Pieniądze. W świetle Ewangelii. Nowa opowieść o biedzie i zarabianiu

Wydawnictwo Literackie
humanistyka esej religia
poradniki
humanistyka esej religia

bardzo solidny poradnik jaki w życiu obrać kierunek w kontekście pieniędzy. Całkowicie odmienił mój sposób patrzenia na te "mityczne" kwestie, jak dotąd myślałem. Nic bardziej mylnego. Kasę trzeba mieć i się na niej duchowo ćwiczyć.

Och, naprawdę pokochałem Stryczka. Stał się on moim nowym autorytetem. O ile jeszcze jego kazania są średniawe, gdyż wydaje się jakby sięon w opór stresował jak mówi, o tyle jego książki są genialne plus Szlachetna Paczka, którą stworzył jest równie dobra. Polecam książki tego duchownego, naprawdę świeże spojrzenie na Ewangelie i bogacenie się.

Książka odważna, ponieważ wyłamuje się z ram postrzegania bogactwa i pieniędzy w kręgach ludzi uważających siebie za wierzących i praktykujących. Warto przeczytać, a nawet mieć ją na półce. Działa motywująco do pracy i wzięcia odpowiedzialności za swoje życie i powodzenie materialne. Więcej jest w niej prywatnych spostrzeżeń i interpretacji autora niż cytatów z biblii,...

Nie ze wszystkim można się zgodzić, ale przeczytać warto.

Jacek "Wiosna" Stryczek jest księdzem, a przede wszystkim człowiekiem, nietuzinkowym. Cały czas docieka, myślą i czynem, co działa i co ma sens. W niniejszej książce przedstawia swoje przemyślenia i doświadczenia o pieniądzach, Polsce, pomaganiu i senie życia. Dla mnie, 3 główne wątki i lekcje z tej książki to:
1. W życiu nie chodzi o jakość życia mierzoną dobrobytem....

Warto książkę przeczytać jest wiele przydatnych rad, choć potrafi trochę skorcić człowieka i spojrzeć inaczej na pewne sprawy.
Polecam.

W swojej kategorii jest to arcydzieło. Pokazuje nasze stereotypy, odkłamuje ludzkie myślenie o pieniądzach i pokazuje co na ten temat mówi Ewangelia. Pod tymi względami jest niepowtarzalna. Ponadto należy do tego typu książek, do których należy wracać. Wracać, by ponownie przekonywać się, że nie jest łatwo wyjść ze stereotypów, którymi się żyje. Wracać, by walczyć z...

Warto przeczytać żeby zapoznać się z innym, ciekawym spojrzeniem na przesłanie Ewangelii i nie tylko.

Jadometr, który badał poziom wylewającej się żółci z tej książki wybuchł w okolicach trochę ponad 65%(czytałem na kindle, swoją drogą ta wersja jest słabo przygotowana).

Takiej ilości pychy, jadu, traktowania z góry i chamskiego zjechania każdego kto ma choć trochę inne poglądy, albo wygląda inaczej od znającego jedyną słuszną drogę w życiu ks. Wiosny nie doświadczyłem...

• Chcę w prezencie
  • E-book
  • Finanse
  • Ebook
  • 2018

Jacek Stryczek Pieniądze. W świetle Ewangelii. Nowa opowieść o biedzie i zarabianiu Zobacz więcej

Video

Video