Bazgrołki dla kociarzy

2016-07-16
2016-07-16
kot kociarze

Okładka książki Mopsiak jest detektywem Pamela Butchart, Gemma Correll
Mopsiak jest d... Pamela Butchart, Ge...
Okładka książki Mopsiak tańczy na lodzie Pamela Butchart, Gemma Correll
Mopsiak tańczy... Pamela Butchart, Ge...
Okładka książki Mopsiak piecze ciasto Pamela Butchart, Gemma Correll
Mopsiak piecze... Pamela Butchart, Ge...

Podobnie jak ,, Bazgrolnik dla psiarzy’’ Gemma Correll stworzyła coś podobnego dla kociarzy.
Dlaczego oni mają być gorsi?

Publikacja stworzona dla wszystkich , którzy kochają swoje i wszystkie koty świata.
Dla tych co już nie wiedzą co mają zrobić z tą swoją miłością. Gromadzą powieści o sierściuchach, poradniki, albumy, atlasy, gadżety. Nieraz cały dom ustroją w ich podobizny, łącznie z narzutami, firankami , ręcznikami. Mają hopla z przerzutką na kupowaniu prezentów dla kotków .
Gemma Correll wiedziała dla kogo stworzyć tę książkę!
Niewinny tytuł ,,Bazgrołki dla kociarzy’’.

Książka nie jest do bazgrania dla dzieci, nawet nie dla dorosłych.
Wcale nie jest do zwykłego mazania. Autorka udziela nam rad jak korzystać z tej książki, czego będziemy potrzebować, czym się inspirować, jak rysować kotka krok po kroku. Część bardzo dowcipnych rysunków jest już rozpoczętych, które należy dokończyć, inne sami mamy narysować na pustej stronie , tylko zatytułowanej odpowiednio. Dostajemy też narysowaną ramę do obrazu, gdzie uwiecznimy wizerunek naszego futrzaka. Mamy kartki z rubrykami do wypełnienia o naszym kotku. Autorka opatrzyła książkę w humorystyczne teksty między innymi w 20 powodów na to , że jesteś prawdziwym kociarzem, kocie plotki, kocie królestwo z ideałem stworzonego drapaka, jak pies z kotem, koci charakterek, jedzonko, dzień z życia kota, magia imion, kocie rasy, kocie sztuczki i inne.
Gemma Correll umieściła też instrukcję tekstowo obrazową jak namalować koty na kubku i utwardzić na stałe, by nasze dzieło się nie rozmazało. Bardzo pożyteczna wskazówka.

Książeczka będzie dla każdego kociarza osobistym notesem o jego podopiecznym. Umili chwile, kiedy zmęczeni po pracy będziemy chcieli się zresetować na kanapie wraz ze swoim futrzakiem.
Uważam ,że ten notes – pamiętnik – poradnik jest dużo, dużo lepszy od odstresowujących kolorowanek o kotach dla dorosłych.
To jest coś fantastycznego! Polecam!

Dlaczego oni mają być gorsi?

Nigdy nie przypuszczałam, że kiedykolwiek na mój regał z książkami zawita książka stworzona do tego by po niej pisać a nie czytać. Nie sądziłam, że sama będę po książkach mazać. Tymczasem w moje ręce trafiło dzieło Bazgrołki dla kociarzy, które łączy jednocześnie moją miłość do książek, malarstwa i oczywiście mruczków!
Każdy posiadacz kota wie, że są to stworzenia niezwykle charakterne, puszyste i kochane. Nie lubią byle kogo i trzeba zapracować na ich miłość a mimo to miłośników kotów nie brakuje. Gemma Correl w zabawny
i obrazkowy sposób opisuje życie z takim zwierzakiem. Muszę przyznać, że nieźle się uśmiałam czytając wszystkie przypisy. I wszystkie są takie prawdziwe! Miałam wrażenie, że autorka opisuje kropka w kropkę mojego kota.
Do tego wszystkiego mamy mnóstwo elementów pozwalających nam na chwilę zapomnienia po ciężkim dniu i skupieniu się na tworzeniu. Rysując proste kocie kształty można się odstresować i świetnie bawić dzięki zabawnym ilustracjom stworzonym przez autorkę. Książka nie tylko pokazuje nam jak stworzyć obraz kota. Nauczymy się odwzorowywać kocie nastroje i zachcianki a także stworzymy ubranko, w którym nasz kot mógłby iść do pracy.
Szczerze polecam wszystkim kociarzom i fanom dobrego humoru.

Każdy posiadacz kota wie, że są to stworzenia niezwykle...

• Sztuka
  • Humor
  • Poradnik
  • Kocie

Dodaj cytat z książki Bazgrołki dla kociarzy