The City. Life in Victorian England

anglia wiktoriańska anglia xix wiek
historia
angielski
anglia wiktoriańska anglia xix wiek

Jest to króciutka książeczka, licząca sobie zaledwie 80 stron, a poświęcona życiu w mieście - nie tylko w Londynie, ale również w innych miastach przemysłowych wiktoriańskiej Anglii.
Zawiera bardzo podstawowe informacje o procesie industrializacji Anglii, o wyzwaniach społecznych i zmianach ekonomicznych, jakie zapoczątkował ten proces oraz o tym, jak zmieniła się...

• Epoka wiktoriańska
  • XIX wiek - kultura