Sto odcieni bieli

8373195351
Muza
literatura piękna
8373195351

Zawsze będę do tej książki wracać.

Miłe czytadło, jak napisała Mandżuria. Podzielam tę opinię. Szybko się czyta, nie bardzo jest się nad czym zastanawiać.
Małym plusem są dla mnie fragmenty dotyczące życia i obyczajów w Indiach, ale nie ma tego za wiele.

Opisy potraw może i ciekawe,ja jednak nie przepadam za kuchnią i gotowaniem.
Zderzenie kultur pokazane dość powierzchownie i płytko, podobnie jak relacje...

Bardzo podobała mi się ta książka; polecam osobom, które są na życiowym zakręcie, nie mają na siebie pomysłu i potrzebuję przeczytać coś, co podniesie ich na duchu i udowodni, że jeśli się chce, to można góry przenosić.

Dla mnie każda książka zaczyna się od okładki. Dlatego właśnie nie mogłam się powstrzymać, by wam tutaj nie pokazać książki w niemieckim wydaniu, którego szata graficzna jest o wiele ładniejsza niż wydania polskiego. Cieplejsza i bardziej wymowna. To ona właśnie spowodowała, iż w ogóle po tę książkę sięgnęłam.

I jak? Niby taka mała, niepozorna książeczka, a zrobiła na...

Wyjątkowo wyraźnie pachnąca to książka!
Pachnąca dalekimi krajami, indyjskim jedzeniem, egzotycznymi owocami i przyprawami.
Naprawdę nie polecam czytania tej opowieści na pusty żołądek, bo w trakcie na bank trzeba będzie pomaszerować do kuchni czegoś poszukać, a lodówka może nie spełnić wygórowanych już wtedy wymagań ;)

Nie spodziewałam się po niej wiele, ale bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. To nie jest ckliwa historyjka rodem z Bollywood, ale naprawdę fajnie napisana powieść obyczajowa.

Jestem pod wielkim wrażeniem tej książki.
Siadając do niej nie spodziewałam się aż tak wiele, a tym czasem przeszła moje oczekiwania.
Wspaniała opowieść dwóch indyjskich kobiet : Maji i jej matki- Nalini o tym, jak żyły w Indiach i o tym, jak odnalazły się w Anglii, o ich stosunkach rodzinnych, o braku szczęścia do mężczyzn.

Jest to również opowieść intensywnie pachnąca...

2013

Bardzo ciekawa, wciągająca historia hinduskiej rodziny a zwłaszcza zderzenie kultur. Polecam

Początkowo cieżko mi było się w nią wciągnąć. Natomiast w pewnym momencie, sama nie wiem kiedy byłam wśród tych kobiet. Pachniało mi wszelkimi zapachami kuchni . Warta przeczytania.

Literatura z cyklu Hinduski na Zachodzie. Dla czytelników debiutujących w tym obszarze może stać się źródłem niezwykłej przyjemności. Ja chyba jestem rozpuszczona przez książki Divakaruni, szczególnie Mistrzyni przypraw czy też Tłumaczkę snów.

Przeczytałam z radością, zapomniałam w trzy dni! W sumie rozczarowanie. Ale to ocena kogoś, kto się trochę stał snobem i wiele...

Dyskusje

• Indie
  • Ze smakiem
  • Zrobić drugie podejście / wrócić / dokończyć
  • Chcę mieć w domowej bibliteczce
  • Własne
  • 2009