Okładka książki Ogniem i mieczem, czyli przygody szalonego Grzesia. Kubuś i Bubuś. Przygody Walka w czasie wojny
Kamil MackiewiczLeon Prauziński Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe Cykl: Dawny komiks polski (tom 2) komiksy
komiksy
Dawny komiks polski (tom 2)
Wydawnictwo Komiksowe
2014-03-25
2014-03-25

Okładka książki Zeszyty Komiksowe #28: Sto lat polskiego komiksu Wojciech Birek, Michał Błażejczyk, Łukasz Chmielewski, Paweł Gierczak, Kinga Kuczyńska, Maria Lengren, Wojciech Łowicki, Stanisław Michałowski, Hubert Możdżeń, Adam Rusek, Kamil Śmiałkowski, Michał Traczyk
Ocena 0,0
Zeszyty Komiks... Wojciech Birek, Mic...
Okładka książki 100 na 100. Antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległości Katarzyna Babis, Wojciech Bem, Tomasz Biernacki, Wojciech Birek, Jerzy Bralczyk, Krzysztof Budziejewski, Henryk Jerzy Chmielewski, Paweł Chmielewski, Artur Chochowski, Aleksandra Czubek-Spanowicz, Michal Derlacki, Andrzej Dusiewicz, Daniel Gizicki, Grzegorz Janusz, Maciej Jasiński, Zbigniew Kasprzak, Przemysław Kłosin, Jerzy Kochanowski, Tomasz Kołodziejczak, Berenika Kołomycka, Andrzej Łaski, Jacek Michalski, Janusz Morbitzer, Tomasz Niewiadomski, Grzegorz Niewiadomy, Paweł Niewiadomy, Andrzej Olaf Nowakowski, Maciej Parowski, Tomasz Piorunowski, Bogusław Polch, Jacek Przybylski, Adam Rusek, Bartosz Sztybor, Jerzy Szyłak, Marek Szyszko, Witold Tkaczyk, Janusz Wyrzykowski, Robert Zaręba, Paweł Zych
Ocena 7,1
100 na 100. An... Katarzyna Babis, Wo...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

W tym roku, w styczniu obchodziliśmy 100 lecie polskiego komiksu, w tym tomie "Dawnego komiksu polskiego..." możemy go w końcu przeczytać. Wydawana w lwowskim "Szczutku" historia wciąż nadaje się spokojnie do przeczytania, a nawet czasem pozwoli się uśmiechnąć, chociaż humor nie jest tam zazwyczaj najwyższych lotów, ale Mackiewicz okazuje się bardzo zdolnym rysownikiem. Niestety druga historia, opowiadająca o żołnierzu z Poznania jest już dużo gorsza, zarówno fabularnie, jak rysunkowo.