Niksy

Znak
2017-09-11
2016-08-30
Jerzy Kozłowski
Jerzy Kozłowski przeszłość życie demony przeszłości dorastanie podróż rodzina miłość emocje
Inne

Duże rozczarowanie. Ciężko wejść w fabułę i polubić bohaterów. Ich losy pozostały dla mnie całkowicie obojętne.

Trochę o wszystkim, trochę o niczym ale generalnie świetnie się to czyta.

Świetna! Widać ogrom pracy autora i jego szacunek dla czytelnika. Jedna z lepszych, jakie przeczytałam w ostatniej pięciolatce :)
Uwielbiam ten stan, kiedy po zamknięciu przeczytanej książki, jedyne co mam w głowie to "UAU" - z Niksami tak właśnie było.

Nie do końca przekonujący, choć niewątpliwie interesujący, by dla mnie świat rewolucyjnego, studenckiego Chicago przedstawiony przez Hilla, kilka szczegółów rzeczywiście musiało wymknąć się spod kontroli i ulec lekkiej deformacji w wyobraźni autora. Doceniam jednak dbałość o szczegóły, zapał z jakim opisuje atmosferę miasta, widać w tym jego żywe zainteresowanie tematem, co...

Absolutnie tak, choć pewnie nie dla każdego.
Kawał prawdziwego życia w konfrontacji z tym jak sami próbujemy siebie wymyślić.

Świetna, monumentalna lektura, napisana doskonale, z dużą dozą ironii i ilością zwrotów akcji. Opowiada historię Samuela, niezadowolonego z życia nauczyciela akademickiego, którego w dzieciństwie opuściła matka, a który teraz, w 2011 roku, odkrywa tajemnice jej życia. Powieść przenosi nas do roku 1968, czasów protestów studenckich, w których brała udział matka głównego...

Totalnie wciągająca powieść. Wielowątkowa, ciekawa historia. Narracja płynna, stopniowo odkrywająca motywy trudnych decyzji postaci. Pozycja pokaźna ale ani przez chwilę nie nużąca.

Bardzo dobra książka polecam

Poznawszy się już trochę na mojej ponurej duszy, polecił mi tę książkę pewien dobry znajomy (skądinąd główny aktor w moim jedynym poważnym filmie krótkometrażowym). Mówił, że już sam wstęp powinien mnie urzec. I w końcu nadszedł ten dzień - po spotkaniu po latach, postanowiłam wypożyczyć te zachwalane "Niksy". Zapomniałam, że to takie spasłe. Ponad 800 stron? Kurczę, pewnie...

"To, co kochasz najbardziej, kiedyś zrani cię najmocniej". Powieść Nathana Hilla wpisuje się w tradycję najlepszej, rozlewnej prozy amerykańskiej. Przez pryzmat pogmatwanych losów syna i matki kreśli portret pokoleń: współczesnego, zagubionego w cyfrowym świecie, i dawnego, wyrosłego na ruchu hippisowskim i antywojennych protestach.

Samuel (syn) jest wykładowcą...

1 338
  • 2018