Romans prababki

Wydawnictwo Literackie
szkic historyczny XVI wiek kobiety arystokracja
historia
szkic historyczny XVI wiek kobiety arystokracja

Są to świetnie napisane szkice historyczne z okresu przedrozbiorowego, napisane lekkim językiem.

Jaka to urocza lektura! Cudownie plotkarska i niedyskretna. Piękne rokokowe damy poznajemy w negliżu. A prezentują się pikantnie. Księżna miecznikowa Elżbieta z Lubomirskich Radziwiłłowa z zapałem gromadząca i wydająca fortunę, bawiąca się, rozwodząca z mężem, zaniedbująca córki i zmieniająca kochanków jak rękawiczki tak skutecznie skradła serce Bernardina de Saint Pierre,...

Na razie wstępna opinia : ciekawa lektura ale trudna, nie dla wszystkich, język jest dość ciężki, trudno się przebić przez meandry zawikłanych, długich, wielokrotnie złożonych zdań. Ale gdy już nas wciągnie, to trudno sie oderwać. Fascynujące są losy kilku arystokratek polskich, niebywałe fortuny, tryb życia, niewyobrażalny poziom życia, bywanie na dworach całej Europy....

Na książkę tę składa się 5 ciekawych , a do tego prawdziwych historii z życia polskiej arystokracji.
Choć na wstępie książki zapisano , że język został uwspółcześniony, aby dostosować go do obecnych czasów , to na początku trzeba się trochę wciągnąć w styl i język jakim napisano te historie.Potem zaś czyta się wyśmienicie , bo i zdarzenia tu opisane są niezwykłe.

Dla osób...

• Biografie