Osaczona

Okładka książki Osaczona
Tess Gerritsen Wydawnictwo: Edipresse, HarperCollins kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
9788327620095
osaczona Tess Gerriitsen Miranda Wood morderstwo

Krwisty romans ;-).

Krwisty romans ;-).

Zabiła. Zarzut spadł na nią tak naturalnie. W jej sypialni znaleźli ciało; ona była jego kochanką..
Zabiła z zazdrości? A może w napadzie furii? Miranda Wood jednak nie przyznaje się do zabójstwa lecz nikt jej nie wierzy. Postanawia zacząć swoje osobiste śledztwo.
Jednak im bliżej jest do rozwiązania zagadki tym bardziej ktoś chce się jej pozbyć.
Czy uda jej się uniknąć więzienia i wyjść z tego bez szwanku?
Natknęłam się na tą książkę całkowicie przypadkiem - zobaczyłam ją w sklepie na stoisku z prasą a że mój regał nie udźwignie więcej postanowiłam zapytać w bibliotece i oto miałam szansę ją przeczytać.
Jestem w ogromnym szoku ze ta pozycja ma takie słabe oceny na lubimyczytac.
Fakt, nie wyróżnia się za bardzo od innych kryminałów ale jest warta przeczytania.
Pierwszy raz spotkałam się z taką wkładką(?) do książki z poszczególnymi bohaterami i krótka wzmianka o nich (przesuń palcem zdjęcie) Jest to ogromny plus bo ról jest sporo a dzięki temu nie gubiłam się. Gdy nie wiedziałam na początku o kogo chodzi wracałam do wkładki i wszystko było jasne więc super pomysł.
Ciekawa fabuła, pełna zagadek. Mogłam szukać zabójcy z postaciami i co najważniejsze nie mogłam przewidzieć kto jest sprawcą. Dodatkowo autorka nawet w ostatnich stronach nas zaskakuje i jednak oczywiste rzeczy wcale takie nie są.
W powieści mamy wątek romantyczny ale taki nieprzesadzony. Jestem w szoku ze można napisać tak dobrze książkę z owym wątkiem bez zniesmaczenia.
Szybko się czyta, nie jest "cegiełką" więc Książka na wieczór jest idealna.
Dodatkowo mamy tu akcje od początku i napięcie z każdą stroną wzrasta więc jestem mile zaskoczona.
Książkę wam również polecam przeczytać. Polubiłam się z pismem autorki więc nie będzie to nasze ostatnie spotkanie. 🤗

Kamila

Czy uda jej się uniknąć...

Miranda zostaje oskarżona o zabicie swojego szefa,a zarazem kochanka, Richarda. Ona twierdzi,że jest niewinna. Kobieta chce za wszelką cenę oczyścić swoje imię i Zagłębia się w sieć kłamstw, krok po kroku odkrywając prawdę. Pomaga jej Chase, brat ofiary. Na początku nieufny wobec Mirandy, z czasem zaczyna wierzyć w jej niewinność.

Czy uda im się odkryć kto tak naprawdę jest morderca?

Jakie to było dobre. Intryga już od pierwszych stron . Do samego końca trzeba główkować. Lubię takie książki. Twórczość autorki coraz bardziej przypada mi do gustu.

W książce mamy dwa wątki, kryminalny i romansowy. Pełno zwrotów akcji i zagadkowych zdarzeń. Intryga goni intrygę . Ciężko się zorientować kto jest winny. Polecam.

Czy uda im się odkryć kto tak naprawdę...

Opis mnie jakoś nie zachęcił. Był bardzo zwyczajny ale w trakcie czytania przypomniałam sobie, że to napisała Gerritsen, czyli nie może to być złe. Jej sposób pisania po prostu do mnie przemawia. Książka była wciągająca i w ciekawy sposób poprowadzona. Nie była przesadzona z dramatyzmem ani z wymyślnym sposobem na "zwycięstwo". Jedynie policja wydawała się tam totalnie niepotrzebna XD Przyjechali, spisali i odjechali. I tak kilka razy. Całą pracę odwalili za nich inny ludzie.

Czytalo się błyskawicznie. Całkiem sprawnie napisany kryminał z romansem w tle. Styl Tess zawsze na plus.

Jedna ze słabszych książek tej autorki. Żaden wątek nie wciągnął mnie specjalnie. Nie polecam jej, są o wiele ciekawsze powieści.

Pierwsza moja książka tej autorki, fajnie się czyta cały czas coś się dzieje,polecam .

„Osaczona” to z pewnością książka dla osób, które mają chociażby chwilę czasu i mają ochotę na lekki oraz przyjemny kryminał.

Powieść zadebiutowała w 1993 roku i jest jedną z pierwszych powieści autorki. „Osaczona” łączy w sobie sensacyjno – kryminalną akcję powiązaną z romansem, czyli mówiąc krótko jest romansem kryminalnym. Tess Gerritsen przyznaje, że zafascynowała się tym gatunkiem literackim już w początkach swojej kariery, a w pisane przez siebie książki prawie zawsze starała się wplatać nawet niewielką nutę romansu.

Głównym wątkiem „Osaczonej” wokół którego dzieje się cała akcja, jest morderstwo właściciela lokalnej gazety – Richarda Tremaina. Richardowi niestety nie udało się przeżyć bliskiego spotkania z kuchennym nożem. Pech chciał, że został znaleziony w sypialni byłej już kochanki, a co za tym idzie, to właśnie owa „była ukochana” staje się główną podejrzaną o zabójstwo mężczyzny.

Tak oto poznajemy Mirandę Wood, która wdała się w romans ze swoim szefem. Jak to oczywiście bywa w społeczeństwie, wszyscy jej znajomi jak i współpracownicy zaczynają mieć ją za morderczynię, która z zimną krwią zabiła swojego ukochanego. Przyjęto, że Richard z pewnością nie chciał odejść od Evelyn, będącej jego żoną. Sprawa wydawałaby się prosta, jednak Miranda uparcie twierdzi, że jest niewinna, a na dodatek to ona zerwała z Richardem, a nie on z nią i nie miała żadnego motywu, by pozbawić go życia.

Chase będący bratem zamordowanego wybija się na pierwszy plan. M.in. dlatego, że on, podobnie jak jego brat uległ urokowi bohaterki. W ten oto sposób zaczyna rozwijać się miłość, która powoli, sukcesywnie i każdego dnia przebija twardy pancerz ochronny Chasa, a mężczyzna zaczyna powoli wierzyć w niewinność byłej kochanki brata. Dla podkręcenia akcji, tajemniczy nieznajomy wpłaca za Mirandę kaucję w wysokości stu tysięcy dolarów za pośrednictwem bostońskiej kancelarii, aby kobieta mogła wyjść z więzienia.

Bardziej nowelka niż książka, w sam raz na jedno leniwe popołudnie. Trochę raziła mnie naiwność głównej bohaterki, ale skoro czytania tylko na kilka godzin to może być.

Bez zachwytów, po prostu kryminał

Bez zachwytów, po prostu kryminał