Kotan. Czy mnie kochasz?

Okładka książki Ja, pustelnik. Autobiografia Piotr Pustelnik, Piotr Trybalski
Ja, pustelnik.... Piotr Pustelnik, Pi...
Okładka książki Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach Aleksandra Wójcik, Maciej Zdziarski
Dobranoc, Ausc... Aleksandra Wójcik,&...
Okładka książki Jak wysoko sięga miłość? Życie po Broad Peak. Rozmowa z Ewą Berbeką Ewa Dyakowska-Berbeka, Beata Sabała-Zielińska
Jak wysoko się... Ewa Dyakowska-Berbe...

Już zbliżałam się do końca pisania opinii na temat biografii Kotańskiego, gdy przypadkowe kliknięcie poza okno recenzji spowodowało skasowanie wszystkiego, co napisałam. Zespole Lubimy Czytać, czy zastanawialiście się, ile dobrych opinii musiało zniknąć w ten sposób?!

Doceniam autora za to, że nie napisał hagiografii. Kotan ma wady, ogromne ego, przekonanie o własnej nieomylności, kocha szybkie samochody, lubi się podobać kobietom. A oprócz tego ciągnie go do najbiedniejszych i najbardziej bezbronnych, widzi w nich ludzi wtedy, gdy wszyscy inni woleliby o nich zapomnieć.

"KOTAN" a właściwie Marek Kotański , założyciel MONARU - ośrodka dla uzależnionych od narkotyków, zginął w sposób tragiczny w wypadku samochodowym, jako jedyny chciał pomóc ludzią w uzależnieniu. 👁🧠👁🧠👁💉💊💉💊💉💊💉💊💉💊💉💊💉💊💉
Wielu z nas po przeczytaniu słów powyżej, po zobaczeniu okładki nie będzie wiedziało o kim mówią strony książki i kogo opowiadają historię. 😱😱😱
Szczerze ? Czytając ta historię boli mnie to , wielu z nas mimo wieku nie zdaje sobie sprawy z tego kim był i czego dokonał.
Nie będę pisać recenzji i tego co myślę na temat tej książki bo żadne słowa nie opiszą tego co się dzieje w środku książki ...
Powiem tylko tyle mam nadzieję że po przeczytaniu ZAINTERESUJESZ SIĘ 🙏🙏🙏🙏☝️☝️☝️👉👉👉👉👉TĄ HISTORIA I INACZEJ SPOJRZYSZ NA WIELE SPRAW ...

Szczerze ?...

Myślę, że trudno jest napisać biografię osoby współczesnej, wzbudzającej tyle kontrowersji co Marek Kotański. W trakcie czytania czujemy, jak autor pilnuje się, aby być obiektywnym. Sama mam kłopot z jednoznaczną oceną Kotana, chyba nie da się Go zaszufladkować.
Książka ta była także dla mnie powrotem do lat 80 i 90, kiedy było się młodym, głupim i szalonym, i jakże inaczej postrzegało się ówczesną rzeczywistość niż obecnie :)

Biografia oparta na faktach. Bez idealizacji. Polecam.

Biografia oparta na faktach. Bez idealizacji. Polecam.

Ta biografia mnie poraziła. Zburzyła moje myślenie o Marku Kotańskim. Jak okazuje się, z rozmów z jego bliskimi i bezpośrednimi pracownikami, była człowiekiem nieco próżnym, żądnym sławy i zazdrosnym. Do tego dochodził infantylizm Kotańskiego, który nie przejmował się biurokracją i często działał na granicy prawa. Nie mniej jednak odwalił w kwestii narkomanów, alkoholików i bezdomnych kawał dobrej roboty. Miał swoje drastyczne metody, ale wielu ludzi wyciągnął z bagna i chwała mu za to.

Przeczytałem po obejrzeniu filmu ''Najlepszy'', opowiadającego historię Jerzego Górskiego, jednego z pacjentów Marka Kotańskiego. I powiem krótko: z całym szacunkiem dla dokonań Ironmana, ale to wpierw biografia Kotana powinna zostać zekranizowana! Było w życiu Kotana wszystko: wielkość i małość, chwile tryumfu i klęski, skrajnie kontrastowe tło, przełomowe chwile historyczne, ludzkie dramaty, wreszcie tragiczna śmierć o symbolicznym wymiarze. To materiał na wielkie kino! Brawa dla autora, dawno nie czytałem tak znakomitej biografii.

Świetnie napisana biografia Kotańskiego. Autor starał się napisać prawdę, pokazując mocne i słabe strony Kotańskiego - jako żywego człowieka, z krwi i kości.

Spodziewałam się pełnej lukru laurki a tu poruszająca historia czlowieka, który zmienił moje spojrzenie na wiele spraw na które zdarzało mi się patrzeć na zasadzie czarne/biale.

Odkrywanie Kotana po latach. Wizerunek zbieżny i jednocześnie inny niż zapamiętany z ówczesnych mediów. Ciekawe.

• Współczesna Polska od 1989 r.
  • Uzależnienie

Przemysław Bogusz Kotan. Czy mnie kochasz? Zobacz więcej