rozwińzwiń

Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli i SpaceX

Okładka książki Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli i SpaceX Ashlee Vance
Nominacja w plebiscycie 2016
2016-02-15
Data 1. wydania:
2015-05-19
Agnieszka Bukowczan-Rzeszut
musk paypal tesla spacex przyszłość robotyzacja
Inne

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Rework Jason Fried, David Heinemeier Hansson
Ocena 7,0
Rework Jason Fried, David ...
Okładka książki Bądź sprawny jak lampart. Jak pozbyć się bólu, uniknąć kontuzji i zwiększyć sprawność Glen Cordoza, Kelly Starrett
Ocena 8,6
Bądź sprawny j... Glen Cordoza, Kelly...
Okładka książki Kreatywność S.A. Droga do prawdziwej inspiracji Ed Catmull, Amy Wallace
Ocena 7,8
Kreatywność S.... Ed Catmull, Amy Wal...
Okładka książki Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu Leif Babin, Jocko Willink
Ocena 7,1
Ekstremalne pr... Leif Babin, Jocko W...

Autor przeprowadził wiele wywiadów z Muskiem, jego rodziną i obecnymi i byłymi współpracownikami. Dość szczegółowo opisuje jego pochodzenie, początki i rozwój biznesu w branży internetowej, kosmicznej i samochodowej. Dość mało tu o opisywanych w mediach kontrowersjach. Może to z powodu, że książka ma już prawie 10 lat, może z autocenzury autora, który był pod okiem samego Muska. W sumie najwięcej kontrowersji wrzuconych jest na koniec biografii... Wydawnictwo dało ciała, bo książka w formacie kieszonkowym ma tak mała czcionkę, że trzeba ją chyba czytać przez lupę...

Obsesja - i ten jeden na milion. Bardzo dobrze napisana biografia, nie można się oderwać od czytania. Zafascynowany, bohater przedstawiony w ciemnych i dobrych stronach życia. Może za kilka lat sięgnę po kolejną biografię i dowiem się jak Elon wytyczył nową erę podróży kosmicznych na Marsa...

Jeśli tak wygląda życie Muska to zachwytów nie ma. Książka chyba nie do końca przedstawia prawdziwego bohatera. Za dużo spraw biznesowych , a za mało takich zwykłych, codziennych i osobistych.

Książka ukazuje Muska jako twórcę, który z powodzeniem przekształca każdy start-up w złoto. Od stworzenia PayPala, przez koncern samochodowy Tesla Motors, aż po firmę kosmiczną SpaceX, każdy krok Muska odciskał się na przemysłowej mapie świata. Jego zdolność do wywracania branż do góry nogami jest ukazana w kontekście jego niekonwencjonalnego stylu życia i pracy.
Biografia odkrywa kulisy sukcesu Muska, opisując zarówno jego wizje, jak i kontrowersje, jakie go otaczają. Polecam

Biografia...

Bardzo dobrze napisana, ciekawa, niebanalna, inspirujaca.

Bardzo dobrze napisana, ciekawa, niebanalna, inspirujaca.

Chciałam poszerzyć swoje horyzonty, stąd taka pozycja. Jak na moje potrzeby bardzo dobra i ciekawa. Elon Musk wizjoner, pasjonata, który tworzy postęp i pcha świat do przodu.
Stworzył lub współtworzył firmy: Zip2, PayPal, SpiceX, Tesla, SolarCity, X.com, w których wymyśla nowe produkty i technologie. Despotyczny ale skuteczny szef oraz trudny w obyciu człowiek.
Biografia obejmuje dzieciństwo, studia, zakładanie rodziny i firm lecz tylko do 2015 roku, więc od razu szukałam informacji co dalej tworzy jeden z najbogatszych przedsiębiorców świata.

Biografia...

Nienajgorsza.

Nienajgorsza.

Elon Musk, wizjonerski przedsiębiorca i innowator, jest twórcą niezwykłych osiągnięć w dziedzinach technologii. Jego biografia opowiada historię człowieka, który założył PayPal, rewolucjonizując płatności online, a następnie przeniósł swoją niezłomną determinację i pasję do branży motoryzacyjnej poprzez założenie Tesli, pionierskiej firmy w dziedzinie elektrycznych samochodów, oraz SpaceX, która zdobywa przestrzeń kosmiczną i zmienia zasady astronautyki. Musk to przykład jednostki, która nieustannie dąży do przełamywania granic i realizowania nieosiągalnych wydawałoby się celów. Polecam!

Książka mocno stronnicza . Cała książka poświęcona pracy zawodowej Elona osobiście zabrakło trochę życia prywatnego.

Świetna książka nie tylko dla inżynierów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Można dowiedzieć się naprawdę dużo nie tylko o powstawaniu imperium Elona Muska, ale także o jego perypetiach osobistych i stosunku do pracowników. Serdecznie polecam także przedsiębiorcom szukającym inspiracji i motywacji, ta historia was nie zawiedzie.

3 239
    2 205