Nurbanu. Synowa odaliski. Tom 1

Demet Altınyeleklioğlu Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Tajemnice dworu sułtana (tom 3.1) Seria: Wspaniałe Stulecie literatura obyczajowa, romans
Cariyenin Gelini: Nurbanu
Agnieszka Erdogan
W.A.B.
Agnieszka Erdogan romans sułtan władza Sułtanka
Cariyenin Gelini: Nurbanu
Tajemnice dworu sułtana (tom 3.1)
literatura obyczajowa, romans
Agnieszka Erdogan
Wspaniałe Stulecie
Agnieszka Erdogan romans sułtan władza Sułtanka

Cecilia Baffo, nazywana Złotą Córą Wenecji, wiedzie beztroskie życie, które skupia się na kokietowaniu mężczyzn oraz zastanawianiu się, którego z nich wybrać. Jej życie diametralnie się zmienia, kiedy do Fondi przybywają korsarze Sułtana Sulejmana, aby porwać Joannę Aragońską, która jest uznawana za świętą. Joannie udało się uciec, jednak Cecilia zostaje porwana. Liczy na...

Kiedy spotykają się dwie żądne władzy kobiety, tylko jedna może ujść z życiem.
Książka, która zainspirowała twórców serialu Wspaniałe stulecie.

Jeśli którejkolwiek kobiety osmański dwór może bać się bardziej niż groźnej Hürrem, to z pewnością jest nią jej synowa, wybranka księcia Selima – Nurbanu. W przeciwieństwie do odaliski jedyną namiętnością Nurbanu jest bowiem...

mam słabość do rodu Osmanów. Po wspaniałej Hurem, słabej Mihrimah nareszcie wróciła bohaterka z charakterem.
Cecilia pokazuje pazurki i swój charakter.
Jest władczynią od samego początku.
Czyta się z ogromna przyjemnością, książka dosłownie do połknięcia i przeczytania jednym tchem.

Recenzja księgi V i VI
Trzynastoletnia Cecilia Baffo była nazywana Złotą Córą Wenecji. Jej życie było wypełnione wspaniałymi ucztami, sukniami i adoratorami. Wkrótce jednak zostało jej to odebrane, kiedy to została porwana przez osmańskich korsarzy i trafiła w niewolę. Dziewczyna, która została urodzona po to, aby zostać Królową nie chciała godzić się na taki los. Obiecała,...

2038

Na półkach: , , , , ,

Po dwóch nudnawych tomach "Mihrimah..." Nurbanu wnosi do powieści powiew świeżości. Akcja wróciła, tło historyczne urzeka, czyta się z zainteresowaniem :)

Książka napisana dobrze, czyta się ją łatwo i nawet wciąga. Była moją pierwszą z całej serii, przeczytałam obydwa tomy w trzy dni, więc nie można się z tą opowieścią nudzić.
Niestety autorka nie do końca potrafiła mnie przekonać, do osobowości głównej bohaterki.
I już tradycyjnie przy tym wydawnictwie: liczne błędy stylistyczne, interpunkcyjne.

To kolejna cześć wspaniałego cyklu o Osmanach. Otworzyła mi ona oczy na historię na którą nie zwróciłam uwagi przy oglądaniu filmu kilka miesięcy temu. Powodem tego może być jednak to, że nie jestem wzrokowcem tylko słuchowcem. Dlatego dopiero teraz mogłam spokojnie skupić się na opisanej tu historii.

W porównaniu z poprzednimi tomami tej sagi więcej tu, o dziwo, treści niż ckliwych uniesień, ale jednak ciągle szkoda, że to nie jest lepiej napisane.
Historia Turcji z punktu widzenia kobiet jest fascynująca, ale nie w formie kiepskiego romansu.

Dyskusje

• 2020