Spadające anioły

83-7298-319-4
Krzysztof Puławski
Spadające anioły

więcej Więcej

Ta książka nie zainteresowała mnie wcale, nieznośna były ciągłe zmiany narratora.

Powieść "Spadające anioły" opowiada o tym, jak splotły się losy dwóch rodzin, pochodzących z elit towarzyskich Londynu. Akcja dzieje się na początku XX wieku, a jej tłem są przemiany polityczne, jakie ówcześnie miały miejsce w Wielkiej Brytanii: śmierć królowej Wiktorii i przejęcie tronu przez jej syna, rozpoczęcie się ruchu sufrażystek, walczących o nadanie kobietom praw...

Pruderia i szlachetna skromność, bogactwo i nędza, emancypantki i "kobiety tradycyjne", prostota i prostactwo, mądrość i głupota, dobro i podłość - czego w tej książce nie ma? I smutek. Smutek spowodowany beznadziejnością sytuacji, czasów, obyczajów.
Mały pomocnik grabarza zdobył sobie moje serce.

"Świetna powieść, tajemnicza, z niezwykłą atmosferą...Prawdziwie magiczna lektura". Tyle The Guardian.
Przeczytałam i jestem zachwycona. Kolejna powieść pani Chevalier, która potrafi sprawić, że podczas czytania świat dookoła nieistnieje. :-)
Czytając, ma się wrażenie, że wokół roztacza się ciężka i gęsta atmosfra, że COŚ wisi w powietrzu. Rzeczywiście ...
Cmentarz jako...

. Akcja książki rozgrywa się w epoce wiktoriańskiej, a raczej u jej schyłku. Autorka stopniowo wprowadza nas w klimat tych trudnych czasów, nie omijając tematów tabu.Odkrywa przed nami różne profile psychologiczne ówczesnych kobiet. Bazując na znanych nam z codzienności stereotypach , rozszyfrowuje powoli motywy działań i zachowań bohaterek. Najwięcej kontrowersji wzbudziła...

Specyficzna książka. Raczej nie na ponure jesienne dni, za dużo akcji dzieje się na cmentarzu lub koło cmentarza.

Nie powiem żeby książka przypadla mi do gustu. Dostałam od koleżanki do przeczytania, na początku z wielkim zapalem lecz czasem z coraz mniejsza werwą. Ksiażke do mnie nie przemawia.

Dobrze napisana książka , która częściowo rozgrywa się na cmentarzu .W zasadzie to właśnie cmentarz jest głównym centrum wydarzeń , ale nie tylko.....Główne bohaterki to kobiety.Autorka sprawnie przedstawiła ich losy. Myślę , że książka jest warta przeczytania.Skłania do refleksji.

Gdybym zasugerowała się opiniami innych czytelników oraz oceny „Spadających aniołów” nie przeczytałabym. I dobrze, że się nimi nie zasugerowałam, bo bym później pluła sobie w brodę! Przy okazji straciłabym możliwość utonięcia w epoce wiktoriańskiej.
Książka, mimo trudnego języka jest naprawdę urzekająca. Gdyby nie specyficzny styl, który autorka użyła, książka może byłaby...

• 2010
  • Chcę w prezencie