Elita zabójców

Okładka książki Elita zabójców Lee Child
Okładka książki Elita zabójców
Lee Child Wydawnictwo: Albatros Cykl: Jack Reacher (tom 11) kryminał, sensacja, thriller
Jack Reacher (tom 11)
Bad luck and trouble
Albatros
2016-01-08
2016-01-08
Zbigniew Kościuk
Jack Reacher Lee Child Elita Zabójców

Okładka książki Sekret Andrew Child, Lee Child
Sekret Andrew Child, Lee C...
Okładka książki Bez planu B Andrew Child, Lee Child
Bez planu B Andrew Child, Lee C...

Okładka książki Thriller. Antologia opowiadań sensacyjnych mistrzów gatunku Ted Bell, Steve Berry, Grant Blackwood, Lee Child, Lincoln Child, Michael Collins, David Dun, Heather Graham, James Grippando, Denise Hamilton, Raelynn Hillhouse, Gregg Hurwitz, Alex Kava, Joseph Andrew Konrath, John Lescroart, Robert Liparulo, David Liss, Eric van Lustbader, Gayle Lynds, Chris Mooney, David Morrell, Katherine Neville, Daniel Palmer, Michael Palmer, James Patterson, Douglas Preston, Christopher Reich, Christopher Rice, James Rollins, M. J. Rose, James Siegel, Brad Thor, M. Diane Vogt, F. Paul Wilson
Thriller. Anto... Ted Bell, Steve Ber...
Okładka książki Detektywi z Private Maxine Paetro, James Patterson
Detektywi z Pr... Maxine Paetro, Jame...
Okładka książki Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne 2011 Brock Adams, Eric Barnes, Lawrence Block, Harlan Coben, Max Allan Collins, David Corbett, Brendan DuBois, Loren D. Estleman, Beth Ann Fennelly, Ernest J. Finney, Tom Franklin, Ed Gorman, James Grady, Chris F. Holm, Harry Hunsicker, Richard Lange, Joe R. Lansdale, Charles McCarry, Dennis McFadden, Christopher Merkner, Andrew Riconda, S. J. Rozan, Mickey Spillane, Luís Alberto Urrea
Najlepsze amer... Brock Adams, Eric B...

Bardzo dobra. Świetny bohater.
Chce się więcej.

Bardzo dobra. Świetny bohater.
Chce się więcej.

Dobra :)
Ekranizacja

Dobra :)
Ekranizacja

Po obejrzeniu serialu jednak zdania nie zmienie i mimo, że nie było źle to powieść wypada tutaj dużo lepiej. Niezniszczalny super human Jack Reacher!

Czekałam z recenzją aż uporam się z serialową ekranizacją powieści i adaptacja w porównaniu z książką wypada bardzo słabo.

Powiedzmy sobie jasno - Jack Reacher to gigaChad. Z każdego starcia wychodzi zawsze obronną ręką i z przepiękną kobietą u boku, jest najbystrzejszą osobą w pokoju i nie ma na świecie zagadki, której nie rozwikła. Ba, nawet śmierć się go nie ima. Jego niewiarygodne przygody są okraszone humorem i serwowane z przymrużeniem oka przez autora, czego ewidentnie zabrakło w serialu. Również proporcja błędów logicznych i brawury wypada na niekorzyść ekranizacji.

Czytelniku, nie zniechęcaj się do uniwersum Reachera przez niedostatki tworu Amazon Prime - literacki pierwowzór wynagrodzi Ci ten smutek.

7/10

Książka wciąga przede wszystkim fanów Jacka Reachera. Kolejna udana pozycja spod ręki Lee Childa. Polecanko.

7/10
Jack Reacher powraca, gdyż ktoś postanowił zabrać się za Jego ludzi. Tych, z którymi tworzył wyjątkową ekipę żołnierzy do zadań specjalnych. Wezwany w wyjątkowy sposób przez jedną z nich próbuje odpowiedzieć, co stało się z pozostałymi. A po drodze do rozwiązania stają mu na drodze ludzie, którzy do najmniej nie chcą dla niego dobrze. Tym razem jednak nie jest sam....

Jeśli znasz serial to książka choć dobra może trochę nudzić. Ekranizacja jest bardzo dobra, książka też więc najpierw książka potem film, lub duża przerwa między nimi.

Niedawno była ekranizacja tej części książki po jej obejrzeniu postanowiłem przeczytać wersję książkową.Niektóre wątki bardziej były logiczne i spójne w książce, pozmieniane w serialu nie dawały odpowiedzi na niektóre pytania.Natomiast to co po zakończeniu akcji bardziej podobało mi się w serialu. Akcja wartka przyjaciele Reachera ze 110 jednostki znikają i zostają pozbawieni życia.Ci którzy pozostali plus Major Reacher próbują rozwiązać ową zagadkę i ukarać sprawców.
Polecam trzyma poziom, a Reacher bywa dobrym bohaterem, który nie bierze jeńców.

Po obejrzeniu kilku odcinków serialu Reacher na podstawie tej książki zdecydowałem poznać całą historię przed zakończeniem serialu.
Twórcy serialu dość luźno trzymają się pierwowzoru.
Książka jest bardzo wciągająca, pełna akcji, niespodziewanych zwrotów akcji.

Twórcy serialu dość luźno trzymają się pierwowzoru.
Książka jest bardzo wciągająca, pełna akcji, niespodziewanych zwrotów akcji.

Poznaliście już byłego żandarma wojskowego Jacka Reachera i jego zasady? Czytaliście książki, a może oglądaliście seriale oparte na powieściach Lee Childa?

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, to szybko nadrabiajcie, bo jak do akcji wchodzi Reacher, to musi być ogień. A drugi sezon serialu został oparty właśnie na „Elicie zabójców”, którą tym razem nie tylko przeczytałam, ale i oglądałam razem z mężem kolejne odcinki. Finałowy dopiero w najbliższy piątek, więc oczywiście nie zdradziłam mu zakończenia.

Chyba Was nie zaskoczę jeśli będę zachęcać do przeczytania książki, bo wersja filmowa jednak sporo odstaje od literackiego pierwowzoru i wydaje się być dużo bardziej ukierunkowana na akcję, efekty, humorystyczne dialogi i sytuacje, w wyniku czego cierpi fabuła. A ta w książce jest naprawdę wciągająca, bo jeśli z ośmiu członków dawnej wojskowej grupy Reachera jeden nie żyje, a trzech innych zaginęło, to „szykuje się coś dużego”.

Pozostała czwórka nie pozwoli jednak, by ktoś bezkarnie zabijał ich kolegów. Walki, strzelaniny, pościgi stają się ich codziennością, gdy odkrywają kolejne elementy grubej afery. Ewidentnie komuś zależy, żeby przestali drążyć i zrobi wszystko, by osiągnąć zamierzony cel. Nie wie jednak, że ich hasłem przewodnim jest „nie zadzieraj ze specjalną grupą śledczą”. Pięści przyjdzie używać im równie często, jak rozumu, bo tylko dzięki ponadprzeciętnym umiejętnościom analizy i dedukcji, ale i zamiłowaniu do liczb dojdą do prawdy.

Dobra rozrywka? Dynamiczna akcja? Wiadomo, Reacher cały czas w formie. Nie jest to oczywiście literatura najwyższych lotów, ale niesamowicie wciąga i spędziłam z nią tak przyjemnie czas, że nie zdążyłam mrugnąć okiem, a przewracałam ostatnią stronę.

Jack Reacher. Czy fenomenem tego bohatera jest to, że jest on tak surrealistyczny? 🙃
Przyznaję ma to swój urok. Początkowo kręciłam nosem, ale potem wpadłam w wir akcji, a umiejętności rozpędzania akcji Autorowi nie brakuje.
Nie wiem, czy takie było zamierzenie, aleeee uśmiałam się bardzo dużo 🤭
Dobra rozrywka na dwa wieczory.

Nie wiem, czy takie było zamierzenie, aleeee uśmiałam się bardzo dużo 🤭
Dobra rozrywka na dwa wieczory.

• Lee Child
  • Jack Reacher