Podróże z Herodotem

Ryszard Kapuściński Wydawnictwo: Czytelnik Seria: Dzieła wybrane Ryszarda Kapuścińskiego literatura faktu
2016-11-01
2016-11-01
Dzieła wybrane Ryszarda Kapuścińskiego
Herodot
Inne

Powiem szczerze specyficzna książka :) Jak czytałam opis podróży Pana Ryszarda to zapartym tchem, a z opisami podróży Herodota tak się męczyłam, że mam mieszane uczucia co do całości :) Sięgnę po inną książkę Pana Kapuścińskiego, żeby wyrobić sobie opinię :)

„Podróże z Herodotem” to książka wyjątkowa w dorobku Ryszarda Kapuścińskiego. Autor wraca tu pamięcią do swoich pierwszych wypraw w zawodzie reportera. „Urzekające” są jego pierwsze kroki w zawodzie, zanim stał się wytrawnym podróżnikiem, a nadal był niedoświadczony i łatwowierny.

Drugim wielkim bohaterem jest tu książka „Dzieje” Herodota. Kapuściński w mistrzowski sposób...

Ostatnia książka Kapuścińskiego nie ma siły 'Cesarza' lub 'Szachinszacha' ale wciąż czyta się dobrze, najciekawszy w niej jest opis początków przygody reporterskiej mistrza.

za tysiąc lat homoinstasapiens podróżował będzie z Kapuścińskim po świecie. Po świecie, którego już nie będzie. Herodot przyszłości spotyka Herodota sprzed dwu tysiącleci

Dobra recenzja "Dziejów" Herodota. Pani z polskiego byłaby zachwycona.

Na półkach: , , , , , ,

Autor wspomina początki swojej kariery reporterskiej, kiedy to jeździł po krajach Azji i Afryki nie rozstając się z "Dziełami" Herodota.

Wspomnienia z krajów, w których był, przeplatają się i mieszają z cytatami z dzieła Herodota, z których poznajemy przeszłość tych ziem oraz dawne zwyczaje zamieszkujących je ludzi.

Inteligentna, ciekawa lektura, do której na pewno warto...

Jakoś tak nie po drodze było mi z Kapuścińskim, więc w ramach ubiegłorocznego Wyzwania LC wybrałam właśnie "Podróże z Herodotem". Nie wiem czy to dobry wybór na początek, ale nie żałuję. To pierwsze spotkanie mogę zaliczyć do udanych. Autor zainteresował mnie samym Herodotem, nabrałam wręcz ochoty na zapoznanie z jego "Dziejami", a także swoimi przemyśleniami. Myślę, że to...

Wspaniała podróż

Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do celu. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca. Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w...

Jestem zachwycony jak nigdy dotąd. Teraz pora na "Dzieje". Polecam serdecznie

Było to moje drugie spotkanie z twórczością Kapuścińskiego i ponownie się nie zawiodłem. Podróże z Herodotem to znakomita, bardzo pouczająca książka, która poprzez poznawanie innych kultur i wydarzeń historycznych pozwala na stawianie odpowiednich pytań, prowadząc tym samym do poszerzenia wiedzy w danych sprawach. Książka w pełni warta polecenia.

Dyskusje

5 133