Testament Odessy

Bogusław Wołoszański Wydawnictwo: Wołoszański literatura piękna
Wołoszański
2008-11-27
2008-11-27

Ciekawe połączenie historii i fikcji literackiej. Ocena byłaby wyższa, gdyby nie końcówka, która lekko rozczarowuje. Ma się wrażenie, że pomimo dobrego prowadzenia akcji, zabrakło już pomysłu na zakończenie całej historii.

Kolejna znakomita fabularyzowana książka Bogusława Wołoszańskiego. Gorąco polecam, bo to jedna z najlepszych fabularyzowanych powieści historycznych tego autora.

Książka rzeczywiście wygląda jakby Pan Bogusław zorientował się, że zaraz przekroczy limit znaków i na prętce postanowił wymyśleć jakieś zakończenie. Nie mniej dla fanów twórczości Bogusia, w tym mnie jest to książka przyjemna

Mieszanka fikcji, faktów i teorii spiskowych według których to Himmler stał za zamachem na Hitlera w Wilczym Szańcu. Dużo ciekawych wątków, zwłaszcza tych dziejących się w czasie II Wojny Światowej, które są opisywane przez różnych bohaterów z ich perspektywy, aczkolwiek autor nie wiedział jak chyba sensownie zakończyć historię w wątku współczesnym.

Taka tam lekka i nieszczególnie dobra. Ale i tak dość przyzwoita. Myślę że Żydzi rządzą światem a nie Niemcy albo obydwoje częściowo.

Szybka i wciągająca akcja, ale do pewnego momentu. Uważam ze autor nie miał więcej pomysłu wiec uznał ze najłatwiej zakończyć powieść. Dlatego moje ocena i odczucia są ambiwalentne

5/10

5/10

Jakaś dziwna mieszanka faktów i totalnych konfabulacji. Nie wiem czemu ale spodziewałem się czegoś mocniej zbliżonego do Sensacji XX wieku, gdzie tych konfabulacji jest zdecydowanie mniej. Ogólnie akcja osadzona na przestrzeni 50 lat. Najbardziej chyba jednak wkurza mnie ten miks wątków, które czasami skaczą jak totalnie nieogarnięte zajączki po polu. Same końcowe rozwiązanie wątków owszem zaskakujące ale jednocześnie jakoś kosmicznie oderwane od wątku głównego i tematu książki. Naprawdę spodziewałem się więcej informacji o rzeczywistej ODESSie a nie jakiegoś luźnego kryminału tylko osadzonego w tej tematyce.

Bardzo dobrze napisana książka, czyta się niemal od deski do deski. Polecam

Bardzo dobrze napisana książka, czyta się niemal od deski do deski. Polecam

Dobra książka sensacyjna, oparta na prawdziwych wydarzeniach. Dużo w niej opowieści bohaterów, którzy relacjonują incydenty z przeszłości. Czasem bywa to mylące i nieco zbija z tropu

• Audiobooki
  • II wojna światowa