Wespazjan. Władcy Rzymu

Robert Fabbri Wydawnictwo: Rebis Cykl: Wespazjan (tom 5) powieść historyczna
Masters of Rome
Konrad Majchrzak
Rebis
antyk cesarstwo rzymskie intryga I w. literatura angielska niebezpieczeństwo spisek walka o władzę Wespazjan
Masters of Rome
Rebis
Wespazjan (tom 5)
powieść historyczna
Konrad Majchrzak

Oficjalne recenzje i

Wespazjan i druidzi

Link do recenzji

O tak odległych czasach widomo tylko punktowo, kto kiedy umarł, kto kogo pobił, lub opanował jakieś tereny, ale jak się to stało w szczegółach, to już talent i fantazja autora.
Robert Fabbri posiada jedno i drugie.
Dobrze opisane bitwy i strategia wojsk Rzymu, ciekawie opisane knowania, intrygi polityczne i osobiste, najważniejszych postaci tamtych czasów. Wespazjan jest...

Po chwili przerwy wracam do serii o Wespazjanie. „Władcy Rzymu” to już piąty tom cyklu i jak zawsze mnie nie zawiódł.

Pierwsze 200 stron troszkę mi się dłużyło z tego względu, że akcja koncentrowała się na dalszych działaniach zmierzających do podbicia Brytanii. Było więc wiele opisów bitew i omawiania strategii. Ale w momencie gdy akcja przeniosła się do Rzymu książka tak...

Na półkach: , , , , ,

Tajemniczy bogowie Brytów, druidcy kapłani, kampania legionów rzymskich na Wyspach Brytyjskich oraz nieustanne spiski w dążeniu po władzę cesarską w Rzymie - wszystko to w piątej części powieści R. Fabbriego o Wespazjanie pod tytułem „Władcy Rzymu”.
Jest też wątek biblijny, który kojarzy się z „Kodem da Vinci” Dana Browna - Wespazjan i jego brat Sabinus spotykają żonę...

Warsztat autora ewidentnie z każdą kolejną częścią się poprawia. Książka jest przyjemną kontynuacją przygód Wespazjana. Na minus umieszczenie czarów i magii co według mnie jest niepotrzebne i nie pasuje do w miarę realistycznej fabuły powieści

Wszystko byłoby dobrze gdyby nie te czary .. Niestety książka pomimo swych wyśmienitych walorów zawiera zupełnie niepotrzebne wstawi które sprawiają, że nie sięgnę już po VI tom. Szkoda

Po raz koleiny zagłębiam się,w czasy antyczne.Tym razem,sporo akcji toczy się w Brytanii.
Pojawia się tam wiklinowy pan.
Książka,bardzo dobra.Mogę poznać ,kulisy Rzymskiej polityki.
Ale,najlepsze były sceny bitewne.

Całkiem udana powieść historyczna, która byłaby jeszcze lepsza, gdyby nie to, że ambicją autora okazało się wyjście naprzeciw oczekiwaniom miłośników fantasy. Jak bowiem inaczej interpretować zamieszczenie w niej scen druidycznych obrzędów (niekiedy z upiorami jakby żywcem zaczerpniętymi z "Egzorcysty" Williama Friedkina), o których - jak to wspomina w Posłowiu sam autor -...

Dałem ocenę bardzo dobrą ponieważ lubię tą serię, ładnie wplecioną biografię Wespazjana w historię.
Co mi akurat w tym tomie nie podobało się i za co mógłbym obniżyć ocenę, to wątek druidów, który ociera bardziej o fantasy niż o historię (a może jednak tak właśnie było :) ).
W tym tomie znajdziemy mniej życia na prowincji, więcej walki o wpływy w Rzymie.
Dla fanów serii...

• Powieść historyczna