Drobne grzeszki

2020-01-16
2020-01-16
literatura polska literatura obyczajowa

więcej Więcej

Zacznijmy od tego, że tytuł jest bardzo przewrotny, bo coś drobnego to z założenia małe, niewielki, czasem nieistotne. W zestawieniu z grzeszkami wskazuje na błahostki. A tu nic bardziej mylnego, bo w książce przekroczeń obyczajów jest sporo i to wcale nie małej kategorii.
Bohaterki są dwie matka Basia i jej ponad trzydziestoletnia córka Sandra. Sandra ukończyła studia i...

Masakryczna treść, język typowo grafomański, brak lekkości i silenie się na "fajną" i "nowoczesną" polszczyznę. Dwie gwiazdki tylko za ciekawy pomysł z tajemnicą Anki. Poza tym żal, że na takie czytadła ścina się drzewa.

Izabela Pietrzyk to moja ulubiona autorka. Lubię jej książki, szczególnie te o kobiecej przyjaźni. Przyjaciółek nigdy nie za wiele. Niestety, ta książka mi się nie podoba. W "pierwszym czytaniu" bardziej skupiłam się na wątku Sandry. Nie lubię takich dziewczątek. Niby kochany dzieciaczek a tak naprawdę wyrachowana kobieta. Intrygi to jej specjalność. Pozbycie się szefa,...

1942

Książka jest rewelacyjna jeśli idzie o humor! Gratuluję autorce, na każdej stronie opowieść przeplatana inteligentnym dowcipem. Dla mnie mega! Na pewno kupię, żeby móc wrócić. Sama treść też jest w porządku. Polecam wszystkim tym, którzy lubią ironię i potrzebują się zrelaksować! :)

"DROBNE GRZESZKI" IZABELA PIETRZYK

Polska literatura obyczajowa.Jest to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki.
Ciekawa historia napisana z dużym poczuciem humoru i lekkością.
Czyta się dobrze i szybko. Pomimo 488 stron pochłonęłam ją w jeden wieczór uśmiechając się wielokrotnie.

Nasze główne bohaterki to matka i córka Basia i Sandra.
Basia nie miała lekko w życiu...

Całkiem przyjemnie się czyta. Niektóre teksty rozbawiaja do łez. Dialogi i przepychanki słowne świetne. Polecam!!!

Historia nieco nadopiekuńczej matki - Basi i Sandry - córki z nieodciętą pępowiną, z dramatem wojennym w tle. Akcja początkowo toczy się bardzo leniwie, choć język jakim posługują się bohaterowie oraz opisy zdarzeń sprawiały, że pękałam ze śmiechu.
Kobiety mieszkają razem. Basia prowadzi zakład fryzjerski. Sandra - wykształcona dziewczyna z braku innej opcji ląduje w...

Poczucie humoru jest cechą, którą trudno manipulować w obliczu literatury. Nie każdemu udaje się wejść na właściwy poziom zażyłości treści utworu i jego żartobliwości. Izabela Pietrzyk najwyraźniej dysponuje tym darem. "Drobne grzeszki" są bowiem utworem wyjątkowo naturalnym, którego język, zwłaszcza dialogi są bardzo bliskie naszemu codziennemu, potocznemu stylowi.

...

Za takie książki autorom należą się wielkie dzięki. Książka, która przy ogromnej dozie humoru potrafi też przekazać kilka ogólnoludzkich i ponadczasowych prawd.
Wiodący wątek kręci wokół rozwijającej się kariery zawodowej (i miłosnej) Sandry, ale w tle przewija się historia jej mamy Basi i babci Anke. Każda z trzech kobiet niemało w życiu przeżyła chwil ciężkich, często...

A ta pozycja autorki niestety mnie zawiodła. Dobrze napisana, dobra konstrukcja,świetna stylistycznie ale....zabrakło mi tej Izabeli z poprzednich książek. To już nie komedia a coś poważniejszego, chwilami miałam wrażenie,że autorka z jakąś własną traumą próbuje się uporać. Na pewno będzie się podobała tym, którzy jeszcze nie mieli do czynienia z piórem autorki.

• 2020
  • 2021