Niepokorni

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2016
Vincent V. Severski Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Nielegalni (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Czarna Owca
agent Europa niebezpieczeństwo podstęp Polska Rosja szpieg śledztwo tajna misja tajny wywiad terroryzm walka o władzę
Nielegalni (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Epilog po rosyjsku

21 Link do recenzji

Szkoda,że to ostatnia książka o Wydziale Q, Sarze i Konradzie. Może nie jest do końca tak ciekawa jak poprzednie, ale czyta się równie przyjemnie i wcale nie chce się doczytać do końca.

Czyta się jednym tchem. Szkoda, że to już koniec...taki finał...

Ostatni tom czteroczęściowej serii Severskiego sprawia wrażenie napisanego pod presją czasu. Jakby terminy wydawnicze goniły i do druku trza oddać. Wątki domykają się niechlujnie, ze szkodą dla realizmu i logiki wydarzeń. A to szkoda, bo Severski ma wyjątkowa umiejętność przyjaznego i wciągającego czytelnika pisania. Tak jak z dużą przyjemnością przeczytałem trzy...

Chyba najlepsze z możliwych zakończeń serii. Co miało zostać dopowiedziane zostało wyjaśnione a reszta w sferze domysłów. Idealnie. Chyba najbardziej będzie mi brakować Jaganowego smoka - co za artyzm pisarza.

Zwieńczenie historii serii o polskich agentach. Sporo zawirowań i zwrotów akcji. Najlepiej całą serię oddaje cytat z jednego bohaterów, że w świecie agentów nic nie jest takim jakie się wydaje. Zakończenie ewidentnie to pokazuje.

Jeśli faktycznie jest to ostatni tom sagi, to jestem trochę niepocieszony. Chciałoby się jeszcze, tym bardziej, że pojawiło się kilka nowych wątków, które proszą się o wyjaśnienie. Ale może to było celem autora, żeby pozostawić czytelnika z niedomówieniami?

Chyba najsłabsza część z całej serii. Mam niestety wrażenie ze zabrakło nieco pomysłu i rozmachu co było z kolei mocna strona poprzednich tomów. Być może moja mniej przychylna ocena wynika z dużej roli, którą w książce odgrywa polska scena polityczna (nie jestem jej wielkim fanem). Natomiast duży plus za epilog bardzo fajnie opisany. Trzeba jednak podkreślić ze samo...

Doskonała kontynuacja cyklu. Trzyma poziom i domaga się więcej...

Kupiłem "Niepokornych", bo chciałem zapoznać się z twórczością Severskiego, a ta książka była najtańsza. Nie polecam takiego sposobu zapoznawania się z autorami, serio. Dobrze napisana powieść szpiegowska i to tyle, co mogę powiedzieć.

Czyta się bardzo szybko w porównaniu do wcześniejszych tomów. Jak dla mnie na drugim miejscu po 3 tomie., który jest najlepszy. Akcja rozgrywa się błyskawicznie, choć na koniec wiele spraw nie zostaję jeszcze do końca wyjasnionych... Czyżby kontynuacja. Warto przeczytać pod warunkiem znajomości wcześniejszych tomów

Dyskusje

1 871