Bardzo długie przebudzenie

Patronat LC
Grażyna Jeromin-Gałuszka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Magnolia [Prószyński i S-ka] (tom 3) literatura piękna
Prószyński i S-ka
literatura polska
Magnolia [Prószyński i S-ka] (tom 3)
literatura piękna
literatura polska

Oficjalne recenzje i

Piękna opowieść

[ 8 ] Link do recenzji

"Bardzo długie przebudzenie" to ciekawa książka i dość specyficzna. Ze względu na mnogość postaci i wielowątkowość jest dość wymagającą lekturą, gdyż trzeba się skupić przy jej czytaniu, natomiast jej lekka forma i przystępny język sprawiają, że czyta się wspaniale.

Gdy się czyta po jakimś czasie kolejną część to coś umyka, a może nie ma powiązania znaczącego. Typowa lekka obyczajówka, co to niewiele w głowie pozostaje ;)

Nie wiem do końca co podkusiło autorkę aby napisać trzecią część Magnolii...czyżby aż tak niewyjaśnione sprawy pozostawiła w poprzednich tomach??Musiałam sobie przypomnieć,bo w między czasie przeczytałam inne historie tej Pani...nie daję tu więc celowo oceny wyższej jak przy poprzednich tomach, bo jednak historia wydała mi się nieco na siłę.Ale jak zwykle język autorki...

Bardzo wciągająca obyczajówka. Pani autorka snuje historie i plecie losy niczym warkocze w każdej swojej powieści. Bardzo to lubię. Nie jest banalnie, bywa trudno, a jednak cudownie się odpoczywa.

Przeczytałam wszystkie spotkania w "Magnolii". Dostarczyły mi wielu wzruszeń i uśmiechu. Dobrze się czytało, szczególnie przed snem.

„ […] Magnolia to takie miejsce, gdzie zdarzają się cuda. Naprawdę małe, niedostrzegane przez nikogo, kto na jakiś cud w swoim życiu nie czeka. Takim cudem jest wyrozumiałość, tolerancja i bezwarunkowa przyjaźń między osobami, które w innym miejscu, jeśli nawet jeśli zwróciłyby na siebie uwagę, nie znalazłyby dla swoich wad żadnego zrozumienia.

[…] Ni to hotel, pensjonat,...

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Myślę, że gdybym nie czytała poprzednich części oceniłabym ją wyżej.
Historia z kliniką psychiatryczną w ogóle mi tutaj nie pasowała. Wiedząc jaki klimat panował w Magonilii, jakie były Cześka, Marlena, Doris i Małgośka ciężko mi było się przestawić na nową wersję Magnolii. Zdecydowanie tych kobiet było za mało i bardzo mi ich...

1938

Starałam się naprawdę, ale takiego nudnego czytadła już dawno nie miałam. Będąc na 70 stronie stwierdziłam że odłożę, ponieważ szkoda mojego czasu, ale po opiniach stwierdziłam że dosłucham może coś się rozwinie i mnie zainteresuje. Nie dało rady.
Książka bez składu, cały czas pojawia się jakaś nowa postać która nic nie wnosi do treści. Po przeczytaniu ponad 100 stron -...

1926

Do zakupu tej pozycji na lokalnym kiermaszu skusiły mnie dwie rzeczy - przepiękna okładka (nie tylko przód - z tyłu też znajdują się urocze, jakby tłoczone listki) oraz wątek szpitala psychiatrycznego. Dopiero potem przekonałam się, że to trzeci tom serii. Po lekturze stwierdzam, że da się go jednak czytać jako samodzielną opowieść - początkowo co prawda można się pogubić w...

Dyskusje

• 2018