Osaczona

Tess Gerritsen Wydawnictwo: Edipresse, HarperCollins kryminał, sensacja, thriller
Presumed Guilty
9788327620095
Edipresse, HarperCollins
osaczona Tess Gerriitsen Miranda Wood morderstwo
Presumed Guilty
kryminał, sensacja, thriller
9788327620095
osaczona Tess Gerriitsen Miranda Wood morderstwo

Czytalo się błyskawicznie. Całkiem sprawnie napisany kryminał z romansem w tle. Styl Tess zawsze na plus.

Miranda zostaje oskarżona o zabicie swojego szefa,a zarazem kochanka, Richarda. Ona twierdzi,że jest niewinna. Kobieta chce za wszelką cenę oczyścić swoje imię i Zagłębia się w sieć kłamstw, krok po kroku odkrywając prawdę. Pomaga jej Chase, brat ofiary. Na początku nieufny wobec Mirandy, z czasem zaczyna wierzyć w jej niewinność.

Czy uda im się odkryć kto tak naprawdę...

Opis mnie jakoś nie zachęcił. Był bardzo zwyczajny ale w trakcie czytania przypomniałam sobie, że to napisała Gerritsen, czyli nie może to być złe. Jej sposób pisania po prostu do mnie przemawia. Książka była wciągająca i w ciekawy sposób poprowadzona. Nie była przesadzona z dramatyzmem ani z wymyślnym sposobem na "zwycięstwo". Jedynie policja wydawała się tam totalnie...

Początek ciekawy, później trochę wiało nudą, a końcówka niezbyt oryginalna. Ale ogólnie nie jest zła i czyta się szybko.

Trochę mnie wynudził wątek miłosny. Zdecydowanie wolę konkretną akcję, a nie tam takie miziu, miziu. Da się przeczytać 👍

Czyta się szybko i momentami wciąga, za to 7, ale fabuła na 6. Niektóre wątki mogłyby być bardziej rozwinięte, dopowiedziane. Lekka i przyjemna na jedno popołudnie.

„Osaczona” to z pewnością książka dla osób, które mają chociażby chwilę czasu i mają ochotę na lekki oraz przyjemny kryminał.
Powieść zadebiutowała w 1993 roku i jest jedną z pierwszych powieści autorki. „Osaczona” łączy w sobie sensacyjno – kryminalną akcję powiązaną z romansem, czyli mówiąc krótko jest romansem kryminalnym. Tess Gerritsen przyznaje, że zafascynowała się...

122/52/2020

Jeśli to kryminał, to raczej z tych lekkich. Większą wagę przywiązuje się w nim do wątku miłosnego niż kryminalnego. I chociaż ten drugi nie jest jakoś specjalnie zawiły, to całość jest spójna i łatwa w odbiorze - zapewne zasługa "dobrego pióra" autorki.

Pierwsze spotkanie z tą autorką, mnie nie zawiodło. Osaczona - trochę romans i trochę kryminał. Miranda Wood usłyszała zarzut morderstwa, ponieważ w jej sypialni znaloziono ciało byłego kochanka Richarda. Obok zwłok leżał nóż kuchenny i wszystko wskazywalo na nią, ze jest winna. Miranda musi udowodnić swoją niewinność choć jest to bardzo trudne. Książka napisana jest w...

Dyskusje

3 030