Berlin. Metropolia Fausta. Tom 1

Faust's Metropolis: A History of Berlin
literatura faktu
Zofia Kunert
Zofia Kunert historia

Czytałem tę książkę będąc w Berlinie na wakacjach. Poruszyło mnie jak bardzo obecne miasto różni się od tego opisanego w książce, szczególnie z drugiej połowy XIX stulecia, zmilitaryzowanej, nacjonalistycznej, niechętnej demokracji metropolii.
Książka napisana sprawnie jak na tak obszerny temat, nie gubimy się tu w gąszczu informacji za to mamy syntetyczny obraz rozwoju...

Znakomita książka o Berlinie od zarania miasta do lat 20-tych XX-wieku. Bardzo dobrze opisane wydarzenia, logicznie pokazane co z czego wynika i jakie niesie za sobą skutki. Bardzo dużo się można z tej książki dowiedzieć. Każdemu zainteresowanemu historią, w tym historią Berlina , polecam i czekam na 2 tom.

To naprawdę bardzo dobra pozycja.
Czekam z dużą niecierpliwością na 2 tom.!!!!

Dyskusje

• Historia