Podanie o miłość

Katarzyna Grochola Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Literackie
literatura obyczajowa, romans
2010-01-01

Te opowiadania są takie trochę jakby przewrotnie napisane, chociaż są o miłości, lecz zupełnie inaczej przedstawione niż w innych książkach Grocholi, dla porównania stylu można poczytać.

Całkiem przyjemnie się czytało, ale równie szybko jak przeczytałam, tak o niej zapomniałam. Nic wyjątkowego moim zdaniem.

smutna

To moja pierwsza styczność z autorką i chwilowo jestem zawiedziona. Bardzo lubię zbiory opowiadań, zostawiają niedosyt i zawsze chcę więcej, autor może przelać swoje pomysły bez zbędnych niszczących często szczegółów czy dalszej akcji. Jednak w tym przypadku mam wrażenie jakby te historie nie były oryginalne i jakbym skądś już je znała. Styl napisania raził mnie bardzo w...

Podanie o miłość. Rzadko zdarza się ze tytuł książki oddaje całkowicie ducha powieści. Zestaw 10 opowiadań – głębokich wyznań, szczerych historii i prawdy. Książka od pierwszych stron wydaje się być erotycznym preludium wnętrza bohatera, obnażając go ze wszystkiego, a jednak czuć w tym wszystkim sekret i tajemnicę. Jak można kochać? Jakie są wymiary miłości? Gdzie można ją...

nie skończyłam

To już szósta pozycja Grocholi oceniana przeze mnie, więc wypada zestawić według dat wydania:
„Przegryźć dżdżownicę” (1997) - 3 gwiazdki
„Upoważnienie do szczęścia” (2003) - 7 gwiazdek
„Trzepot skrzydeł” (2008) - 5
„Zielone drzwi” (2010) - 9
„Houston, mamy problem” (2012) - 10

Ta jest ...

Czytałam lepsze pozycje tej autorki.

Te opowiadania mnie zaskoczyły. Podczas czytania miałam bardzo mieszane uczucia. Trzy z nich bardzo się wyróżniały. Pierwsze o kobiecie i jej kocie, które idealnie opisywało realia patologii. Kolejne, które naprawdę mi się spodobało było dedykowane Agacie Ch. Krótkie, ale wspaniałe. Intryga na bardzo wysokim poziomie. No i ostatnie opowiadanie. Nie potrafiłam go zrozumieć,...

Cudowne, chwilami tajemnicze i przewrotne opowiadania. Czyta się szybko, z przyjemnością, mokrymi oczami. Daję do myślenia, nie ocenia, wzrusza. Grochola to cudowna pisarka.

Dyskusje

2 343