Kup teraz - 1 oferta w cenie od 22.28 zł do 22.28 zł

Niepokorni

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2016
Vincent V. Severski Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Nielegalni (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Czarna Owca
agent Europa niebezpieczeństwo podstęp Polska Rosja szpieg śledztwo tajna misja tajny wywiad terroryzm walka o władzę
Nielegalni (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
Inne

Oficjalne recenzje i

Epilog po rosyjsku

Link do recenzji

Cały cykl na bardzo wysokim poziomie. Nielegalni, Niewierni, Nieśmiertelni i Niepokorni na pewno pozostaną na długo w mojej pamięci jako jeden z najlepszych cykli szpiegowskich. Ostatnia część jednak pozostawiła pewien niedosyt. Takie zbyt bajkowe zakończenie „I żyli długo i szczęśliwie”.
Plusy:
- zamknięcie losów bohaterów znanych z poprzednich części;
- Sara, Konrad - czy...

Jak zwykle 10

Zwieńczenie serii? może w większości wątków, jednak ostatnia akcja Lindy daje czytelnikowi wiele do myślenia i pozostawia go z masą wątpliwości jak to się wszystko skończyło.

Zdecydowanie najsłabsza część całego cyklu. Być może to dlatego, że pierwsze tomy zaczarowały mnie uchylając wrót do światka polskich szpiegów. Niepokorni niczego nowego do mojego zrozumienia tego świata już nie wnieśli, wręcz przeciwnie, miałem wrażenie że to powieść zbudowana z tych samych klocków, których Severski użył już do skomponowania poprzednich tomów. Nawet...

Najkrótsza, ale chyba najbardziej emocjonująca część przygód p. Wolskiego i jego przyjaciół.
Fajny język, lekkie pióro. Gdyby p. Severskiemu chciało się jeszcze pisać - czytałbym.

Gdy pojawiła się kontynuacja przygód Sary i Konrada pomyślałem, że będzie ciekawie zagłębić się znowu w świecie szpiegów. Niestety ostatnia część mnie zawiodła ,ale być może dlatego ,że minęło już sporo czasu od przeczytania poprzednich części i musiałbym wszystko przeczytać od nowa by ogarnąć całą historię.

Minęło trochę czasu odkąd przeczytałam poprzednie tomy. Być może dlatego miałam problem z ogarnięciem wszystkich wątków i bohaterów. Generalnie odniosłam wrażenie, że w tej części jest nadmiar wszystkiego. Czułam się przytłoczona i zagubiona. Bardziej podobały mi się poprzednie części. Powieść na pewno dobra, ale do czytania w jednym ciągu z pozostałymi.

Mega zakończenie serii.
W końcu po mękach 3 tomów na siłę rozciąganych w fabułę autor robi jazdę bez trzymanki.

Świetna książka na zakończenie cyklu o przygodach Konrada i Sary.

Kontynuacja Nielegalnych. Moim zdaniem jedna z najlepszych powieści szpiegowskich ostatnich lat. Realistyczna, dobrze osadzona w realiach. Bardzo dobrze się czyta. Dla mnie super!!!

2 215
  • 2018