Bestiarium

Witold Gombrowicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie literatura piękna
Wydawnictwo Literackie
literatura piękna
2004-01-01

Gdyby nie wstęp, prawie wcale bym z tej książki nie skorzystała (jego autorem jest kto inny niż głównej części) próbujący nazwać podejście Witolda Gombrowicza do tematyki zwierząt.
Treść napisana przez Gombrowicza zastanowiła mnie nad naturą zwierzęcego cierpienia i ludzkiego podejścia do cierpienia zwierząt. Jeszcze za zastanawiające uznałam fragment o zmanierowaniu...

Ot, Gombrowicz o zwierzętach. Jak zawsze fascynujące i intrygujące podejście, po prostu nie da się czytać bezmyślnie!

Gombrowicza zawsze czytam z wielką przyjemnością.

• 9A) Literatura polska: 6) Literatura 1945-1989
  • ♥♥ Priorytety ♥♥