Osaczona

Okładka książki Osaczona
Tess Gerritsen Wydawnictwo: HarperCollins Polska Seria: Z zimną krwią kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Z zimną krwią
Presumed Guilty
HarperCollins Polska
2018-01-01
2012-03-07
Elżbieta Smoleńska

więcej Więcej

Pierwsza moja książka tej autorki, fajnie się czyta cały czas coś się dzieje,polecam .

Zabiła. Zarzut spadł na nią tak naturalnie. W jej sypialni znaleźli ciało; ona była jego kochanką..
Zabiła z zazdrości? A może w napadzie furii? Miranda Wood jednak nie przyznaje się do zabójstwa lecz nikt jej nie wierzy. Postanawia zacząć swoje osobiste śledztwo.
Jednak im bliżej jest do rozwiązania zagadki tym bardziej ktoś chce się jej pozbyć.
Czy uda jej się uniknąć...

Jedna ze słabszych książek tej autorki. Żaden wątek nie wciągnął mnie specjalnie. Nie polecam jej, są o wiele ciekawsze powieści.

Czytalo się błyskawicznie. Całkiem sprawnie napisany kryminał z romansem w tle. Styl Tess zawsze na plus.

Miranda zostaje oskarżona o zabicie swojego szefa,a zarazem kochanka, Richarda. Ona twierdzi,że jest niewinna. Kobieta chce za wszelką cenę oczyścić swoje imię i Zagłębia się w sieć kłamstw, krok po kroku odkrywając prawdę. Pomaga jej Chase, brat ofiary. Na początku nieufny wobec Mirandy, z czasem zaczyna wierzyć w jej niewinność.

Czy uda im się odkryć kto tak naprawdę...

Opis mnie jakoś nie zachęcił. Był bardzo zwyczajny ale w trakcie czytania przypomniałam sobie, że to napisała Gerritsen, czyli nie może to być złe. Jej sposób pisania po prostu do mnie przemawia. Książka była wciągająca i w ciekawy sposób poprowadzona. Nie była przesadzona z dramatyzmem ani z wymyślnym sposobem na "zwycięstwo". Jedynie policja wydawała się tam totalnie...

Początek ciekawy, później trochę wiało nudą, a końcówka niezbyt oryginalna. Ale ogólnie nie jest zła i czyta się szybko.

Trochę mnie wynudził wątek miłosny. Zdecydowanie wolę konkretną akcję, a nie tam takie miziu, miziu. Da się przeczytać 👍

Czyta się szybko i momentami wciąga, za to 7, ale fabuła na 6. Niektóre wątki mogłyby być bardziej rozwinięte, dopowiedziane. Lekka i przyjemna na jedno popołudnie.

„Osaczona” to z pewnością książka dla osób, które mają chociażby chwilę czasu i mają ochotę na lekki oraz przyjemny kryminał.
Powieść zadebiutowała w 1993 roku i jest jedną z pierwszych powieści autorki. „Osaczona” łączy w sobie sensacyjno – kryminalną akcję powiązaną z romansem, czyli mówiąc krótko jest romansem kryminalnym. Tess Gerritsen przyznaje, że zafascynowała się...

3 093
    1 378