Doskonały dzień

Richard Paul Evans literatura piękna 302 str.
A perfect day
Sonia Draga
literatura piękna

A perfect day
Sonia Draga
literatura piękna

Porównaj ceny i

Gdybym miała możliwość być sławna i spełnić swoje marzenie , zapisać się na kartach przeszłości a zaniedbać swoją rodzinę to wolałabym być jednak zwykła osobą... Bardzo poruszająca powieść . Polecam

Evans ma w sobie wrażliwość, która pozwala każdą książkę napisać z niebywałą miłością do świata i ludzi.
Każda jego książka ma w sobie magię i przede wszystkim to co ja lubię w jego powieściach to ukryte przesłania.
Czasami jest to jakieś zdanie, które powoduje, że inaczej powinniśmy postrzegać świat i ludzi a czasami to cała książka w tym opisy i czynności bohaterów...

Tak w skrócie - książka o tym, że kochający człowiek obok ważniejszy niźli sukces i sława, które w samotności nie smakują tak dobrze, zwłaszcza jeśli doszło się na ten szczyt porzucając najbliższych.
Jednym słowem - nie zawiera nic odkrywczego ALE jednak ważne i wciąż aktualne przesłanie.
Dlatego warto czytać takie książki, bo skłaniają do zastanowienia się czy przypadkiem...

Co byś zrobił, gdybyś usłyszał, że zostało Ci 30 dni życia? Przewartościowałbyś swoje życie na nowo? Czy odizolowałbyś się od najbliższych, żeby ich znowu nie zranić?
Przed takim dylematem staje bohater, który mimo trudnego dzieciństwa i po wielu latach problemów z pracą, wreszcie osiągnął życiowy sukces i się nim zachłysnął. Zapomniał co jest w życiu najważniejsze....

Najlepsza książka autora jaką do tej pory czytałam. Wciąga niepostrzeżenie.
Kilka istotnych dla mnie rzeczy, które Evans zawarł w Doskonałym Dniu. Na pewno fakt, że relacje z własnymi rodzicami a zwłaszcza ojcem mają ogromny wpływ na życie dziecka, nastolatka a potem osoby dorosłej. Może to być nieokazywanie uczuć lub nieustanna krytyka. Ów odczuwalny brak miłości (nawet...

Do tej pory nie rozumiem, dlaczego główna bohaterka wybaczyła wszystko i wróciła do swojego dawnego życia i ukochanego męża. Może właśnie miłość jest tutaj kluczowa, albo wpływ miał kolejny mechanizm obronny, obawa przed zmianami, potrzeba bliskości i poczucia stabilności, bezpieczeństwa?
Mimo to książka bardzo mi się spodobała, dała poniekąd do myślenia na temat tego, jak...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bohater (Rob), wydaje się mieć wszystko czego w życiu potrzeba, szczęście, prace, kochająca żonę i córkę. Gdy, nagle zostaje zwolniony z pracy, wydawaje mu się że, świat nagle mu się zawalił. Za namową Żony, zaczyna realizować swoje marzenia. Sukces, który osiągnął, niestety uderzyl mu do głowy. Wszystko czego potrzebował, nagle stało się drugim torem.
Książka daje do...

Taki typ powieści lubię - trochę tajemniczości, niepewności, ale z przesłaniem dla wszystkich, z przypomnieniem o wartościach, które są najważniejsze w życiu... Przeczytałam błyskawicznie :) Polecam :)

Świetna powieść o rodzinnych wartościach ,miłości ,ideałach.Zmusza nas do zastanowienia się nad wartościami w naszym życiu ,to nie sukces kariera i pieniądze są najważniejsze a rodzina ,miłość bo nie zawsze dostajemy druga szanse Polecam.

Bardzo źle czytało mi się tą książkę. 80 % to opisy kolacji i dialogi o czymś zupełnie nieistotnym.

Dyskusje

1 031