Bestiarium

literatura polska
literatura piękna
2019-03-20
literatura polska

Gdyby nie wstęp, prawie wcale bym z tej książki nie skorzystała (jego autorem jest kto inny niż głównej części) próbujący nazwać podejście Witolda Gombrowicza do tematyki zwierząt.
Treść napisana przez Gombrowicza zastanowiła mnie nad naturą zwierzęcego cierpienia i ludzkiego podejścia do cierpienia zwierząt. Jeszcze za zastanawiające uznałam fragment o zmanierowaniu...

Ot, Gombrowicz o zwierzętach. Jak zawsze fascynujące i intrygujące podejście, po prostu nie da się czytać bezmyślnie!

Gombrowicza zawsze czytam z wielką przyjemnością.

• 2021
  • ♥♥ Priorytety ♥♥