Chirurg

Okładka książki Chirurg Tess Gerritsen
Okładka książki Chirurg
Tess Gerritsen Wydawnictwo: Albatros Cykl: Rizzoli/Isles (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Rizzoli/Isles (tom 1)
The Surgeon
Albatros
2016-11-14
2016-11-14
Jerzy Żebrowski
Rizzoli & Isles Gerritsen thriller medyczny Boston seryjny morderca

Czternaście nocy Margaret Atwood, Jo...
Okładka książki Studentka Gary Braver, Tess Gerritsen
Studentka Gary Braver, Tess G...

Czy wierzysz w fatum? Negatywne przeznaczenie? Łatkę złych doświadczeń, która przywarła do ciebie i nie chce odpuścić, goniąc cię niczym cień?

Jedna z głównych bohaterek- ceniona pani chirurg- boryka się z doświadczeniami przeszłości, starając się żyć normalnie według nowych reguł. Jednak jej cień podąża za nią.

Trzymający w napięciu, nieco drastyczny kryminał o detektywach poszukujących zbrodniarza-psychopaty, poszukujących szczęścia i akceptacji. Nie wiadomo czego bardziej.

Dość mocno zarysowane postacie, niestety te, które ważniejsze na początku (pani detektyw) później schodzą na dalszy plan, by w finale powrócić i w sumie nie zakończyć swojego rozdziału.

Książka jest kilkuwątkowa. Mamy do czynienia z zabójcą, rozterkami miłosnymi detektywa i pani chirurg oraz jej relacji z przyjacielem z oddziału. Te historie niespecjalnie się łączą.

Finał jest dość nieoczywisty i normalnie pewnie bym uznała to za atut, natomiast w tym przypadku niezbyt mi się to spodobało. Pośród kilku podejrzanych, którzy są z nami przez całą książkę, głównym zbrodniarzem okazuje się postać, która ani razu się wcześniej nie pojawiła. Nie do końca zrozumiany jest przez to motyw i działania, bo za wiele o sprawcy się nie dowiadujemy.

Książkę czytało się przyjemnie, ale po kilku rozdziałach byłam nastawiona na to, że głównym podejrzanym jest zupełnie inna postać i liczyłam, że na kartach historii, bohaterowie będą to odkrywać. Odkrywać odkrywali, ale zupełnie kogoś innego. Trochę ta końcówka zmieniła moją opinię przez co ocena została zaniżona.

Czy polecam? Myślę, że tak. Całkiem ciekawa narracja, przyjemni bohaterowie, którym się kibicuje, wątki kompletne, niechaotyczne, choć szkoda, że finalnie niektóre rozstrzygnięte "na odczepnego".

Ogółem dobra książka, więc dam jeszcze szansę autorce i sprawdzę, cóż innego ma w swoim "repertuarze".:)

Trzymający w napięciu, nieco drastyczny kryminał o...

Trzymający w napięciu kryminał, od którego ciężko się oderwać. Polecam!

Trzymający w napięciu kryminał, od którego ciężko się oderwać. Polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

świetny thriller medyczny, trzymający do końca w napięciu. Dr Gerritsen w najlepszym wydaniu

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nudna z bardzo przewidywalnym finałem. Można pominąć.

Nudna z bardzo przewidywalnym finałem. Można pominąć.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

seryjny morderca , prowadząca dochodzenie z "charakterem" , niezły początek serii.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To mój pierwszy kontakt z twórczością Tess Gerritsen.Chirurg jest pierwszym tomem cyklu z detektyw Jane Rizzolli w roli głównej.
Akcja rozgrywa się w środowisku medycznym ,naturalnym dla autorki,gdyż jest z wykształcenia lekarzem internistą.To zaprocentowało,bo sceny z oddziału pogotowia ratunkowego robią wrażenie.
Książka opowiada o seryjnym zabójcy, porywającym i torturującym młode kobiety.
Temat oklepany, ale na szczęście akcja toczy się wartko , a dochodzenie policyjne jest przedstawione w ciekawy sposób.
Niestety miałem wrażenie,że czytałem tę książkę już wcześniej napisaną przez innego autora i obejrzałem z trzy adaptacje filmowe na jej podstawie.

Książka opowiada o seryjnym zabójcy, porywającym i...

Bardzo dobra, a spodziewałam się lekkiej lektury z wątkiem kryminalnym. A tu całkiem niezła sprawa, ze ślepymi i mylnym tropami. Śledztwo zajmuje większość książki, a wątki poboczne są naprawdę poboczne. Rizzoli nie jest tu może główna postacią, ale drugim detektywem prowadzącym śledztwo. Ma swoje pomysły i wkład w rozwiązanie sprawy, podobnie jak inni policjanci. Dr Isles nie ma w książce.
Dla mnie ogólnie jest tu wszystko to, czego oczekuje od kryminału, dodaje wiec serie do ulubionych.

Chirurg to moja pierwsza książka tej autorki i bardzo mocno się zaskoczyłam. To była super książka pełna akcji i napięcia. Jeszcze nigdy tak szybko nie czytałam książki a tą czyta się i super płynnie przez rozdziały. Trzyma też bardzo w napięciu więc ciągle chce się czytać. Dobra na zastoje czytelnicze. Bardzo polecam tylko trzeba mieć na uwadze że może mieć drastyczne momenty. Mnie to nie przeszkadzało ale niektórzy mogą być na to wrażliwi.

Wciągnęła, oj wciągnęła, aż byłam w szoku jak przyjemnie mi się czytało. Miałam wrażenie, że - jakkolwiek to zabrzmi - czytam serial. Jeszcze w medycznych klimatach, brakowało mi czegoś takiego, a myślę, że Gerritsen warto znać i chociaż jedną jej książkę przeczytać w ogóle. Nie szukałam tutaj rzeczy, które lubię, tylko spojrzałam na książkę ogólnie, dzięki czemu dostałam full pakiet. Na pewno niedługo wrócę do tej serii. (⁠◡⁠ ⁠ω⁠ ⁠◡⁠)

Czytałam książki Tess Gerritsen jako nastolatka i wtedy bardzo mi się podobały. 15 lat później postanowiłam do nich wrócić i niestety pierwsza część mnie wynudziła. Napisana poprawnie, ale to wszystko. Nie ma tu niczego odkrywczego, zaskakującego, ot - zwykłe, powolne poszukiwania zabójcy. Główna bohaterka irytuje swoim zachowaniem, zazdrością, nieodpowiedzialnością, pochopnymi decyzjami i oczekiwaniem, że wszyscy będą jej ustępować i traktować jej wyskoki pobłażliwie. Zobaczę, czy kolejna część bardziej mi się spodoba.

• Tess Gerritsen
  • Kryminał