Dwa szczęścia do wyboru

Okładka książki Dwa szczęścia do wyboru Taylor Jenkins Reid
Okładka książki Dwa szczęścia do wyboru
Taylor Jenkins Reid Wydawnictwo: Amber literatura piękna
2015-01-01
Radosław Januszewski

Sympatyczny, ale nic nie wnoszący odmóżdżacz 🙃

Sympatyczny, ale nic nie wnoszący odmóżdżacz 🙃

Nie wiem dlaczego książka ma takie kiepskie opinie. Czytało się ją bardzo szybko, historie były ciekawe, nie nudziły mnie. "Dwa szczęścia do wyboru" podobała mi się bardziej niż "Rozstańmy się na rok" czy "Jedyna miłość razy dwa". Starsze książki Taylor Jenkins Reid są inne niż te nowe, modne, ale lubię wszystko od tej autorki.

Nuda.

Nuda.

Sama historia jest bardzo przyjemna, podnosząca na duchu. W pełni poczułam jej przesłanie i spełniła moje oczekiwania. Główna bohaterka może i jest za naiwna na swój wiek, ale ją polubiłam i jej kibicowałam. Bardzo mi się podobał ostatni rozdział, który podsumował zgrabnie całą historię. Moim zdaniem (oprócz 'Na zawsze ale z przerwą', które jest wielkim rozczarowaniem) stare książki autorki zasługują na ponowne wydania i większą popularność.

Prawdziwy problem to tłumaczenie... żałuję (a przy tym polecam),że nie zdecydowałam się na wersję w oryginale. Nie wiem jak to jest możliwe, że w tej wersji książka poszła do druku te kilka lat temu - mam niestety podejrzenia, że tekst bez większej edycji był przepuszczony przez Google Translate. Błędy były rażące, pojawiały się zdania, które po prostu nie miały sensu w języku polskim. Czasami frazeologizmy były tłumaczone bezpośrednio na polski bez zachowania logiki. Masakra.

🦓 Oczywiście cała ja - kupiłam książkę ze względu na okładkę, nie czytając o czym dana książka jest.
I wow zaskoczenie.
Dwie historie w tej książce się przeplatają.
Każda z nich będzie opowiadała o tym jakie ma życie nasza bohaterka po swoim wyborze. Te dwie historie są mega różne od siebie.
Im bliżej końca tym byłam bardziej zestresowana jak to się skończy?
Swoją drogą mam niesamowitego smaka na bułeczkę cynamonową 🤤
Jeśli lubicie, a weźmiecie się za tą książkę, to kupcie sobie do tej lektury 😍

Zakończenie mnie lekko rozczarowało.
Jednak nie czytałam jeszcze takiej książki, w której widzimy różne wybory.

🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓

I wow zaskoczenie.
Dwie historie w tej książce się przeplatają.
Im bliżej końca tym byłam bardziej zestresowana jak to się skończy?
Swoją drogą...

Pierwsza rzecz, która rzuciła mi się w oczy i mocno zniechęciła - tak oczywiste nawiązanie do Zmierzchu! Aż przejrzałam wszystkie komentarze i nie widziałam o tym wzmianki, normalnie zastanawiam się czy czytałam tą samą książkę.
No i oprócz tego strasznie nie lubię bohaterek tego typu, które całe swoje życiowe niepowodzenia zwalają na los.

Wspaniała!! Niesamowicie podnosi na duchu i daje wrażenie że wszystko się ułoży!!

O treści nie będę się rozpisywać, ale to kanciaste tłumaczenie... BŁAGAM. "To jest bałaganiarskie" albo "przyjmuj to że szczyptą soli" LMAO. Następnym razem przed tym jak sięgnę po książke wydaną przez Amber sprawdzę, czy pracował nad nią ten sam tłumacz. Jeżeli tak to niestety, ale chyba zrezygnuje.

"Dwa szczęścia do wyboru" to książka autorki bestsellerowych "Daisy Jones & the six" oraz "Siedmiu mężów Evelyn Hugo" te drugą po prostu uwielbiam a Daisy właśnie czytam. Dlatego też będą w @takczytam.wroc skusiłam się na nią. Nie ukrywając troszeczkę się zawiodłam. O tej książce głośno nie jest i w sumie to się nie dziwię. Co muszę jednak zaznaczyć to to, że widać postęp warsztatu autorki. Internet podopwiada mi, że pierwsze wydanie owej książki wydane zostało w 2015 roku, Evelyn w 2017 a Daisy w 2019 roku. Tak więc jest lekki rozstrzał i zdecydowanie to widać.
W najbliższym czasie mam jeszcze w planie "Na zawsze, ale z przerwą" jednak zobaczymy jak to wyjdzie.

Nie tak dawno temu, pisałam Wam o książce „Rozstańmy się na rok”, która bardzo mi się spodobała
Tym razem mój wybór padł na „Dwa szczęścia do wyboru”…
Jakie ta powieść wywarła na mnie wrażenie?
Zapraszam do zapoznania się z moją opinią na blogu 😊

Tym razem mój wybór padł na „Dwa szczęścia do wyboru”…
Jakie ta powieść wywarła na mnie wrażenie?
Zapraszam do zapoznania się z moją opinią na blogu 😊

• Posiadam :)