Zakupoholiczka wychodzi za mąż

Okładka książki Zakupoholiczka wychodzi za mąż Sophie Kinsella
Okładka książki Zakupoholiczka wychodzi za mąż
Sophie Kinsella Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Zakupoholiczka (tom 3) literatura piękna
Zakupoholiczka (tom 3)
Shopaholic Ties the Kno
Sonia Draga
2016-07-13
2016-07-13
Joanna Grabarek

Straaaaasznie denerwująca, od początku do końca. Poprzednie części bardzo mi się podobały, ale ta jest okropna.

Chyba wiele znas poznało Rebeccę - tytułową zakupoholiczkę. O ile nie z książek z serii, to z ekranizacji. Tym razem Rebecca planuje swój ślub, ale...
... jak zawsze coś idzie nie tak. Świetna pozycja na poprawę humoru.

... jak zawsze coś idzie nie tak. Świetna pozycja na poprawę humoru.

Świetna! Duża dawka humoru.

Świetna! Duża dawka humoru.

W tym tomie oprócz standardowych problemów z nadmiarem zakupów bohaterka serii ma poważny problem z własnym ślubem. I może nie jest to tylko problem z zakupami na ten ślub... Zakupoholiczka wpada w tarapaty w które żaden śmiertelnik nigdy by nie wpadł.

Książka może irytować sposobem w jaki bohaterka bierze się za rozwiązywanie problemów. Wkładanie pod łóżko listów adresowanych do niej to najprostszy sposób na problemy. Jej postępowanie broni złote serce... Jeśli potrafisz spojrzeć na bohaterkę mimo wszystko z sympatią, kibicować jej, nie dać się zirytować to będziesz się przy tej książce bawił, w przeciwnym razie to może nie być książka dla każdego.

Jest to rodzaj literatury lekkiej, rodzaj książkowej komedii romantycznej (gdzie rola uczuć ma znaczenie, lecz nie tak wielkie jak w literaturze typu romans). Książki pani Sophie są bardzo charakterystyczne swoim stylem - rozpoznałbym jej fragmenty chyba z największą łatwością. W Polsce chyba lubimy mimo wszystko coś ambitnego, bo wydawca przestał tłumaczyć tomy od 5 wzwyż, trochę mi tego nawet szkoda...

Nie będę specjalnie zachęcał, powiem tylko po przeczytaniu wszystkich 4 tomów (akurat ten czytałem jako ostatni),że można miło spędzić czas z tą książką gdy potrzebujesz rozrywki - czyż nie po to stworzono komedie romantyczne?

Polecam przeczytać to rewelacyjne dzieło.

Polecam przeczytać to rewelacyjne dzieło.

O tym, że książki tej autorki uwielbiam, chyba mówić nie muszę. Do tej pory styl Sophie był da mnie idealny, więc nie musiałam zastanawiać się czy sięgnąć po kolejną jej powieść. Liczyłam jedynie na to, że porwie mnie jak reszta. Czy tak było?

Otóż jak się okazuje czytałam książki w złej kolejności. Bowiem przed tą, poznałam "Zakupoholiczkę i siostrę". I fabularnie jest ona dopiero po "Zakupoholiczce wychodzącej za mąż". Na szczęście, poznana przeze mnie historia ani trochę nie zdradzała z fabuły poprzedniego tomu. Może jedynie sam fakt iż Rebecca wyszła za mąż, ale to chyba można wywnioskować po samym tytule.

Zatem jak było z treścią samej książki? Przyznać muszę, że różnie. Bo ogólnie całość była bardzo ciekawa. Jednak nastąpiło kilka takich momentów, w których całość troszkę mniej mnie interesowała. I tym sposobem kilka razy zwyczajnie nie chciało mi się kontynuować książki. Generalnie jednak cała książka przepełniona była napięciem związanym z nadchodzącym ślubem. Poza tym towarzyszy temu szereg licznych przeszkód, które Rebecca musi przezwyciężyć w swoim niezwykłym stylu. A ten kto już czytał coś o niej, wie o czym mówię.

To co działo się w książce spełniło moje oczekiwania. Mimo pewnych malutkich wad całość podobała mi się zarówno jeśli chodzi o styl jak i konstrukcję. Pomimo lekkości. autorka trzymała swego rodzaju napięcie. Cały czas oczekiwałam tego co nastąpi i co będzie dalej. W dodatku to zakończenie! Na coś takiego czekałam! Kompletnie nie spodziewałam się takiego obrotu sytuacji. To było istne mistrzostwo!

Zdecydowanie główna bohaterka jest siłą napędową całej książki. To ona nadaje całej historii stylu i powoduje, że chce się czytać całość z jeszcze większym zainteresowaniem. A działo się sporo. I jak można się spodziewać, decyzje Rebecki czasem jeszcze bardziej komplikowały stan rzeczy. Nie tylko! Dzięki temu jako czytelnik miałam coraz więcej powodów do śmiechu. Swoisty komizm sytuacji, prowadził do tego, że mimo powagi sytuacji, wybuchałam śmiechem, bo całość tak się zapętlała.

Oczywiście problemem tej książki było tych kilka momentów, przez które nie czułam wielkiego pociągu do kontynuowania czytania. Jednak całość była o tyle ciekawa i interesująca, że staram się o tym nie pamiętać. Styl autorki o tyle lekki i przystępny tak jak w poprzednich książkach, zachęca do świata zakupoholiczki. I podobnie ja chciałabym zachęcić was do świata Bex. Zaglądajcie tam, bo naprawdę warto!

Irytująca,ale śmieszna Becky:)

Irytująca,ale śmieszna Becky:)

Trochę przydługa historia weselnych przygotowań Becky Bloomwood. Główna bohaterka jest młodą, uroczą dziewczyną , ale Jej problemy z podejmowaniem decyzji i infantylne zachowania są mocno irytujące.
Książka bywa momentami zabawna, ale częściej niestety zbyt nużąca.

Książka bywa momentami zabawna, ale częściej niestety zbyt nużąca.

Lekka z poczuciem humoru, niestety mam wrażenie że niektóre wątki jak i ten główny zbyt przeciągnięte, przez co trochę nudzące.

• Literatura kobieca
  • Przeczytane w 2018
  • 2017

Dodaj cytat z książki Zakupoholiczka wychodzi za mąż