Kaktus, szukaj!

Okładka książki Kaktus, szukaj! Barbara Gawryluk
Okładka książki Kaktus, szukaj!
Barbara Gawryluk Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Cykl: Kaktus (tom 2) literatura piękna
Kaktus (tom 2)
Wydawnictwo Literatura
2006-01-01
2006-01-01

Okładka książki Kraków. Przewodnik dla dużych i małych Barbara Gawryluk, Przemysław Liput, Łucja Malec-Kornajew
Kraków. Przewo... Barbara Gawryluk, P...
Okładka książki Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny Przewodnik dla dużych i małych Barbara Gawryluk, Aleksandra Krzanowska, Paweł Skawiński
Podhale oraz O... Barbara Gawryluk, A...

Przede wszystkim urzekło mnie prawdopodobieństwo tych opowiadań o psie. Poza tym ciekawe, budzące zainteresowanie małego czytelnika już od pierwszej strony. Uczące, zupełnie mimochodem, że pies to nie zabawka, lecz żywe stworzenie, któremu trzeba poświęcić czas i uwagę. Należy go tresować, wychodzić z nim na spacery, nawet wyjazd na wakacje musi być przemyślany. Szczerze polecam, jest to jedna z tych książek, które odkłada się z żalem.

Barbara Gawryluk to autorka kilkudziesięciu książek dla dzieci. Seria o Kaktusie jest jedną z nich.

W książeczce przeczytamy kilka krótkich opowieści, których głównym bohaterem jest zwykły kundel, Kaktus. Jest on jednak nadzwyczaj mądrym zwierzęciem. Zdobył kilka nagród, a dodatkowo umie nawet sprawić, że kot nie boi się przebywać w jego obecności. Zawsze w gotowości, gdy jego bliskim dzieje się krzywda. Kto nie chciałby mieć takiego psa? :)

Lubię książeczki o zwierzętach, te o psach także należą do jednym z moich ulubionych. Tekstu w książeczce jest tutaj dość sporo, jednak pojawiają się także ilustracje. Jest ona przeznaczona raczej dla starszych dzieci, choć młodsze także mogą się z nią zapoznawać, czytając po jednym rozdziale. Całość jest ze sobą spójnie połączona. W każdej opowieści na Kaktusa czekają nowe przygody i wyzwania, którym musi sprostać.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki, jednak z pewnością nie ostatnie. Barbara Gawryluk ma w swoim dorobku literackim tak wiele pozycji, że z pewnością każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Przeczytana przeze mnie książka jest o tyle ważna, że uczy, aby zawsze mieć pomoc innym w potrzebie, nie myśleć tylko o sobie, umieć się dostosować do panujących realiów. Pokazuje także, że pies, nawet ten po przejściach, może być najlepszym przyjacielem człowieka.

,,Kaktus, szukaj!" to bardzo ładna książka o psie, więc z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom zwierząt. Warto się z nią zapoznać, jeśli chcecie przeczytać naprawdę wartą uwagi pozycję dla najmłodszych czytelników oraz ukazać dzieciom, jak dobrym kompanem może być pies. Autorka podkreśla także, że posiadanie zwierzęcia to nie tylko przyjemności, ale i obowiązki. Ja jestem zadowolona z faktu, że mogłam przeczytać tę ciekawą opowieść o Kaktusie.

Moja ocena: 5/6

Kaktus tak jak mój Pies nie lubi suchej karmy :)

Kaktus tak jak mój Pies nie lubi suchej karmy :)

• Dla dzieci
  • Biblioteka Świętochłowice
  • Literatura dla młodszych dzieci
  • Dla Oskara
  • Cztery 🐾 dla 👧👦
  • Półka M

Dodaj cytat z książki Kaktus, szukaj!