Perkalowy dybuk

Konrad T. Lewandowski Cykl: Jerzy Drwęcki (tom 4) kryminał, sensacja, thriller 284 str.
Wydawnictwo Dolnośląskie
kryminał, sensacja, thriller

Wydawnictwo Dolnośląskie
kryminał, sensacja, thriller

Porównaj ceny i

W czwartej części swoich przygód nadkomisarz Jerzy Drwęcki będzie musiał odkryć kto stoi za zabójstwem byłego podwładnego. Aby to ustalić policjant będzie musiał udać się do Łodzi by tam zmierzyć się z miejscowym półświatkiem oraz nieuchwytnym mordercą.
Podobnie jak w poprzednich tomach podstawowym plusem powieści są bohaterowie, których trudno nie polubić, co sprawia, że...

Zdecydowanie najlepsza kontynuacja przygód (nad)komisarza Drwęckiego. Po słabszej poprzedniej części znów zwyżka formy u pana KTL

Na półkach: , , , ,

Do książek Konrada T.Lewandowskiego wracam po blisko 10-letniej przerwie i muszę przyznać, że bawią mnie tak samo, jak dekadę wcześniej, kiedy po raz pierwszy poznałam Jerzego Drwęckiego i jego nietuzinkowych popleczników. W "Perkalowym dybuku" autor zabiera nas na wycieczkę po przedwojennej Łodzi. A działo się tam, oj działo. Ogromny plus za humor, chociaż aż się prosiło...

Taka sobie, ot, przeczytać i zapomnieć. Jak ktoś lubi klimaty retro, to niech sięgnie, jak ktoś lubi klimaty retro i kryminał a'la Krajewski, niech nie sięga. Ja należę do tych drugich i nieco się rozczarowałem. Ale to pewnie przez to, że zbyt wiele oczekiwałem od "Perkalowego dybuka", w przeciwnym wypadku, dałbym gwiazdkę więcej.

Widząc w księgarni książkę z fotografią dawnych Zakładów Izraela Poznańskiego na okładce, moje patriotyczne łódzkie serce ucieszyło się, że oto wreszcie ktoś napisał rzecz, która rozgrywa się w moim rodzinnym mieście. A kiedy jeszcze zobaczyłem, że to kryminał ocierający się o okultystyczne zagadnienia, to radość ma nie miała końca. Książkę kupiłem i czym prędzej zabrałem...

Kolejna część sagi Konrada Lewandowskiego, która trafiła w moje ręce. Powieść toczy się w międzywojennym Poznaniu. Autor doskonale oddaje ducha epoki. Komisarz Jerzy Drwęcki niczym polski Sherlock Holmes na podstawie wnikliwych obserwacji i intuicji rozwiązuje kolejną zagadkę kryminalistyczną.
Książka jest godna polecania dla wszystkich miłośników historii!

Znowu dla tła, a nie dla intrygi, ale Frau Pasztelan i jej prezes NSDAP - bezbłędni.

Fajnie napisana książka, duży plus za to że akcja dzieje się w międzywojennej Łodzi :)

Troszkę mnie rozczarowała, ale nie żałuję, ze ją przeczytałam.

Co robi stworzenie z mistyki żydowskiej w międzywojennej Łodzi? Kto i dlaczego wezwał demona z hebrajskiej kabały? I co z tym wszystkim ma wspólnego komisarz Drwęcki? Wszystkie odpowiedzi znajdują się w "Perkalowym dybuku" Konrada Lewandowskiego- kryminale owianym tajemnicą zagadkowych morderstw.

Tytuł ostatniej książki polskiego twórcy przykuł mój wzrok, gdy...

• 2012
  • Kryminał