Kiedy odszedłeś

Nominacja w plebiscycie 2016
Jojo Moyes Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Lou Clark (tom 2) literatura obyczajowa, romans
After You
2016-06-06
Nina Dzierżawska
Jojo Moyes Lou Will Nina Dzierżawska
Inne

Czyta się miło, ale książka nie wciąga i nie wzbudza wielkich emocji.

Książka po której miałam niedosyt. Bardzo napaliłam się na dalsze losy Lou, która miała miała cierpieć ale też czerpać z życia garściami. Jest to łatwa pozycja, którą szybko się czyta. Polecam wszystkim tym, którzy polubili się z głowną bohaterką.

Nie ukrywam że nie ta część nie sprostała wyzwaniu jakie postawiła część pierwsza. Byl nawet moment gdy odłożyłam te książkę by sięgnąć po nią po prawie pół roku ale gdy to robiłam to po maluj zaczęła mnie wciągać i tak dobrnęłam do końca. Rewelacji nie ma. Ale zła książka to nie jest więc jeżeli przypadła Wam do gustu Lou Clark to warto sięgnąć i poznać jej dalsze losy.

Dosyć przeciętna książka, można się spodziewać więcej po tak znanej publikacji, ale dość szybko się czyta

Książki autorki, to nie całkowicie bezwartościowe, tę część mi się czytało lepiej niż "zanim się pojawiłeś", bo wciągnęłam się i nie odkładałam jak pierwszej jakieś uczucia wobec bohaterki też się pojawiły taka swojska dziewczyna, ale czy naprawdę jest tak, że są tacy ludzie co nikogo nie pozostawiają samych sobie? i czemu na początku książki wiedziałam jaka będzie...

Kontynuacja "Zanim się pojawiłeś", nie jest już tak dobra jak część pierwsza. Niemniej można się skusić z braku innych pomysłów :)

Kiedy odszedłeś to druga część opowieści o Lou Clark.
Kobieta jest pogrążona w żałobie po śmierci swojego ukochanego. Z tryskającej energią i uwielbiającej nosić kolorowe ciuchy, zmieniła się w zamkniętą w sobie, nie mającą planów na przyszłość dziewczynę.
Pewnego dnia odnajduje ją córka Willa. Tylko czy nastolatka jest tym za kogo się podaje? Czego chce od Lou?
Kobieta,...

Kiedy wracałam do tej serii po prawie trzech latach nie spodziewałam się, że mogę być tak rozczarowana dalszym ciągiem. W sumie biorąc pod uwagę to jak skończyła się pierwsza część można spodziewać się nieco żałoby i melancholii, ale nastrój jaki w tej książce dominuje i absurdalność wydarzeń i postaci sprawiają, że książka zupełnie mnie zawiodła i oceniam ją poniżej...

W porównaniu do pierwszej książki słaba i nudna.

Książka mimo swojej objętości, jest ciekawa i przypomina się wszystko co miało miejsce w pierwszej części. Są ciągłe wspomnienia z tamtego okresu i jest opisany ból jaki Lou ciągle czuje po starcie Willa, nawet po upływie prawie trzech lat. Wątek, który dodatkowo się pojawił jest szokujący, bo nic by tego nie zapowiadało. Jednak fajne było to, że mimo tego czasu jaki minął...

Dyskusje

9 849