Wotum nieufności

Okładka książki Wotum nieufności Remigiusz Mróz Patronat LC
Okładka książki Wotum nieufności
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: W kręgach władzy (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
W kręgach władzy (tom 1)
Filia
2017-01-11
2017-01-11
political fiction literatura polska manipulacja niebezpieczeństwo powieść kryminalna szantaż śledztwo walka o władzę zagadka kryminalna

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Polityczna gra

963 142 38

Świetna wciągająca książka. Czasem zastanawiam się jak można napisać tyle dobrych książek, bo ewidentnie pan Mróz ma talent do pisania i jestem jego wielką fanką. Widać, że autor wzorował się na house of cards, ale jak dla mnie jest to na plus. Ciekawie przedstawieni bohaterowie dzięki czemu dobrze się czyta. Polecam

Początek książki był bardzo fajny - pani Marszałek budzi się w przydrożnym hotelu i nie wie co się z nią działo. Potem niestety książka zaczęła się ciągnąć przez co ciężko mi było przez nią przebrnąć. Dopiero około 200 strony znów akcja się rozkręciła i nie mogłam się oderwać od książki. Wątek polityczny bardzo przypadł mi do gustu. Było pokazane, że w polityce nie ma kręgosłupa moralnego, a wszystko załatwia się znajomościami. Pokazuje też jak cierpi życie rodzinne polityków. Książka spodobała mi się na tyle, że z chęcią sięgnę po kolejne części.

Bez zachwytu . Bez emocji. Liczyłam na więcej . Po prostu nie moja tematyka. Nie odnalazłam się w tym tomie. Spróbuję część drugą. Wszystkim których nie fascynuje Polityka odradzam!!!🤭🤔

Remigiusz Mróz - cykl „W kręgach władzy”

Recenzja tej trylogii powinna była pojawić się zaraz o przeczytaniu (czyli jakiś rok temu), ale moje emocje opadły dość długi czas od przeczytania. W mojej ocenie, warto podzielić się swoimi przemyśleniami na temat jednej z mniej znanych, a tym samym mniej docenianych trylogii. Co prawda, parę dni temu ogłoszono rozpoczęcie prac nad serialem, który wyemituje Polsat, więc może więcej czytelników ją doceni, zobaczymy. Przedstawiam Wam nieprzeciętną historię o wielkiej intrydze i wielkiej odpowiedzialności autorstwa pisarza, któremu weny mogą pozazdrościć najwięksi polscy pisarze. Przed państwem Remigiusz Mróz i trylogia „W kręgach władzy”.

Historia pierwszego tomu pt. „Wotum nieufności” zaczyna się w motelu niedaleko Warszawy, w którym nasza główna bohaterka, Daria Seyda, się budzi. Totalnie nie pamięta, co się z nią działo przez ostatnie 24h (i przez ¾ książki sama zainteresowana się o tym nie dowie). Pani Marszałek musi podjąć decyzję, która zawarzy nie tylko na karierze jej samej czy partii, ale także na życie jej bliskich oraz milionów obywateli. Mianowicie, ma tymczasowo objąć stanowisko Prezydenta RP, ponieważ obecny Prezydent nie może wykonywać swojej funkcji z powodu niedawno wykrytej nieuleczalnej choroby. Autor w tej części nie skąpi od wszelakich plot twistów i mnóstwa postaci, których z każdym rozdziałem jest coraz więcej.

W drugim tomie „Większość bezwzględna”, Daria Seyda musi poradzić sobie z rolą oficjalnie zaprzysiężonej Pani Prezydent RP. A jej kadencja nie będzie usłana różami, ponieważ będzie musiała bardzo dokładnie przemyśleć, czy może ufać nie tylko współpracownikom, kolegom z partii czy najbliższej rodzinie, ale i samej sobie. Oprócz tego, w powietrzu wisi wiadomość o potencjalnym zamachu, która jest solą w oku głównej bohaterki. Zakończenie tej części zwaliło mnie totalnie z nóg.

Trzeci, „najchudszy” tom z całej trylogii, zwieńczający przygody naszych głównych bohaterów, mogłabym opisać wyłącznie najbardziej znanym cytatem Alfreda Hitchcoka: "Film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć". I taka właśnie jest „Władza absolutna”. To istny łańcuch intryg, konfliktów i manipulacji jakich jeszcze w książkach nie było. Nie będę zdradzać zakończenia, sami się przekonajcie ;)

Pierwsze 30% „Wotum nieufności” było dla mnie ogromną męczarnią. Bardzo dłużyła mi się ekspozycja wszystkich postaci, którym będziemy później towarzyszyć w trakcie całej trylogii. Może jednych pocieszę innych nie, ale postać młodego polityka Patryka Hauera będzie nam towarzyszyła podczas całej trylogii oraz w książce „Lot 202”, który możemy nazwać swego rodzaju kontynuacją losów naszych bohaterów z trylogii „W kręgach władzy”.

Po pokaźnej ekspozycji najważniejszych bohaterów, których swoją drogą będziemy kochać lub nienawidzić, akcja przybiera tempa niczym rollercoster na torze Hyperion w Energilandii. Momentalnie akcja parła tak do przodu, że nie dawałam rady się połapać z czyjej perspektywy czytam kolejne rozdziały. Według mnie, ostatni tom jest jednocześnie znakomitym zwieńczeniem przygód posłów z ul. Wiejskiej oraz przerażająco zaskakującym clifhangerem, który ewidentnie zasługuje na kontynuację 😉

Remigiusz Mróz - cykl „W kręgach władzy”

Ambitna, bardzo sprawnie napisana powieść political fiction. Raczej nie czytam książek w tym gatunku (ja i polityka? Serio?), ale akurat ta mi przypadła do gustu. Spodobały mi się sylwetki bohaterów, które według mnie nie były przerysowane. Mogłam się także sporo nauczyć o kulisach pracy polityków, pomijając oczywiście powieściową fikcję. Może nie było tu jakiegoś wielkiego napięcia, ale kolejne strony same się przewracały i nawet długie opisy nie były nudne.

Nie zachwyciła mnie ta książka. Myślę jednak, że to dlatego iż nie lubię polityki. Pani marszałek sejmu kandyduje na prezydenta. Sen z powiek spędza jej to, że pewnego poranka obudziła się w hotelowym pokoju i nie wiedziała skąd się tam wzięła. Sprawa wyjaśni się, ale cóż ... polityka jest brudna i politycy nie zawsze robią to co im dyktuje rozum i serce.

R. Mróz jako producent książek postarał się co do wyżej wymienionej trylogii . Produkt godny polecenia.

Odradzam książkę osobom, które nie lubią politycznych i partyjnych tematów. Ja niestety nie lubię tego typu zagadnień, wszystkie te zwroty są dla mnie politycznym bełkotem, dlatego kompletnie nie odnalazłam się w tej książce. Po opisie wiedziałam, że książka bazuje na polityce, ale nie sądziłam że aż w takim stopniu. Cóż, musiałam się sama przekonać. Dla mnie na nie, ale inni z pewnością się odnajdą w tej serii.

Bardzo ciekawa intryga, aczkolwiek w pewnych momentach bardzo naciągana. Polecam.

jakby czegoś brakowało, ale może tak to jest jak się czyta nie po kolei

jakby czegoś brakowało, ale może tak to jest jak się czyta nie po kolei