Załącznik

2016-09-14
2011-04-14
9788327620736
Magdalena Słysz
odmiana losu poszukiwanie sensu życia relacje damsko-męskie samotność uczucie
Inne

Okładka książki Fangirl. Powieść graficzna. Tom 2 Sam Maggs, Gabi Nam, Rainbow Rowell
Fangirl. Powie... Sam Maggs, Gabi Nam...
Okładka książki Fangirl. Powieść graficzna. Tom 1 Sam Maggs, Gabi Nam, Rainbow Rowell
Fangirl. Powie... Sam Maggs, Gabi Nam...

O miłości, która zrodziła się z czytania cudzych maili

Rozmowy w formie e-maili to coś co w książkach mi się podoba, o ile nie jest tego w nadmiarze. Ten właśnie nadmiar sprawił, że chciałam "porzucić książkę" już na początku czytania. Na szczęście tego nie zrobiłam, bo podobnie do głównego bohatera Lincolna wciągnęła mnie historia elektronicznych rozmów Jennifer i Beth. To właśnie te rozmowy są połową książki "Załącznik", drugą częścią są losy Lincolna. Jest to niepewny siebie "typowy informatyk", tak sobie go wyobrażałam na łamach książki, przeżywający pierwsze rozstanie z dziewczyną o imieniu Sam i szukający swojej życiowej drogi. 28-latek wciąż mieszka z matką, pracuje w nocy, czytając e-maile pracowników firmy, w której pracuje jako ktoś od ochrony bezpieczeństwa sieci oraz komputerów. Praca ta pozwala mu "poznać Beth" i powoli się w niej zakochiwać. Pojawia się, jednak przeszkoda w postaci chłopaka Beth. Czy dojdzie do realnego spotkania Lincolna i Beth? Czy Lincoln odnajdzie swoją życiową drogę?

Momentami chciałam odłożyć i nie czytać. Koniec końców bardzo się cieszę, że tego nie zrobiłam, bo historia bardzo mi się spodobała.

Sam pomysł na fabułe jest ciekawy i oryginalny, bo w końcu Lincoln czyta e-maile pracowników i w ten sposób zakochuje się w Beth 🫣
No ale niestety autorka nie wykorzystała potencjału historii. Moim zdaniem to wszystko ciągnęło się zbyt długo i w pewnym momencie zaczęło mnie męczyć. W końcu nie dostajemy nagłych zwrotów akcji, a historia skupia się na życiu codziennym i wspominkach.
Jedynie wiadomości Beth i Jennifer sprawiały, ze szczerzyłam się jak głupia (nie dziwie się, że Lincoln je polubił, bo sama poczułam do nich symatie).
Tak naprawdę dopiero pod koniec zaczyna się coś dziać, a myślałam, że już nie doczekam się spotkania twarzą w twarz Beth i Lincolna.
Ale uwaga uwaga dostajemy tylko 20 stron z ich udziałem - ZA MAŁO. Liczyłam, że będzie nam dane zobaczyć jak ich relacja się rozwija. Ale po co 🤷🏻‍♀️

Książka wciągająca, do ostatnich rozdziałów zastanawiałam się jak się w końcu poznają. Samo zakończenie dość szybkie i dziwne.

Przeczytałam od Rainbow Rowell "Fangirl" i zachęcona tym, jak "Fangirl" mi się podobała postanowiłam przeczytać kolejną książkę od tej autorki i niestety w moim odczuciu "Załącznik" to niewypał.
Ta książka jest po prostu... Nudna.
Nie czułam sympatii ani do głównego bohatera, ani do bohaterek. Fabuła toczy się wolno i tak naprawdę nie jest wciągająca. Odpuściłam, bo stwierdziłam, że szkoda mi czasu, żeby dla zasady dokończyć czytanie. Tej książki na pewno bym nie poleciła.

Ta książka jest po prostu... Nudna.

Linkoln pracuje jako agent bezpieczeństwa i głownie sprawdza e-maile, tak trafia na korespondencję Beth z Jenifer.. Zafascynowany rozmowami dziewczyn Lincoln zakochuje się w Beth..i co z tego ?

Przeurocza, słodka, lekka lektura na wieczór.

Przeurocza, słodka, lekka lektura na wieczór.

Chciałam, bardzo chciałam przeczytać fajny romans. Nie młodzieżowy, bo do młodzieży już dawno nie należę, ani nie erotyk bo tego typu książki mnie odrzucają. Rekomendację Załącznika znalazłam na tutejszym forum. Zachęciła mnie do niego przede wszystkim postać Lincolna - informatyka. Cóż, mam słabość do wsparcia IT w realu...
Co do samej książki czyta się szybko i lekko, a strony lecą przez palce w zawrotnym tempie (to pewnie przez formatowanie tekstu w rozdziałach "mailowych").
Jeśli chodzi o historię... Sama nie wiem. Nie wiem co bym zrobiła na miejscu Beth, bo to co robił Lincoln, w jaki sposób ją poznał, zalatywało stalkingiem i raczkującą obsesją. Nie jestem pewna, czy tak jak ona byłabym w stanie wyzbyć się poczucia naruszenia mojej prywatności.

Poza tym, kiedy zaczęłam czytać książkę Lincoln wydawał mi się być przeciętnym facetem, może trochę zdziczałym przez swój tryb życia i samotną pracę (może to trochę moja wina, że oczami wyobraźni chłopaków z IT zawsze widzę w okularach i kraciastych koszulach...) A tu nagle okazuje się, że jest to wysoki, dobrze zbudowany mężczyzna, za którym oglądają się kobiety. Skąd więc na początku książki wzmianki o konieczności przepraszania dziewczyn, na które jedynie spojrzał? Nie skleiło mi się to jakoś.
Zakończenie, które rozgrywa się na ostatnich może 20 stronach jest nieco rozczarowujące. Taki punkt kulminacyjny bez punktu kulminacyjnego...

Książka ani dobra ani zła, czasozapychacz

Co do samej książki czyta się szybko i lekko, a...

Mogę powiedzieć, że książka jest banalna. Mogę wprost powiedzieć, że jest romansidłem dla nastolatek i kobiet potrzebujących wytchnienia od życia codziennego, albo dla tych, które marzą. Jednakże tyle gwiazdek mogę dać, bo przemówiła do mnie - na niektóre tematy związane z życiem, a które nie grały w książce pierwszych skrzypiec. Daje książce 10 gwiazdek, bo skończyłam czytać ją ze łzami w oczach i czując pustkę - jakby czegoś mi w życiu brakowało, a było na wyciągnięcie ręki. Daje do myślenia. Polecam <3

Fajna, lekka lektura. Nic specjalnego, po prostu coś przy czym można się wyłączyć.

• 2017
  • 2016