Kotan. Czy mnie kochasz?

Odkrywanie Kotana po latach. Wizerunek zbieżny i jednocześnie inny niż zapamiętany z ówczesnych mediów. Ciekawe.

Spodziewałam się pełnej lukru laurki a tu poruszająca historia czlowieka, który zmienił moje spojrzenie na wiele spraw na które zdarzało mi się patrzeć na zasadzie czarne/biale.

Świetnie napisana biografia Kotańskiego. Autor starał się napisać prawdę, pokazując mocne i słabe strony Kotańskiego - jako żywego człowieka, z krwi i kości.

"KOTAN" a właściwie Marek Kotański , założyciel MONARU - ośrodka dla uzależnionych od narkotyków, zginął w sposób tragiczny w wypadku samochodowym, jako jedyny chciał pomóc ludzią w uzależnieniu. 👁🧠👁🧠👁💉💊💉💊💉💊💉💊💉💊💉💊💉💊💉
Wielu z nas po przeczytaniu słów powyżej, po zobaczeniu okładki nie będzie wiedziało o kim mówią strony książki i kogo opowiadają historię. 😱😱😱
Szczerze ?...

Myślę, że trudno jest napisać biografię osoby współczesnej, wzbudzającej tyle kontrowersji co Marek Kotański. W trakcie czytania czujemy, jak autor pilnuje się, aby być obiektywnym. Sama mam kłopot z jednoznaczną oceną Kotana, chyba nie da się Go zaszufladkować.
Książka ta była także dla mnie powrotem do lat 80 i 90, kiedy było się młodym, głupim i szalonym, i jakże...

Biografia oparta na faktach. Bez idealizacji. Polecam.

Ta biografia mnie poraziła. Zburzyła moje myślenie o Marku Kotańskim. Jak okazuje się, z rozmów z jego bliskimi i bezpośrednimi pracownikami, była człowiekiem nieco próżnym, żądnym sławy i zazdrosnym. Do tego dochodził infantylizm Kotańskiego, który nie przejmował się biurokracją i często działał na granicy prawa. Nie mniej jednak odwalił w kwestii narkomanów, alkoholików i...

Przeczytałem po obejrzeniu filmu ''Najlepszy'', opowiadającego historię Jerzego Górskiego, jednego z pacjentów Marka Kotańskiego. I powiem krótko: z całym szacunkiem dla dokonań Ironmana, ale to wpierw biografia Kotana powinna zostać zekranizowana! Było w życiu Kotana wszystko: wielkość i małość, chwile tryumfu i klęski, skrajnie kontrastowe tło, przełomowe chwile...

Należę do osób, które wciąż pamiętają Marka Kotańskiego i jego działania na rzecz narkomanów, nosicieli wirusa HIV oraz bezdomnych. Ale pamiętam go jako herosa, człowieka z wielką charyzmą, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, któremu wszystko wychodzi. Przemysław Bogusz odmitologizuje postać Kotańskiego, czyniąc to z wielkim wyczuciem i bez poszukiwania taniej sensacji....

Świetna robota, Panie Przemysławie Bogusz! Oryginalna biografia oryginalnego człowieka. Inteligentna, wnikliwa opowieść o Marku Kotańskim. Stroniąca od wielkiego " och!!!" i będącego po drugiej stronie continuum "ble!!!!" Tu naprawdę trzeba wysokiego kunsztu literackiego, aby stworzyć postać nietuzinkową, unikając przy tym łatwych kalek i stereotypów.
Panie Autorze,...

• 2018