Kiedy odszedłeś

Nominacja w plebiscycie 2016
Jojo Moyes Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Lou Clark (tom 2) literatura obyczajowa, romans
After You
2016-06-06
Nina Dzierżawska
Jojo Moyes Lou Will Nina Dzierżawska
Inne

Co tu dużo mówić. Pięknie przepełniona emocjami, wspomnieniami, wszystkim co nasze ludzkie, realne.

Wow!
Drugi tom ''Zanim się pojawiłeś'' , moje drugie spotkanie z Jojo Moyes i drugi raz genialny poziom!

Sięgając po drugą część ''Zanim się pojawiłeś'', spodziewałam się, że będzie to wspaniała książka. No i się nie myliłam!

Od pierwszych stron coś się dzieje. No na serio nie spodziewałam się, że akcja zacznie się tu aż tak szybko! Wątek Lily, po prostu zdobył moje...

nie jest to wybitna książka tej autorki, po jej przeczytaniu uważam, że nie była potrzebna. jest pare wątków, ale nie ma tu takiej jakiejś ciekawej akcji, nic w zasadzie się nie dzieje. jest jak taki ciągnący się serial w telewizji. nie mówię, że czytało się ją źle, bo nawet dobrze, ale ja przyzwyczajona do książek, w których dużo się dzieje... no jakos mnie nie porwała...

"Kiedy odszedłeś" to druga część trylogii o Lou Clark. Kobiecie, która przeżywa żałobę po zmarłym Will'u. Czytałam ją z taką samą przyjemnością co pierwszą część, a główna bohaterka swoimi wyborami także mnie nie zawiodła. Czytając powieść nie mogłam się od niej oderwać.

Bardzo ciekawa książka.

W tej książce nie znajdziemy recepty na radzenie sobie z życiem po stracie, zobaczymy jedynie naturalny proces łagodzący ból jakim jest „czas”. Kolejna dobra pozycja autorki, lekka i przyjemna książka.

Druga część książki "Zanim się pojawiłeś" i druga moja przygoda z autorką. Cóż, jak za pierwszym razem było czasem zabawnie, dziwnie, wzruszająco i zaskakująco. Dzieje się sporo, nie wszystkie wątki są ciekawe, część nuży, ale mimo wszystko ma się ochotę czytać dalej i zostać wciągniętym w ten świat. Jak Lou poradzi sobie dalej? Tego dowiemy się w trzeciej części.

Wspaniała usmialam się do łez płakałam też do łez :-)

"Kiedy odszedłeś" to drugi tom serii Jojo Moyes o Louisie Clark.
Przez pierwsze rozdziały ciężko było mi się w ogóle w nią wciągnąć. Ostatecznie od połowy czytałam już z większym zainteresowaniem, a na koniec uroniłam nawet kilka łez.

Ale i tak uważam, że ten tom jest słabszy od pierwszej książki serii.
Sam pomysł na postać Lily ( żeby nie spoilerować, kto czytał to...

Kontynuacja wspaniałej pierwszej części, ale jakie było moje rozczarowanie. Moim zdaniem nie dorównuje w żadnym stopniu swojej poprzedniczce. Dalsze losy Lou nie są tak ciekawe ale trzeba przyznać, że pojawia się element zaskoczenia. Jeśli jesteście zżyci z tą serią to polecam, ale mimo wszystko uważam, że ta książka nie potrzebowała kontynuacji.

Dyskusje

10 317