Okładka książki Czekałam na ciebie. Prawdziwa historia matki i córki, które odnalazły się po 77 latach Cathy LaGrow, Cindy Martinusen Coloma
Cathy LaGrowCindy Martinusen Coloma Wydawnictwo: Znak biografia, autobiografia, pamiętnik
The Waiting: The True Story of a Lost Child, a Lifetime of Longing, and a Miracle for a Mother Who Never Gave Up
Znak
2016-04-04
2016-04-04
Maria Olejniczak-Skarsgård
Maria Olejniczak-Skarsgard

Okładka książki W głębokiej konspiracji. Tajne życie i labirynt lojalności szpiega KGB w Ameryce Jack Barksy, Cindy Martinusen Coloma
W głębokiej ko... Jack Barksy, Cindy ...
Okładka książki Pieśń złamanych serc Cindy Martinusen Coloma, Sheila Walsh
Pieśń złamanyc... Cindy Martinusen Co...

Poruszająca historia matki i córki, które odnalazły się po 77 latach. Minka została matką w bolesnych okolicznościach. Musi zmierzyć się z trudnymi wyborami czy wychować samotnie córkę w niełatwych warunkach lub oddać ją do adopcji i dać jej szansę na dorastanie w pełnej rodzinie.
Wiele emocji wywołała we mnie ta książka, z ogromnym zainteresowaniem śledziłam losy młodej matki, która nie zapomniała o dziecku. Takie spotkania po latach są bardzo wzniosłe. Wiem coś o tym,bo sama w końcu spotkałam się z pewną osobą, która zawsze była mi bliska a rok wcześniej w końcu udało się z nią rozmawiać przez telefon i cudownie było usłyszeć znajomy głos. Dodatkowym atutem w książce są fotografie Minki i jej córki Betty Jane. Z początku trochę mnie irytowały zdania z błędami ortograficznymi,ale byłam ciekawa co będzie dalej. Zachęcam do przeczytania.

Jedno tragiczne wydarzenie, które zmienia życie na zawsze. Minka zachodzi w ciążę i staje przed wyborem. Zostawić dziecko i borykać się z łatką matki nieślubnego dziecka, tym samym skazać swoje dziecko na wytykanie palcami, czy oddać dziecko do adopcji, gdzie może czekać je lepsze życie. Mimo trudnej decyzji, wybiera drugą opcję, ale nigdy nie zapomina o swojej córeczce, a jej największym pragnieniem staje się spotkanie jej ponownie.

Nie sięgam często po wspomnienia, a kiedy już to robię, nie jestem zawiedziona. Niezwykle wzruszająca lektura. Nie pamiętam już kiedy podczas czytania tyle razy musiałam walczyć z łzami. Począwszy od pierwszych rozdziałów, kończąc na posłowiu. Już na samo wspomnienie, pisząc tę recenzję, odczuwam pewne wzruszenie i silne emocje.
Bardzo związałam się z Minką. Jej historia jest niezwykła. Silna dziewczyna, która przez trudy życia, musiała szybko dorosnąć. Była też przy tym przyjazną i wspaniałą towarzyszką, która umilała mi wieczory spędzone z książką. Pozostali bohaterowie również zapadli mi w pamięć, ich przeżycia też bardzo mnie poruszały. Nie było postaci, która by mnie nie zainteresowała. Niektórymi faktami byłam wręcz zaskoczona. Myślałam jak to jedno wydarzenie, może zmienić tak wiele w historii świata i w życiu innych osób.
Myślę, że jest to pozycja dla osób, które chcą przeczytać emocjonalnie naładowaną po brzegi historię. Jest to książka, do której zdecydowanie trzeba dorosnąć.
Jest napisana prostym, zrozumiałym językiem. Przez co powiedziałabym, że jest bardzo przyjazna dla odbiorcy. Właśnie przez to też bardzo łatwo związać się z głównymi bohaterami.
Z czystym sumieniem, polecam ją każdemu!

super piekna i wzruszajaca

super piekna i wzruszajaca

Wspaniała książka. Bardzo mnie poruszyła :) Po przeczytaniu szukałam wywiadów i innych informacji o bohaterkach - tak mnie zainteresowała ich historia :)

Nieprawdopodobne spotkanie matki i córki, które zobaczyły się po raz pierwszy po 77 latach rozłąki. Niesamowita historia, którą napisało samo życie. Pełna wzruszeń,niesamowitych emocji ,tęsknoty i nadziei. Nie sposób historii Minki Disbrow i Bethy Jane nie przeżywać podczas czytania i nie sposób o niej tak szybko zapomnieć po jej zakończeniu. Wszystko przez to, że jest prawdziwa.

Cudowna ,wzruszająca .
Warto sięgnąć po te książkę ,tym bardziej że jest ona na faktach .
Jest też krótki filmik na YT ,ja oglądając , cały czas miałam policzki mokre od łez .

Naprawdę warto !!!

Cudowna ,wzruszająca .
Warto sięgnąć po te książkę ,tym bardziej że jest ona na faktach .

Naprawdę warto !!!

Niesamowita historia,którą napisało samo życie.Pełna wzruszeń,niesamowitych emocji ,tęsknoty i nadziei.Nie sposób historii Minki Disbrow i Bethy Jane nie przeżywać podczas czytania i nie sposób o niej tak szybko zapomnieć po jej zakończeniu. Wszystko przez to, że jest prawdziwa.

Niesamowita książka napisana przez życie. Niezwykle poruszająca, ciepła i pokazująca mocne więzi rodzinne. Końcówkę przeczytałam z uśmiechem na ustach. Każdemu życzę tak kochającej sie rodziny.

Wzruszająca książka o matce, która musiała oddać córeczkę do adopcji.

Wzruszająca książka o matce, która musiała oddać córeczkę do adopcji.

"Skąd mogła wiedzieć,
że największa łaska, jaką zostanie obdarowana,
wyniknie z jej największego cierpienia?"

Książka niezwykła, pokazująca inną perspektywę doświadczeń traumatycznych. Poruszająca i wlewająca dużo światła.

"Skąd mogła wiedzieć,
że największa łaska, jaką zostanie obdarowana,
wyniknie z jej największego cierpienia?"

• 2016
  • Literatura faktu
  • Mam do przeczytania

Cathy LaGrow Czekałam na ciebie. Prawdziwa historia matki i córki, które odnalazły się po 77 latach Zobacz więcej

Video

Video