Wotum nieufności

Bardzo dobra.

Bardzo dobra.

To moje pierwsze przeczytane political fiction. Ciekawa fabuła, dobrze napisani bohaterowie. Zainteresowała mnie mimo że w "realnym życiu" stronie od polityki.

Czytam drugi raz. Książka jak i sam temat super mi się podobał. Jest coś w tym political fiction, co jest bardzo nęcące. Ten świat, bardzo podobny do naszego, jednak inny warto poznać. Inne książki Mroza nigdy tak mi się nie spodobały jak ta.

Niesamowita powieść o świecie polskiej polityki. Takich political science w naszym kraju praktycznie nie ma, dlatego książka robi świeże wrażenie. Nawet mniej ważny jest wątek kryminalny, choć ciekawie poprowadzony. Polecam wszystkie trzy części.

Historia opowiedziana w książce nie jest proste jak to p.Remigiusz ma w swoim zwyczaju. Trzyma w napięciu. Serdecznie polecam!

Polityka w naszym rodzimym wydaniu- autor tworzy historię dziejącą się w naszym polskim parlamencie. Różne partie polityczne, zagrywki nie zawsze uczciwe, dążenie do władzy za wszelką cenę, układy i układziki polityczne do dłuższych czy bardziej doraźnych celów to codzienność polityków. Głównymi bohaterami są w tej powieści 2 postacie z różnych ugrupowań politycznych Daria Seyda aktualny marszałek Sejmu która w niecodziennych okolicznościach przejmuje obowiązki głowy państwa oraz Patryk Hauer , młody polityk, wschodząca gwiazda prawej sceny politycznej. Ciekawie została pokazana polityczna rzeczywistość, funkcjonowanie partii, przekaz jaki idzie oficjalnie a to co dzieje się za kulisami. Ciekawa pozycja- na tyle że sięgam po drugi tom bo jak to u pana Mroza ten tom zakończył się spektakularnie. 😀

Rozpoczynam swoją przygodę z Mrozem wlasnie od tej serii i już po tej książce wiem że to był dobry wybór. Czyta się bardzo płynnie, swobodnie przechodząc przez kolejne rozdziały. Fabuła przemyślana, bohaterowie dobrze zarysowani a w tle "polskie house of cards". Bardzo przyjemnie spędzony czas. Brak znużenia poszczególnymi wątkami. Postacie z różnych stronon politycznych które można polubić.
Odkładam Wotum nieufności i sięgam po Większość bezwzględną.

sa lepsze, choc ciekawa, ale nie zafascynowala mnie na wiecej gwiazdek. po przeczytaniu wiecej ksiazek Mroza jest wrazenie ze akcja jest pisana w sposob podobny przez co sama ksiazka przestaje byc tak ciekawa

Bardzo dobra książka, pełna intryg i spisków, oraz pokazująca jak brudna jest polityka.

O tej książce można powiedzieć naprawdę wiele tylko nie tego, że mnie jakoś znacznie porwała.

Czytałam różne opinie na jej temat o dziwo w większości było naprawdę pochlebne ale wiecie co? Dla mnie to był jakiś koszmar. Naprawdę.

Nie dość, że czytało się ją naprawdę ciężko to jeszcze wyciąganie brudów politycznych. Nie mówię, że to złe ale jednak temat dość kontrowersyjny.

Samo pióro autora tutaj jest naprawdę ciężko i rozumiem, że to może jego pierwsza książka jednak no dla mnie była najgorszą książką przeczytana w tym roku.

Brakowało pikanterii w niektórych sytuacjach. Jednak najciekawszym elementem było zabójstwo na oczach polityków. Ale temat szybko został ucięty.

Do tego trzecioosobowa narracja. Jak wiecie no nie lubię takiej narracji i z racji tego, że w tej książce dało się ją mocno odczuć.

Szkoda, że była napisana w takiej narracji a nie z narracji pierwszoosobowej. Czytało by się ją łatwiej.

Oceniam ja na:
2️⃣⭐|5️⃣⭐