mieszkanie. Rodzina z wyboru ...
Jak potoczą się losy każdej z nich ? Zaryzykują w pracy czy życiu miłosnym?
Tego dowiecie się gdy przeczytacie....
Mi się podobało 💙

Jak potoczą się losy każdej z nich ? Zaryzykują w pracy czy życiu miłosnym?
Tego dowiecie się gdy przeczytacie....
Mi się podobało 💙

Kolejna piękna i życiowa powieść Danielle Steel.

Kolejna piękna i życiowa powieść Danielle Steel.

Wczoraj potrzebowałam kolejnej lektury przyjemnej, o której wiem, że da mi odprężenie. Apartament doskonale sprawdził się w tej roli.
Pisarka z reguły w swoich książkach pokazuje świat całkowicie niedostępny dla większości z nas. Jednak co cenne, jej bohaterowie przeżywają problemy, z którymi możemy się także my, zwyczajne czytelniczki utożsamiać. Mimo, iż czasami książki Steel trącą lekkim infantylizmem, ja przy nich doskonale wypoczywam. Tak było i w tym przypadku.
Najnowsza książka pisarki, Apartament jest lekka, relaksująca i taka do przeczytania w kilka godzin. Fabula opowiada historie czterech bardzo od siebie się różniących kobiet, które zamieszkują we wspólnym tytułowym apartamencie w nowojorskiej Hell's Kitchen.
Kobiety różnią się od siebie, jak to tylko jest możliwe. Różni je wygląd, kolor skóry, wiek, bagaż życiowych doświadczeń, stan majątkowy. Łączy je to, że każda znajduje się na życiowym zakręcie i w pozostałych trzech kobietach znajdzie wsparcie i przyjaźń, której tak wszystkie potrzebują. Każda z bohaterek także walczy o zawodowy sukces, a po cichu marzy o wielkiej miłości. I każda dostanie swoja szansę.
Wiem, ckliwe, słodkie, odrobinę naiwne. Zdaję sobie z tego wszystkiego sprawę. Ale czasami tak jest, iż pomiędzy trochę ambitniejszymi, poważnymi lekturami, trzeba przeczytać coś lekkiego, relaksującego, coś o czym co prawda szybko się zapomni, ale co da kilka godzin rozrywki i wytchnienia. Taki jest właśnie Apartament. Podejrzewam, iż za 1-2 tygodnie niezbyt będę pamiętać o czym jest ta książka, ale nic to. Swoje zadanie Apartament spełnił w 100%, lekturę zakończyłam zrelaksowana z wielkim uśmiechem na ustach. I o to chodziło.
Czasami każda z nas potrzebuje odrobinę idealnego, lukrowanego świata. Książki Danielle Steel nam to dają. Są przy tym cudownie ciepłe, taki balsam na duszę. A po skończeniu lektury jeszcze długo towarzyszą nam pytania- jak ja zachowałabym się w takiej sytuacji? Polecam i czekam niecierpliwie, aż na liście nowości pokaże się kolejna książka autorki.

Jest to tak miła,ciepła książka,że nie mogłem się oderwać. Po prostu książka przewidywalna na smutne,szare dni.

Danielle Steel po raz kolejny mnie nie zawiodła :)

Książka bardzo życiowa,momentami bardzo wzruszająca.

Danielle Steel po raz kolejny mnie nie zawiodła :)

Książka bardzo życiowa,momentami bardzo wzruszająca.

• Danielle Steel
  • 2016