Elita zabójców

Lee Child Wydawnictwo: Albatros Cykl: Jack Reacher (tom 11) kryminał, sensacja, thriller
Bad luck and trouble
Jack Reacher (tom 11)
kryminał, sensacja, thriller
Zbigniew Kościuk
jack reacher lee child sensacja ponad prawem

To była naprawdę przyjemna lektura i choć dotychczas nie miałam do czynienia z prozą Lee Childa, to na "Elicie zabójców" na pewno nie poprzestanę;) Wartka akcja, znajomość tematu wykazana przez autora i lekkie zacięcie psychologiczne pozwalają zrelaksować się bez poczucia marnowania czasu (a przecież mogłam sprzątać:):):). Dobra sensacja na poranki lub wieczory.

Jest to pierwsza książka, którą czytałam tego autora. To, że jest to teoretycznie 11 tom przygód Jacka Reachera zupełnie mi nie przeszkadzało, a co więcej podeszłam do niej z otwartym umysłem, nie sugerując się porównując do poprzednich części. Z jednej strony książkę się fajnie czytało i akcja była przemyślana, ale z drugiej mam mieszane uczucia do niej.

Reacher – postać...

No cóż... kolejna powieść Lee Childa z szalejącym Jackiem Reacherem w roli głównej.

Tym razem były major żandarmerii armii USA przychodzi z pomocą swoim przyjaciołom z armii, którzy wpadli na trop planowanego zamachu terrorystycznego.

Jack Reacher jak to Jack Reacher - wpadł, rozwiązał zagadkę, pozabijał wrogów, przeleciał jakąś damę i znów powędrował w siną dal.

Jeśli...

Bardzo lubię czytać książki tego autora
Polecam.
Dobra lektura w wolne wieczory

Książki o Jacku Reacherze szybko się czyta i jeszcze szybciej zapomina. To nie do końca prawda, bo po paru miesiącach pamiętam zgrubny zarys fabuły i parę efektownych scen, ale brzmi chwytliwie.

Plus za smaczki matematyczne. Minus za nieudane tłumaczenie tytułu i kiksy redaktorskie, przez co niektóre zdania brzmią kulawo.

Bardzo szybko się czyta akcja od początku do samego końca ciężko książkę odłożyć

Jak zwykle ciekawe zawiązanie akcji, niezła kontynuacja i dość słabe zakończenie. nawet nie bardzo się je pamięta.. Ale od czasu do czasu warto spędzić czas z niepokonanym ex-majorem Jackiem R.

To już staje się normą w serii w moim odczuciu: początek bardzo dobry, powoli zmienia jakość w średnią z przewidywalnym zakończeniem. W tej części mamy postawiony akcent na liczby i opisywanie powtarzanych czynności. Jack ma wypróbować czy klucz pasuje do jednego z kilkunastu zamków - każda pojedyncza próba jest opisana. Może w opinii autora powinno to budować napięcie, a...

Lubię te naciągane historie z Jackiem Reacherem. Nie jest to jakaś wymagająca lektura. Dlatego można spokojnie delektować się nią na leżaku w upalny letni dzień. Jak zawsze zło przegra a trup będzie kładł się gęsto. No i ten specyficzny humor głównego bohatera.....

Recenzja z blogu https://blurppp.com/blog/lee-child-elita-zabojcow-audiobook/

„Elita zabójców” to już jedenasty tom cyklu Jacka Reachera. Na świecie ukazał się kilka lat temu, w Polsce swoją premierę też miał już dawno temu. Ale dopiero kilka tygodni temu ukazała jako audiobook. Szkoda, że tak późno, bo to ważny tytuł dla tej serii. Dowiadujemy się z niego sporo o...

Dyskusje

1 853