rozwiń zwiń

Historia spisana atramentem

Okładka książki Historia spisana atramentem Jacek Skowroński, Maria Ulatowska Patronat LC
Okładka książki Historia spisana atramentem
Jacek SkowrońskiMaria Ulatowska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Historia spisana atramentem (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Historia spisana atramentem (tom 1)
Prószyński i S-ka
2016-10-11
2016-10-11
2. poł. XIX w. kapłaństwo Kresy Wschodnie Królestwo Polskie ksiądz literatura polska miłość powieść obyczajowa tajemnica

Okładka książki Taki krótki urlop Jacek Skowroński, Maria Ulatowska
Ocena 6,8
Taki krótki urlop Jacek Skowroński, M...
Okładka książki Dziedziczka z Moczarowisk Jacek Skowroński, Maria Ulatowska
Ocena 7,3
Dziedziczka z ... Jacek Skowroński, M...
Okładka książki Co komu pisane Jacek Skowroński, Maria Ulatowska
Ocena 6,8
Co komu pisane Jacek Skowroński, M...
Okładka książki I tak nie przestanę Cię kochać Jacek Skowroński, Maria Ulatowska
Ocena 7,0
I tak nie prze... Jacek Skowroński, M...

Oficjalne recenzje i

Przez miłość dla Niej – współziomkowie – sądźcie mnie wyrozumiale*

Link do recenzji

2398 1180 90

Ktoś napisał, że coś nie szło z czytaniem tej książki i nie wiadomo, dlaczego. Tez miałam takie odczucia.

Na półkach: , , , , ,

Przyjemnie czytająca się historia oparta na faktach dziadka autorki ,który pozostawił po sobie pamiętnik i wskazówkę dla rodziny.Wnuczka postanawia iść śladami dziadka i znaleźć ową informację.Bardzo lubię książki Pani Marii ,są wciągające.

Ciekawa opowieść historyczna

Ciekawa opowieść historyczna

Coś nie szła mi ta książka, trochę zmuszałam się, żeby nadgonić :P Potem jakoś poszło, ale sama nie wiem, co tutaj było takiego ciężkiego dla mnie, może te dawne czasy... :P Ale historia sama w sobie bardzo ciekawa ;)

lekko latwo i przyjemnie sie czyta

lekko latwo i przyjemnie sie czyta

Miłość to takie uczucie, przed którym nikt chyba nie jest w stanie się obronić. Nawet ...ksiądz.
Poznajemy losy młodego Czesława, który jako młody chłopak postanawia zostać księdzem. Nie wie jeszcze jak trudno będzie mu wytrwać w swoich ślubach.
Na swojej drodze spotyka bowiem piękną, młoda dziewczynę. To dla niej postanawia rzucić sutannę i stworzyć z nią prawdziwą rodzinę. Miłość okazuje się silniejsza niż posługa Bogu. Czy jednak będzie to takie proste jak mu się wydaje? Czy podoła codziennym obowiązkom, trudom życia i problemom? Czy miłość zrodzona w trudnych realiach zwycięży i pozwoli tym dwojgu być szczęśliwymi?
Powieść stworzona na podstawie prawdziwych wydarzeń. Autorzy byli we wszystkich miejscach, w których byli główni bohaterzy. Krok po kroku odkrywali ich tajemnice i zagadki. W pewien sposób udało im się przenieść czytelnika w tamte czasy i stworzyć tamtą atmosferę ale jednak jak dla mnie czegoś zabrakło. Czytając ją strona po stronie miałam wrażenie, że główny bohater Czesław tak naprawdę sam nie wie czego chce. Chciałby chyba mieć i kobietę i służyć Bogu bo wtedy nie musiałby się martwić o mieszkanie, o pieniądze o wyżywienie. Ewidentnie widać, że nie jest on przystosowany do samodzielnego życia, nie potrafi czasami rozsądnie myśleć. A już najbardziej denerwowało mnie, że to zawsze jego ukochana musiała się dostosowywać do niego i podejmować decyzje, które były dobre dla niego a niekoniecznie dla niej. Taka miłość trochę egoistyczna. Ale czy rzeczywiście tak nie jest gdy chodzi o miłość z księdzem ??

Unikam książek, w których rozbudowany jest wątek historyczny, lub w których jest mowa o jakichś historycznych zawirowaniach. Takie książki mnie bardzo nudzą i wręcz odstraszają mnie.
Z tą powieścią było inaczej. Przepadłam. Wciągnęła mnie maksymalnie. Być może spowodowane to było tym, że jednak jest tu opisana historia miłosna.
Już wiem, że ta książka odciśnie swój ślad w mej pamięci. Pomogła m zrozumieć pewne sprawy, przyniosła odpowiedź na moje dotychczasowe wątpliwości.
A to już jest dla mnie poważny argument do tego, by powiedzieć, że mam doczynienia z dobrą literaturą.
Dla mnie 10/10

Już wiem, że ta książka odciśnie swój ślad w...

Na półkach: , , , ,

Jacek Skowroński i Maria Ulatowska to wspaniali autorzy bardzo ładnie napisali powieść "Historia spisana atramentem"fabuła bardzo dobra,wartka akcja,a trzyma w znakomitym napięciu.
Styl pisarski autorów lekki,ciekawy.
Urzekająca,piękna,cudowna i wzruszająca lektura.

Styl pisarski autorów lekki,ciekawy.
Urzekająca,piękna,cudowna i wzruszająca lektura.

Nie jest to wybitna książka, ot kolejna powieść.. natomiast bohater tak mnie irytował, jego ukochana zreszta też, że z trudem dobrnęłam do konca...

Książka trudna ... dla mnie pod takim względu , że to co dzieje się z księżmi to co wyszło na jaw. Książka mega tyle że się długo czytało po
prostu narastało , to co człowiek czytał włos się jeżył i to co ogląda.

prostu narastało , to co człowiek czytał włos się jeżył i to co ogląda.

Dodaj cytat z książki Historia spisana atramentem